Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki el tudná mondani nekem...

Valaki el tudná mondani nekem miként éli meg a depresszióját?

Figyelt kérdés

Tudom, a tüneteket megtalálom itt-ott, de én beszámolókat szeretnék olvasni arról, hogy kinél milyen. Többek között az is érdekelne, hogy ki mit tapasztal a másokkal való kapcsolatában, a dolgok megbeszélésével kapcsolatban, másokra való figyeléssel, egyáltalán a szeretettel, önzéssel kapcsolatban. Minden érdekel amit itt elmondanál nekem és másoknak. Írd le ami eszedbe jut.


Ha csak úgy idetévedsz és érdekel a kérdés akkor írd le mit tapasztalsz másoknál, tényleg érdekel.

Köszönöm előre is.



2015. júl. 2. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már szerencsére túl vagyok rajta.

Amikor nagyon mélyen depressziós voltam, akkor teljesen reménytelennek és kilátástalannak láttam mindent, motiválatlan voltam, dolgozni is alig tudtam. Állandóan a problémáimon kattogott az agyam, de nem láttam a kiutat. Naponta többször sírógörcs tört rám, és ezt időnként a katatón plafonbámulás váltotta fel. Étvágyam nem volt (fogytam 10 kilót), sokszor az ágyból kikelni sem volt erőm. Másokkal megbeszélni nem tudtam a dolgot. Mivel folyamatosan a saját problémáim körül járt minden gondolatom, borzasztóan türelmetlen voltam mindenkivel, még a saját gyerekemmel is. Néha még a puszta jelenléte is idegesített.

2015. júl. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogyan sikerült kijutnod belőle?
2015. júl. 2. 01:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem szülésutáni depresszióm volt szorongással együtt. Rengeteget sírtam, folyton aggódtam minden miatt, éjjel nem igazán tudtam aludni, folyton rémálmaim voltak. Az első válaszolóval ellentétben én pont a kajába menekültem, felszedtem néhány kilót. A férjem rengeteget támogatott, próbált belém lelket önteni, de nagyon magam alatt voltam, így hát mi pszichológus segítségét kértük, mert nem akartam gyógyszerekkel tönkretenni magam. Már az első 1 alkalom is rengeteget segített. 5 hónapja járok hozzá heti rendszerességgel és most már 80 %-ban jól vagyok. Vannak olyan napok, amikor visszaesem, de már jól tudom kezelni. Kb. még 6-8 hónapig kell terápiára járnom, aztán rendbe jövök. :)
2015. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én is pszichológus segítségével jöttem ki a depresszióból. Nagyon hamar sikerült (már az első néhány alkalom után), de azóta is járok, mert közben rájöttem, hogy a depresszió csak egy tünet, és az okot kellett megtalálni és feldolgozni. Az pedig nagyon mélyre volt bennem eltemetve.

Mivel nem ez volt életem első depressziós epizódja, tapasztalatból tudom, hogy ha az okkal nem foglalkozom, akkor idővel a depresszió visszatér. Mostanra viszont úgy érzem, sikerült elérnem, hogy soha ne kerülhessek olyan állapotba, mert teljesen másképp viszonyulok a világhoz és önmagamhoz a terápiám hatására.

2015. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A depressziónak nincs oka. Az csak jön és rátelepszik az emberre. Ettől szenvedek most én is lassan már 5. hónapja. Sajnos mivel nincs oka az állandó rossz kedvnek, így nehéz megszabadulni is tőle. Amikor valaki azért depis (vagyis inkább depresszíven reagál csak), mert konkrétan oka van rá pl szakítás, munkahely elvesztése stb annyival jobb a helyzet, hogy tudja mi a forrása a depinek tud ellene küzdeni.

Nekem már nagyon sokadik mély pontom ez. Mivel most csak úgy rámtört nem nagyon tudom mi ellen küzdjek. Állandó rossz kedv, kilátástalanság, reménytelenség. Nem látod az élet értelmét, nincs kedved létezni sem. Van, hogy egész nap fel sem bírok kelni, fáradt vagyok állandóan. Ha este végre elalszok meg rémálmaim vannak. Enni nehezen tudok. Az alapvető dolgokat nehezen látom el. Nehezemre esik bejárni egyetemre. Csak akkor megyek ki az utcára ha órára megyek. Nem tartom a kapcsolatot csak néhány emberrel. Állandó szorongás jellemi minden nap illetve borzalmas sírógörcsök. Pánikbeteg is vagyok.

Szedek antidepresszánst, ez enyhít néhány tünetet. Sokan ellenzik, de nekem már többször is segített.

21/L

2016. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!