Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy létezhet, hogy elismerten...

Hogy létezhet, hogy elismerten nincs objektív teszt egy csomó pszichózis diagnosztizálására, és mégis atípusos, nagyon brutális antipszichotikumokkal tömik őket?

Figyelt kérdés

Pl skozofréna, de kevésbé ijesztő bnpoláris zavart is lehet ez, és oly meggyőződéssel nyomják szerencsétenekbe, hogy pusztulnak a neuronok, az egész pszichomotoros rendszert tönkre vágják, még ezt is beismerik, mint egy sajnálatos következmény, de sebaj, nyomjuk csak.


Az meg főleg felháborító, hogy tehát se objektív differenciáldiagnosztikai teszt, se célzottan diagnózis-specifikus antipszichotikum, és mégis nyakra-főre adják, igazából teljesen pszichiáter-függően (gondolom, melyiket éppen melyik gyógyszercég pénzeli, azon múlik).


Most akkor hogy van ez? Egyáltalán hogy létezhet ez?

meg amire kíváncsi vagyok, hogy csak nálunk ennyire a sötétben tapogatózva vágják tönkre az embereket vagy civilizáltabb helyeken is ezek a diferenciálatlan atípusos antipszichotikumok a nyerők szinte mindenre??



2014. máj. 21. 15:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Erre több válasz van

1., Amit te sugallsz, hogy a gyógyszergyárak kreálják az egészet.

2., Az orvosok szakmai Tapasztalata hitelt ad a diagnózisnak

2014. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

igen, jól látod.

tény, hogy a gyógyszeripar a pszichiátriában nagyon ott van, és pont a kevésbé megfogható jellege miatt


A szakmai tapasztalat pedig nagy dolog, de sajnos már sokszor bebizonyosodott pont az ellenkezője annak, amit korábban oly elismerten véleményeztek.

A másik pedig, hogy igen sok, magát szakembernek tartó emberrel kapcsolatban vannak komoly kétségeim. (tapasztalatból) De sztem nem kell ezt annyira bizonygatnom, a példák még az átlagember szeme előtt is ott vannak. Nemrég még antipszichotikumokkal tömtük és elektroshockkoltuk a homoszexuálisokat, ma meg a transzneműségről kell szakmai állásfoglalást adni egy esetleges műtéthez.


De ismétlem: engem az idegesít a legjobban, hogy úgy bele a semmibe, abszolút vaktába nyomjuk az emberbe az atípusos antipszichotikumokat. Egyszerűen hihetetlen, és ilyen jelenséggel se lehet találkozni az orvoslás egyéb területén. Bipoláris vagy paranoid schizo? Hát menjen a Risperdal ... (és nem is a legrosszabbat írtam, ez már legalább nem első generációs)

2014. máj. 21. 15:33
 3/31 A kérdező kommentje:
+ gondolj bele egy dologba! ha nincs objektív szakmai teszt, nem is lehet 100%-osan objektív diagnózist felállítani. És akkor utat kap a relativitás, a szubjektivitás, na meg az ilyen-olyan érdekek.
2014. máj. 21. 15:34
 4/31 hektorr7 ***** válasza:
te is ilyen gyógyszereket szedsz esetleg?
2014. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy üzlet! A sok birka meg beveszi kanyar nélkül...
2014. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Na igen, csak szóval itt tétje van a dolognak. Méghozzá igen komoly, gondolj csak bele az összes lehetséges következményébe annak, ha vkit pszichotikus betegnek nyilvánítanak. Az egész életét elveszítheti, igazából egy komplett senkit csinálnak a pszichotikus beteg megbélyegzéssel, elindítva egy sor hivatalos lavinát. Mindezt úgy, hogy "mert a tapasztalat", de elismerten nem létező diferenciáldiagnosztizálási módszer nélkül.


Nem, nem szedek semmi ilyet, hála a jó égnek, nem vagyok érintett ebben (betegként). Csak józan paraszti ésszel gondolj bele a helyzetbe, és ha netán ismersz ilyen embert, akkor magad is láthatod, hogy egy X fokban és X értelemben zavart elméből még zavartabbat, sőt, nagyon sok esetben teljes zombit csinálnak. Na ez viszont nem tudomány, és nem a megoldás egy pszichés zavar kezelésére.


De hogy vaj van a fülük mögött, azt ők is nagyon jól tudják, ugyanis pl. amikor mi voltunk pszich osztály-látogatáson, a főorvos olyan készségesen bemutatta, hogy náluk milyen emberi és milyen modern minden, csak aztán utólag derült ki, hogy a zárt részleget valamiért "elfelejtette", ahol viszont szó szerint a saját levükben fekszenek napokig is a betegek, és csak a jó isten tudja, mi a frász történik ott. Kontroll semmi (tudom, elméletileg létezik ilyen-olyan jogszabályi kötöttség, csak ennek gyakorlati érvényesülése nálunk egyenlő a nullával sajnos).

