Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhat az hogy szeretem...

Mire utalhat az hogy szeretem gyűjteni a Frontint?

Figyelt kérdés
Hosszú kínlódás után sikerült minimálisra csökkenteni az adagomat mégis folyamatosan iratom, a polcom tele van bontatlan dobozokkal. Nem áll szándékomban eladni se többet szedni belőle mégis jól esik végignézni a gyűjteményemen... Mi lehet ennek az oka?

2015. júl. 11. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Hiába nem akarod növelni az adagot, attól még a szerfüggöség okozza, hogy túl sokat foglalkozol a beszerzéssel.
2015. júl. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább hangzik lelki függőségnek, megszoktad, hogy a nyugtató segít rajtad amikor a legrosszabb, így még ha nem is szedsz nagy adagot, akkor is megnyugtató lehet a tudat hogy ott van, kéznél van ha szükség van rá. Érdemes lenne más módszereket találnod, hogy megnyugtasd magad (jóga, relaxáció, valami sport, akármi) és akkor ezek az új módszerek felválthatnák ezt a régit és talán már nem volna olyan fontos az a sok pirula.

Kicsit hasonlónak hangzik a ragaszkodásod, mint ahogy én ragaszkodom a kabala plüssállatomhoz (nem nem vagyok már gyerek, de a legrosszabb időkben kaptam egy fontos személytől, pont azért, hogy ne érezzem magam annyira egyedül akkor sem ha egyedül vagyok és azóta mindig magammal viszem a zsebemben, vagy egy táskában). Nekem erőt ad pusztán az, hogy velem van és feszültebb leszek, ha rájövök, hogy nincs ott. Pedig nyilván nem csinál semmit, csak annyi, hogy ott van velem és meg tudom szorítani, babrálni tudom. Mégis sokat számít, támaszkodhatok rá. Mondjuk ugyanez nyugtatókkal sokkal kevésbé szerencsés. De a mechanizmus hasonlónak tűnik.

2015. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!