Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 éve tartó fokozatos depressz...

3 éve tartó fokozatos depresszió, szeretethiány, egyedüllét. Valaki küzd még hasonló problémákkal?

Figyelt kérdés
Már 3 éve, mióta szakítottunk exemmel mélyrepülés az életem. Nem a szakítás a fő ok, hanem, h nem tudom miért történik azóta ennyi rossz dolog velem, és a jó persze elmarad. A szüleim elváltak, szépen lassan az összes(!) barátom elhagyott, élik az életüket boldogan, szeretetben, kivéve engem. Mintha csak távolról nézném, h mindenki milyen boldog, nekem meg mintha le lenne zárva az életemben ez az opció, h én is boldog legyek. Mintha megrekedtem volna egy mély gödörben, hiába próbálok minden erőfeszítésemmel kimászni, valami visszahúz mindig. Megoldok egy problémát, egyből jön helyette 2 új. Ebből áll az életem. Dolgozok, várom a szabadnapokat, ami nagy nehezen eljön, de itthon meg beleőrülök az unalomba, mert a barátaim ugye mind elhagytak. A munkába sem érzem jól magam, mert rakás szar emberekkel vagyok körülvéve, megy a basztatás, furkálódás mindig. Szeretet? Mi az? Nagyon el vagyok keseredve, hatalmasat csalódtam az életben, az emberekben. Egyre többet gondolok az öngyilkosságra, h az az egyetlen kiút mert már nem bírom tovább. Akaratom ellenére a múltban élek, és kesergek, h akkor mennyire más ember voltam, ugyanis szeretetben éltem. Tudtam tiszta szívemből örülni dolgoknak, az életnek. Pozitívan láttam a világot. Mára valami elromlott. Akkorát csalódtam az emberekben, h alig merek már nyitni mások felé, folyamatosan a rosszindulatot érzékelem (még ha nem is valós). Úgy érzem, hogy már nincs helyem itt ezen a világon. Egyedül maradtam. Majd bele őrülök a fájdalomba, ami egyre csak intenzívebb :S Valakinek van/volt hasonló problémája? 24/F Nem kell írni, h pszichológus stb, mert ők csak a sablon szövegeket nyomják, gyógyszert sem akarok szedni. Arra lennék kíváncsi, h van/volt-e még hasonló helyzetben itt emberke, és hogy tudott kimászni ebből az egészből. Újra szépnek akarom látni az életet!!

2015. júl. 7. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! Bár én sosem gondolnék öngyilkosságra és megpróbálom jól látni a dolgokat, meg ilyenek.
2015. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sem tartom helyesnek, mert rossz karmát vennék magamra. A másik meg, h úgysem tenném meg, mert szeretem az életet, vagyis szeretném boldogságban élni. De valamikor tényleg azt hiszem, h ez lenne az egyetlen kiút, mert már kajak nem bírom tovább. Hogy akármit csinálok, a jó dolgok elkerülnek, és csak a rosszak találnak meg. Amikor már 3 éve tart ez az állapot, egyre kevésbé tudsz pozitívan gondolkodni sajnos :(
2015. júl. 7. 13:07
 3/6 Adam_Hack ***** válasza:
A gondolkodásmódodat kell megváltoztatnod, ennyi az egész. Nézd meg a ,,Titok,,(The srecret) című filmet youtubeon kezdésnek. Ha rossz dolgokon jár az eszed, azzal van tele a fejed, vonzani fogod a még több rosszat. Nehéz kimászni belőle, de kezzd kis lépésekkel, bármi, ami akár csak egy kis boldogsággal tölt el, fókuszálj arra! és csináld azt ami tetszik, vagy szeretsz. Jönni fog a siker hidd el, de kitartónak kell lenned!
2015. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te is biztos inkubátoros csecsemő voltál! Kérdezd meg édesanyádat! A hosszan tartó inkubátor tiszta oxigénje miatt a tüdő leghátsó gumói nem nyílnak meg. Mikor a szervezet kifejlődni látszik, nem elegendő a bevitt oxigén, ami az agyat, a gondolkodást érinti legjobban.