2014. máj. 22. 11:49
 7/31 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Sajnos volt benne részem, nem a zárt-osztályon, de egy pszichiáter kezei közé kerültem. Pfff kemény volt, mert egyrészt segített kimászni az akkori problémámból, de utána gyártott még vagy ötöt. Végig kóstoltatta velem az összes kemikáliát, ami ellen folyamatosan tiltakoztam, mert mindegyiktől volt valami bajom pl. rémálmok, remegés, vakarózás, fejfájás sorolhatnám míg a virtuális papírom végére nem érek. Évek alatt szépen rájöttem, hogy ha én nem hagyom ott, akkor örökre betegnek fogom érezni magam. Egyszer felkerekedtem és felajánlottam neki, hogy akkor vagyok hajlandó szedni ezeket a sz*rokat, ha ő is szedi velem... Hmmm csak hebegett, de látta, hogy milyen állapotban vagyok és bef*sott. Így 6 év után azt mondta, hogy én azon kivételes emberek közé tartozok, aki meggyógyult. Erről könyvet lehetne írni, ha van kedved szólj segítek :)

2014. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
48%
Lelki betegségre objektív teszt? Még két sima kartörés sem pontosan egyforma. Az orvos választja meg a gyógymódot. Ha neked nem tetszik ne menj oda. Itt lehet hősködni, meg butaságokat írni. Vagy aláveted magad a kezelésnek, vagy mehetsz előre. Legelőre.
2014. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 hektorr7 ***** válasza:
44%

jaja kérdező egy kicsit butácska vagy már ne is haragudj. Akik ilyen betegekkel foglalkoznak elvégeztek egy orvosi egyetemet azon alapképzést majd még rá egy csomó plusz specializációt így lehetnek a pszichiáterek szakorvosok!


Most őszintén ennyi év tanulás után (több évtized) már csak el tudja valaki dönteni hogy a páciens aki vizsgál pszichotikus e vagy sem. Ha nem orientált térben és időben akkor pszichotikus a páciens. Tehát ha nem tudja eldönteni hogy hol van illetve milyen év, hónap, nap stb van akkor NEM BESZÁMÍTHATÓ!!!


Szóval elég szigorú kritériuma van a skizofréniának meg a többinek és hidd el a pszichiáterek nem kontárok hanem szakszerűen képzett szakorvosok akik minden erejüket összeszedve próbálnak segíteni az embereknek.


Elég naív vagy már megbocsáss de tudod te milyen egy skizofrén ember? És tudod hogy mekkora változást tud okozni egy antipszichotikum az életében?


Javaslom keress fel pszichiátereket, és pszichiátriákon dolgozó szakápolókat hogy milyen pozitív hatásúak is az általad lefitymált neuroleptikumok és antipszichotikumok! Az hogy a neten pár órán át olvastál a témáról könnyű dumálni. Kicsit lásd meg az érem mindkét oldalát.


Képzeld el hogy amíg nem volt még megfelelő gyógyszer az ilyen őrült emberek kezelésére addig tudod hogy éltek? Kényszerzubbonyban, leszíjjazva és a legundorítóbb agyműtéteken estek át sokan azokba bele is haltak. Hidd el hogy te is gyógyszerpárti lennél ha családtagod rokonod bekattanna és látnád hogy csúszik szét fokozatosan az addig teljesen normális ismerősöd, hozzátartozód. A gyógyszerek segítségével normális életet tudnak élni az ilyen páciensek.


Meg mi az hogy differenciálatlan antipszichotikum? Egy gyógyszer vegyületet sok-sok éven keresztül kell vizsgáltatni és csak akkor gyárthatják ha az FDA jóvá nem hagyja. Tudod milyen szigorú követelményeken mennek át ezek a szerek? Megsúgom borzasztó szigorú feltételek vannak arra hogy mikortól szabadalmaztatható a gyógyszervegyület!!!



Paranoiás vagy ha gyógyszercégeket meg mindent belekeversz már ebbe a dologba. A pszichiáter a legjobbat akarja, felesküdött a gyógyításra, Hippokrátészi esküt tett. És én nagyon tisztelem ezeket a szakembereket. Igen, én is járok egyhez és nélküle már talán tényleg megőrültem volna (antidepit meg szorongásoldót szedek)!!!

Nem szégyen és hidd el majd ha neked rokonod lesz pszichotikus beteg te is azon leszel hogy minél gyorsabban megtaláljátok a legmegfelelőbb antipszichotikumot a számára!


Na remélem ez a kis iromány észhez térít. Az írásaid alapján nagyon naív és kicsit egysíkúan gondolkodó karakternek tartalak!

2014. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Valljuk be, ezek nem „gyógyszerek”. A gyógyszer a nevében is szerepel: gyógyulást kellene, hogy hozzon és nem egy akkora függést, hogy elhagyása teljes lelki összeomlást okozzon. A pszichiátriai szerek, kedélyjavítók, antidepresszánsok hatásukban egyáltalán nem célozzák meg a gyógyítást. Azt okozzák, hogy a személy teljes mértékben elveszti a realitását a valósággal, elveszti a realitását saját magával és a körülötte élőkkel egyaránt. Amennyiben ez a realitás tartalmazott problémákat, akkor azokkal is. Ettől az eltávolodástól persze jobban érezheti magát, de ez nem a valóság. A problémája nem szűnt meg, csak nem látja. És lám, amikor a szer hatása elmúlik, és csak a mellékhatások maradnak, akkor újra előkerülnek a régi problémák. De addigra sajnos már lelkileg és gyakran testileg is függ egy vegyszertől.
2014. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!