Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ötlet hogy mit tehetnék hogy...

Ötlet hogy mit tehetnék hogy kevésbé legyek hipochonder?

Figyelt kérdés
Már igyekszem neten nem keresgélni tünetekre, de sokszor még most is előjön ez belőlem, ezzel pedig a barátaim agyára megyek, plusz én halálra izgulom magam. Most is ilye. "Pánikolós" napjaimban vagyok, megyek dokihoz de rettegek nehogy a legrosszabb legyen. Igyekszem lebeszélni magam de jön az hogy "oké, ez és ez a tünet nincs akkor nem lehet nagy baj" majd később "mégse vagyok jobban, és mintha rosszabb lenne a helyzet".
2015. júl. 13. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A hipohondria valós pszichés betegség, mélylélektani terápiával gyógyítható.
2015. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nem állok úgy anyagilag hogy meg tudjam magamnak engedni hogy drága kezelésen essek át (csupán másoktól hallottam hogy pszichológushoz menni nem olcsó dolog). Esetleg addig valami, bármi ami segíthet? Szerencsés vagyok mert van olyan ismerősöm akinek kiönthetem ezzel kapcsolatban az érzéseimet, viszont a páromnak (jogosan) már kezd elege lenni abból hogy gyakran aggódom és teljesen nem is tud megnyugtatni.
2015. júl. 13. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!