Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet egy autista embernek...

FüligJimmy88 kérdése:

Lehet egy autista embernek párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Az öcsém 26 éves autista. Középsúlyos, értelmileg kb. egy 5 éves szintjén van. A bökkenő ott kezdődik, hogy már igencsak érdeklik a lányok. Az érdekelne, van-e itt olyan, aki oldott már meg hasonló problémát, és ha igen, hogyan. Tehát szeretnék neki segíteni ebben, csak nem tudom, lehetséges-e egyáltalán.

2015. júl. 7. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
ha értelmileg egy 5 éves szintjén lenne, nem érdeklődne a lányok iránt...amúgy tudnak az autisták is relative normális párkapcsolatot kialakítani
2015. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs összefüggés: értelmileg 5, biológiailag 26. De azért köszi.
2015. júl. 7. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd, attól, hogy testileg, biológiailag 26 éves, attól még nem érdeklődik a másik nem iránt, ha értelmileg csak 5, ...valószínűleg egyáltalán nem vagytok tisztában a valós az értelmi fejlettségével ...ha ténylegesen érdeklődik a lányok iránt, akkor értelmileg is legalább egy kiskamasz szintjén van
2015. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyébként javaslom, hogy beszéljetek az orvosával!
2015. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hagy tudjam már én jobban, én élek vele... Bár lehet hogy rosszul fogalmaztam, inkább úgy mondom: úgy fejezi ki magát, mint egy 5 éves. Tehát ez inkább a kommunikációjában mutatkozik meg. Meg a problémamegoldó képességén. De a kémia az működik...
2015. júl. 7. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
teljesen más dolog, az, ha nem tud kommunikálni csak egy 5 éves szintjén ill az, hogy egy 5 éves értelmi szintjén van, attól, hogy a kommunikációja nem a biológiai korának megfelelő, még lehet, hogy értelmileg jóval fejlettebb...de te élsz vele, te tudod ;)...beszéljetek az orvosával inkább arról, pontosan milyen értelmi szinten van!
2015. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erről valami papírja, amit meg tudnál nézni? Akkor könnyebb lenne segíteni. Ha értelmileg 5 éves szinten van, az értelmi fogyatékosság, és nem középsúlyos autizmus, hanem súlyos. Én vagyok középsúlyos, de az életviteli átlagom 12 évesnek megfelelő. Bármit meg tudok csinálni, csak hamar elfáradok. Ez nagyjából annyit jelent, hogy eszem magamtól, felöltözöm, takarítok, elmegyek boltba, mittudomén, de ha pl. ügyintézés van, oda ha nem muszáj, inkább nem megyek egyedül, mert összef*som magam a gondolatától is.


Meg tudtam oldani, hogy legyen kapcsolatom, de én már kora tinikoromban elkezdtem "gyakorolni", kommunikálni meg szinte mindig tudtam, a hogyanját kellett fejleszteni, illetve megtanulni egy kapcsolat és a többi ember működését.


Szerintem barátnőre akkor van esélye, ha vannak barátai. Vagy ha nincsenek, akkor azért, mert nem akar, nem azért, mert alkalmatlan rá.


Nem látok rá túl sok esélyt, maximum egy hasonló lánnyal.


Az egészhez azért hozzátenném, hogy én is lány vagyok, emiatt mindig is könnyebb volt, sokkal több mindent elnéztek nekem egész életemben, sokszor előnyt is jelentett, hogy szokatlan vagyok.

2015. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!