Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni annak érdekéb...

Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy legyőzzem a madárfóbiámat?

Figyelt kérdés
Sajnos betegesen rettegek a madaraktól, egészen kiskorom óta.
2008. szept. 3. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez az év vicce :D

Jó kis kamukérdés.Nem hiszem el hogy van olyan ember aki fél a madaraktól.Pedig ők is ugyanolyanok mint az emlősök csak tolluk van.

2008. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elszomorít, hogy te ezt viccesnek tartod. Bár ha te lennél az én helyemben, és átélnéd csak egyszer azt, amit én, amikor madárközelbe kerülök, akkor biztos nem nevetnél.
2008. szept. 3. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na én megértelek! Nálam is hasoló van, én az éjjeli lepkéktől rettegek is rajtam is nevet mindenki. Nem tudom mit tanácsolnék neked. Az én esetemben az segitett, hogy apukám elmondta, hogy honnan ered a félelmem, mint kiderült valami egész kiskori "trauma" volt, amit most nem részleteznék. A lényeg, hogy amióta tudom miért rettegek tőlük, már nem kezdek sikoltozni, ha meglátok egyet, persze azóta se szerettem meg őket.
2008. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

En sem szeretem az ejjeli lepkeket :)

Nalam a tollak + a repules parositasa okozza az undorral vegyult felelmet.

Egyebkent nekem is volt kicsi koromban egy eset, amivel magyarazhatnank... csak azt nem tudom, hogy tudnam ezt megszuntetni.

2008. szept. 3. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha pl. szoktál csirkét enni, gondold azt, hogy azt eszed ami a félelmed tárgya, és milyen finom! Vagy kérj meg egy olyan embert, aki tart tyúkot, kéredzkedjél be a baromfiudvarra(ne olyanba, ahol harcikakas is van), és figyeld a viselkedésüket, valószínűleg a gazdasszony meg is fog egyet, ha megkéred, ekkor BÁTRAN simogasd meg. Érezni fogod, milyen jó érzés!:) Én amikor tehetem megteszem:D

A másik módszer amitől rá fogsz jönni, hogy a félelmed fövenyre épült - képzeld csak el, amikor próbálsz megközelíteni, egy madarat(akat), az(ok) soha nem hagyják, hogy túl közel menj hozzájuk (még a beteg városi galamb is minden erejét latba vetve próbálja elkerülni, hogy elfogd), mert JOBBAN FÉLNEK ŐK TETEŐLED mint te őtőlük, és arra, hogy féljenek van is okuk , sajnos egyes érzéketlen emberek kényük-kedvük szerint lövöldözik őket minden ok nélkűl, csak úgy passzióból!:(

2008. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet ez a próbálj meg közeledni feléjük terápia. Márcsak azért is mert meg kell annak is a lényegét értened amitől félsz. A madarakhoz ráadásul megannyi írás, történet fűződik amik inkább pozitívak, és ezzel győzködd magad ha közeledsz feléjük (nemúgy mint egy pókhoz mondjuk, én azoktól félek:))
2008. szept. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is nagyon rettegek tőlük, és ez nem olyan amit lehet "hozzászoktatással" gyógyítani. igaza van a kérdezőnek, én is teljesen pánikba esek ha meglátok egyet, képes vagyok kerülni is csak h ne kerüljön a közelembe. szal, én teljesen megértelek! :)) tartsunk össze! :))
2012. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is madárfóbiás vagyok, amióta csak emlékszem, de se én, se más nem emlékszik, hogy lett volna negatív afférom bármilyen tollassal. NEM GYÓGYÍTHATÓ. Ha olyan mondaná, aki valóban madárfóbiás volt, és x módszerrel kigyógyult, azt elhinném, de más fóbiák terápiájával nem hiszem el, hogy odamennék egy tyúkhoz, és valaha is megsimogatnám... sőt csak hogy odamennék, azt sem tudom elképzelni, de hogy hozzá is érjek... brrrrr ha csak rágondolok, kiráz a hideg!
2014. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

énis az vagyok basszus :O

para így élni Budapesten...

2015. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tarkabarkaszarka válasza:

Nem véletlenül találtam meg ezt a fórumot, nyilván rákerestem a témára. És én is örülök, mint mások, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Hogy nem tudok keresztülmenni a Ferenciek terén, és az Emkénél is körültekintően kell járnom, bele ne kerüljek valami galambkavarodásba. Huh. Hogy Velencébe utazzak, az soha föl se merült. Még rámszáll egy, és akkor végem. Sajnos igaz, ez nem múlik el. Lehet persze pszichológushoz járni – én is jártam -, lehet náluk jó sok pénzt hagyni, de nem segít. Én már hetven felé ballagok, biztos, hogy már így halok meg. Hogy mikor kezdődött, nem tudom, egyszer csak lett.

Néha egy dolog vigasztal: nem történhet velem olyan rossz, ami nem lehetne még rosszabb. Lehet olyan fájdalmam, hogy csillagokat látok, de még rosszabb lenne, ha galambok gubbasztanának az ágyam végében.

Hát mindegy, végül is majdnem eltelt az élet így is, sok-sok kerülő sétával, köhögőroham színleléssel, megijedéssel, meneküléssel. És persze, hogy mit gondolnak a járókelők – teszek rá.

2021. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!