Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megszállotság, létezhet ilyen?

Megszállotság, létezhet ilyen?

Figyelt kérdés

Kb.fél éve kezdődöttek a hang hallások,mikor úgy gondoltam hogy több személyiségem van amit a pszichiáterem sem tudott eldönteni hogy tényleg multi vagyok -e.

Mindig fejen belül hallom a hangokat,van egy női és 4 férfi hang.

Általában beszélek a hangokhoz és ők pedig válaszolnak vagy kommentálják a gondolataimat.

Voltam kórházba is de nem tudták megállíptani mi bajom lehet ezért organikus hallucinózist és szkizoaffektív + bipoláris zavart írtak a zárómba.

Sok a kiesett idő,képtelen vagyok visszaemlékezni dolgokra,emelett ha stresszes helyzetbe kerülök mintha kiugranék a bőrömböl és jönne valaki más,aki tudom hogy nem én vagyok mert akkor kívűlről szemlélem magam.

Kapok injekciót és tablettát is,mindkettő antipszichotikus hatású,de a belső világba lévő párbeszédek mégis megmaradnak.



2015. júl. 18. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Megszállottság nincs.


Pszichiátriai eset vagy. Hogy pontosan mi azt hosszabb megfigyeléssel lehet nilván eldönteni, de biztos hogy gyógyszerezésre szorulsz.


Igazából be kellett volna már zárni téged intézetbe ha már időkieséseid is vannak, mert veszélyes vagy legalább önmagadra.

2015. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A megszállottság létezik, de valószínűbb, hogy csak pszichiátriai betegséged van. Ha a pszichiáter nem tud segíteni, akkor lehetsz megszállott. Ekkor keresd fel a plébánosodat, ő tud a továbbiakban segíteni.
2015. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2

A gyík szabályzatába ütközik félrevezetni a kérdezőt!

2015. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Volt ami megelőzte ezt az állapotot,mégpedig évekig tartó állandó extrém stressz és 2 pszichotrauma illetve egy pszichés konfliktus.

Ezek a dolgok amiket említettem kiválthatnak személyiséghasadást?

Akit érdekel részletesebben írjon privátot!

2015. júl. 18. 12:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen komoly problémával a helyedben több szakembert is felkeresnék.
2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, addig örülj, amíg nem érzed magad mellett a gonoszt. Én nem beszélek félre, és nem is akarom elterelni az egészségügytől a kérdezőt, de nyitva akarom hagyni ezt a lehetőséget is.
2015. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dftgsgvghgev ***** válasza:
Traumánál előfordulhat, hogy egy-egy személyiségrész lehasad, disszociálódik, majd komplexus formájában visszaköszön, és ha szükség van rá, átveszi az irányítást. A jungiánusok írnak megszállásról, amennyiben a realitással kapcsolatot tartó ego-t elsodorja egy tudattalan tendencia. Ez lehet, hogy rólad szakadt le, de lehet, hogy eleve nem tartozott hozzád, vagyis archetípusról van szó. Szóval, igen, van olyan mélylélektani irányzat, ami beszél megszállásról.
2015. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó,jó válasz volt köszönöm.

Mennyi esélyt látsz arra hogy tényleg egy-egy személyiségrészem a leírásból?

2015. júl. 19. 16:43
 9/11 dftgsgvghgev ***** válasza:

Nincsen kizárva a dolog, de nem lehet biztosra mondani sem. Ezen a fórumon biztosan nem. És miután én sem vagyok a jelenség szakértője, minden szavamat, kérlek, kezeld fenntartással.

Minden tudattalan tartalomnak van karakterjellege, de nem feltétlenül rendelkezik egy személyiség összetettségével. Az is lehet, hogy sosem tartoztak hozzád. A legjobb talán, ha a kezelőorvosod kérdezed meg, vagy megkéred őt, utaljon egy kollégájához, aki pszichoterapeuta szakvizsgával is rendelkezik. Akár így, akár úgy, de egy "megszállás" dinamikával bír, amihez jól jön egy pszichodinamikus gondolkodásmód a segítő részéről.

A Hanghalló csoport is lehet még a segítségedre: [link]

2015. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dftgsgvghgev ***** válasza:
Egyébként a 2. válasz korrekt. "Megszállásnál" pszichológiai nézőpontból archetipikus tartalom zaklatásáról is szó lehet, azaz olyan tartaloméról, ami sosem tartozott az én-hez, és ebben az értelemben nem-én, az én-en túli, azaz transzcendens jelzővel is illethető. Ebben az esetben a plébános segítsége teljesen jó ötlet. A régi rítusok és a modernebb szertartások mind az ilyen tartalmak elhatárolására és a velük való megbirkózásra is szolgáltak. Anno volt egy pszichiátrián dolgozó oktatóm, aki hasonló kérdésekben a kivizsgálás részeként elküldte a pacienseit egy kolostorban élő, szerzetes ismerőséhez, hogy ő mondja meg, autentikus vallásos élményről van-e szó. Amennyiben megvolt a kivizsgálás, de más tünet nincs, a kórelőzmény negatív (és a gyógyszer sem válik be), 2* ötlete nem ördögtől való.
2015. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!