Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen helyzetben már csak a...

Ilyen helyzetben már csak a pszichológus a megoldás?

Figyelt kérdés

Márvagy 2 éve folyamatosan előfordul, hogy minden ok nélkül rosszkedvem van, ilyenkor olyan emberekkel is hajlamos vagyok bunkó lenni, akik nem érdemlik meg, és akárhogy próbáltam, nem sikerült ezen változtatnom.

Ez mind oda vezethető vissza, hogy az elmúlt évek során a családom nem fogdta el, hogy meleg vagyok és 1 éve van barátom. Próbáltam titkolni, mert tudtam hogyan reagálnának rá. Mondtam nekik, hogyha tényleg szeretnének, akkor elfogadták volna, de erre is csak besértődtek, kb látni sem akartak. Nem volt más választásom, szóval másfél hete barátomhoz költöztem. Azóta már kevesebbet jön elő a fent említett érzésem, de még mindig előfordul.


18/f


2015. júl. 22. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon depresszióra utal... :/ , de mivel nem vagyok pszichológus, inkább azt tanácsolom keress fel egy dokit, maximum, ha még sem az, akkor beszélgették egy jót ;)
2015. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez a bajom,csak barátnő nélkül...ha szeretnéd kibeszélni,itt vagyok :/


20/L/L

2015. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, jó lenne pszichológus, mert elképzelhető, hogy ezta hajlamot meg tudná változtatni nálad és akkor a család is boldogabb lenne.
2015. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell feltétlenül pszichológussal beszélned, 2év depresszióból és paranoiából sikerült egyedül kikecmeregnem, mert az én szüleim még azt is cikinek tartották volna, hogy a gyerekük terapeutához jár.


Próbáld meg magadban legyőzni, viszont ha úgy érzed, nem megy, keress fel egy szakértőt, hátha attól jobban érzed majd magad. :)

2015. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben a felnőtté válási időszakban még az is előfordul, hogy az ok és okozat kapcsolatok bonyolultan alakulnak.Az sem biztos, hogy irányultságod olyan, amilyennek leírod, hanem a családodban nem kaptad meg a megfelelő szeretetet. Ilyenkor az ember hajlamos abba az irányba fordulni, ahol a lelki igényei kielégítésre találnak, a többi meg ebből fakad a körülményeknek megfelelően. Alapvetően azért ne pszichológustól, ne kívülről várd a segítséget.
2015. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg,én is voltam depressziós. Hihetetlenül jó érzés egy idegen embernek elmondani mi nyomja a szíved és ráadásként még segít is neked.:) Nekem segített a dolog,szerintem ezt a fajta gondot nehéz magadban átvészelni. 21/L
2015. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetés erejéig talán! Én más miatt végigjártam ezt az utat, nekem annyira nem jött be. De nem vagyunk egyformák. Gyógyszert előre felejts el, de mindent!
2015. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológust miért említed úgy, mint ha ez gond lenne? Segít abban, hogy szembenézz a félelmekkel, lerövidíti a gyógyulási időt, megerősít abban, amit tudsz, csak nem mersz kimondani magadnak, hogy tökéletes, egyedi, értékes ember vagy, aki maximálisan megérdemli a boldogságot!


Nézd, ő úgy néz ki, mint aki harap?

https://www.youtube.com/watch?v=Bk1JciODM9k


Ha szeretnél beszélgetni valakivel, aki segít egyenesbe jönni és tisztázni a dolgaid, szerintem érdemes elmenned.

2015. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!