Vegyél egy oxigénpalackot, és szívogass tiszta oxigént, hogy szervezeted regenerálódni tudjon. A második palack után meglátod, 180 fokot fordul körülötted minden.

2015. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbálj keresni pozitív példaképeket, akik erőt adnak (a neten, vagy a való életben). Sok ilyen van, nem minden ember rossz, ahogy most látod. Most görcsösen ragaszkodsz egy bevált sémához (a múltad történéseihez és embereihez), de a boldogságnak sokkal több útja van.

Most kicsit olyan vagy, mint az ember, aki eltéved az erdőben, és ahelyett, hogy kifelé haladna egy ösvényen, egy fa körül körbe-körbe járkál. A saját gondolataid mindig visszatérnek ugyanoda, nem tudsz túllépni magadon. Most tele vagy hibás gondolatokkal, amit te a valóságnak látsz, pedig a valóság más. Ezért kellene valakivel mélyebben beszélned ezekről, olyannal, aki át is látja a dolgokat, és nem csak sajnálkozik. Erre jó lenne egy pszichológus, vagy egy pszichiáter. Rajtuk kívül nagy szerencse kell ahhoz, hogy megfelelő, segíteni tudó embert találj. Nem értem, miért idegenkedsz tőlük, ez megint egy előítéletes, hibás gondolat tőled. Nem mind hajtogat sablonos szöveget. Ők is emberek, keress olyat, aki emberileg is szimpatikus, és egy hullámhosszon vagytok. Erre pár kezelés alatt rájössz úgyis. Ha valamiért nem jön be, akkor keress másikat.A lényeg, hogy bízz meg benne, és szedd a gyógyszert, ha azt javasolja. A gyógyszertől nem fogsz meggyógyulni, az csak a tüneteket csökkenti, vagyis nem csak negatív gondolataid lesznek, hanem ne adj isten, lesz egy héten egy pozitív is. És ezekre tudsz építeni, a negatív gondolatok csak a vesztedet okozzák. Attól fogsz majd meggyógyulni, hogy a gondolataidat helyére teszik.

Mivel ha jól sejtem, a napjaid harmadát a munkahelyeden töltöd, ezért fontos lenne, hogy normális emberek vegyenek körül, én a helyedben megpróbálnék átmenni máshová. Lehet ennél rosszabb?

Az, hogy a "barátaid" elhagytak, az nem téged minősít, hanem őket. Most biztos nem így látod, de ezzel hosszú távon te fogsz nyerni. Szerintem ők többet vesztettek veled, mint te velük.

Egyébként meg, ha meg akarsz változni, és érdekel az utazás, akkor tanulj meg spanyolul legalább alapfokon, fogd a hátizsákodat és menj ki Dél-Amerikába pár hónapra, utazgass, ismerkedj a helyiekkel. Sokkal több emberség van bennük, mint az itthoni emberek nagy részében.Azt garantálom, hogy más (jobb) ember leszel, amikor hazatérsz.

2015. aug. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Atomkakas ***** válasza:

Szeretett? :DD

Nem más mint káprázat,drog! Figyelem elterelésnek használt dolog (hipnózis?) önző, alantas szándékok elérésére, s annak takarására! :)

Azt javaslom hogy ne légy szubjektív (része a világnak)! Emelkedj ki az érzelmek által irányított gondolatokból!

Légy tárgyilagos szemlélője, az eseményeknek vagyis lásd tiszta, érzelmektől mentes tudattal! :) És ráfogsz döbbenni arra pl.: Hogy a sátán nem csak ezen a sárgolyón van ahol élünk hanem az egész univerzumban! Az univerzumunk amiben vagyunk az csak egy dinemzió!

Ha érdekel ez a fajta felismerés, írj nekem, és majd dumcsizunk! :)

2015. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!