Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Cipralex / Escitalopram...

A Cipralex / Escitalopram gyógyszer kapható nálunk 20 mg os kiszerelésben?

Figyelt kérdés
Akiknek kevés volt a 10 és emeltek 20 ra ők hogy szedik? 2 db a 10 mg bol vagy egy db 20 mg os? Valaki azt mondta escitalopram nincs 20 mg os kiszerelésben Magyarországon..
2015. jún. 28. 19:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

A HáziPatika szerint kapható 20 mg-os, többféle gyártótól:

[link]


De az orvosod biztos felírja a nagyobb kiszerelést, ha szükséged van rá. Ha nem hat eléggé, akkor azt mondd el neki, és emelni fogja.


(Amúgy az escitalopram nagyon hatásos gyógyszer. Napi 10 mg-ot szedek szorongásos panaszokra, január óta. Mostanra szinte már megszűnt a szorongásom.)

2015. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

google a barátod: [link]

Csak be kellett volna írnod hogy cipralex 20 mg

Én szedtem egyébként anno, ilyen mentolos szájban oldódó tablettaként adják, amit rühelltem mert nem bírom a mentolt szóval a doki tanácsára mindig csak lenyeltem és ettem rá valamit, de így is rossz volt. Szóval nekem jobban tetszett a 2x10mg megoldás.

2015. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Másfél hónapja szedem a Cipralex 10 mg ot,de semmi hatása. Láttam én is hazipatika. hu oldalon h van vmi Cipralex Meltz 20 mg, de vki azt mondta h nem lehet kapni... Escitalopram Sandoz bármi okés csak ez a hatóanyag legyen.
2015. jún. 28. 19:41
 4/11 anonim válasza:

Csak a gyártó különbözik, a hatóanyag nem.

Én az Escitalopram-TEVA-t szedem, és bevált. Mind a lenyelendő, mind a szájban oldódó tabletta.


Az első voltam

2015. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kicsit több mint 1 évvel ezelőtt biztos hogy kapható volt. Amúgy a doki majd úgyis tudja hogy legyen nem? Nem hiszem hogy ez olyan dolog ami miatt neked kéne aggódnod, majd ő dönt hogy mit szedjél, mennyit és hogyan.
2015. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak azért aggódom mert a 10 mg nem hatott viszont ettől a gyogyszertől semmi mellékhatàs nem volt.. Nem szeretnék átállni hátha a 20 mg hatni fog.
2015. jún. 28. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:
De még ha nem is volna nagyobb kiszerelés (már pedig ezt most már tudod hogy van) akkor is szedhetnél 2tablettát együtt. Nem hiszem hogy a csomag kiszerelése az ilyesmit befolyásolná. Amíg a terápiás értéken belül vagytok, addig minden oké. Én nem ebből, de másik szerből volt hogy napi 2szemet szedtem. Ez nem akadály. Tényleg ne aggódj emiatt, felesleges.
2015. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én írtam korábbi kérdésre, hogy Cipralex néven nincs törzskönyvezve 10 mg-os, ebből kettőt kell szedni.

Egyéb escitalopram hatóanyagból létezik 20 mg, mint pl. a Cipralex Meltz, Escitalopram Actavis. Csak a gyártó különbözik.

2015. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosítok: A Cipralex Meltznek ugyanaz a gyártója, mint a simának, csak ez szájban oldódó gyógyszerforma.
2015. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fél évvel ezelőtt volt 20mg-s, azóta nem tudom, mert nem szedem
2015. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!