Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért volt ilyen "bunkó"a...

Miért volt ilyen "bunkó"a pszichológus? 18/L

Figyelt kérdés

Ma voltam pszichológusnál,a pszichiáter küldött,teszteket végeztünk.Nagy képűen,dölyfösen viselkedett a nő velem.

Olyan hangnemben.Kérdezte sportolok -e,felhoztam a fogyókúrát erre lehurrogott hogy most nem arról beszél.Mert mondtam hogy fogyóztam. Meg is mondtam neki hogy miért olyan dölyfös,de azt mondta erre essünk túl a teszten és nem látom többé a dölyfös képét.

Ábrák voltak a képen hogy mit látok rajtuk.Az egyikre mondtam hogy vizet.Később visszakérdezett hogy miért látok rajta miből gondolom hogy az "vízpart" holott én ezt nem is mondtam,vizet mondtam.Ezt mondtam neki,hogy én ilyet nem mondtam.Erre mondta hogy az életben sok problémám lehet ha harcba szállok másokkal.Hogy én ilyet nem mondtam.

Persze hogy mondtam hogy igazam van,mikor valóban nem mondtam ilyet.Már az élet megedzett,kiállok magamért.

Még ilyen orvossal nem találkoztam.A pszichiáter olyan kedves pedig külföldi.Hogy lehetek ami lenni szeretnék.értelmes vagyok.stb...


Amúgy pánikbetegség,Szociális Fóbia miatt járok oda.



2015. júl. 24. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hülyén viselkedett.

Váltsál, ha tudsz. Ilyen alapokkal nem lehet terápiás munkát kezdeni.

2015. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ne menj hozzá többet az ilyen nem pszichologus......
2015. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem kell többet mennem,csak teszt volt.
2015. júl. 24. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bunkó pszichológusok. Meg vannak jók is. Akárcsak tanárból. Sőt még abban is egyeznek, hogy egy tanár jó lehet egy diáknak, míg a másikkal gyűlölik egymást. Ugyanúgy a pszichológus se tud mindenkit kezelni még akkor se ha ő a legjobb. A hatékony terápiás kapcsolathoz szükséges hogy mindketten szimpatikusnak találjátok a másikat és te meg tudj benne bízni ő meg korrekt tudjon veled lenni. Ha terápiára mennél, inkább ne ezt a pszichológust keresd fel... :) De csak ő miatta ne veszítsd el a hited ebben a szakmában, vannak tényleg jók. Én mind a két szélsőségbe belefutottam már.
2015. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehetséges, hogy ez is a teszt része volt, hogy hogyan reagalsz az ilyen stílusa. Ha pedig nem, akkor tényleg egy idióta, és le kell tojni, többet úgyse látod
2015. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az a válaszom, hogy a pszichiáter is ember, neki is lehet rossz napja. De ez nem mentség a viselkedésére. Igaz ugyan, hogy a pszichiáternek nem kell jó kapcsolatot kialakítani a beteggel, mivel ő olyan eszközökkel vizsgál, ami páciens-orvos viszonyt semlegesíti. Éppen ez a pszichiátria lényege. De minimálisan egy semleges, nem ítélkező kapcsolat mégis csak kívánatos lenne.


A Rorschach teszt, amit végeztettek veled épp egy ilyen kérdező-semleges mérőmódszer, ahol nincsenek jó vagy rossz vagy elvárt válaszok ezért a kérdezett még akkor sem tud a kérdező "elvárásainak" megfelelően válaszolni, ha akar.

A teszt kiértékeléséhez a kérdező feljegyzi a válaszokat, illetve tipizálja azokat, úgy mint amikor kitöltünk egy űrlapot. A "víz" tartalmú vagy jelentésű válaszok (pl. folyadék, tó, folyó, tenger) egy kategóriába esnek (a vulgár pszichológia szerint a szexuális élettel, orientáltsággal stb. kapcsolatban jelent valamit). A doki űrlapján valószínűleg a "vízpart" rublika jelezte ezt a kategóriát, mert a leggyakoribb válasz a kategóriára a "vízpart" (tópart, tengerpart stb.). Ezért a doki ezt beikszelte, és amikor valamiért erre visszatért, a szószerinti válaszra már nem emlékezett, ezért vízpartként hivatkozott rá. Az is az orvos indiszponáltságára utal, hogy leállt veled vitatkozni azon, hogy mit mondtál szószerint, mert a tesz szempontjánól ez teljesen mindegy.

Legyünk jóindulatúak, és gondoljuk azt, hogy valóban rossz napja volt a dokinak. A megbocsájtás nemes emberi erény.

És annál is inkább megbocsájthatsz neki, mert ahogy írod, soha többé nem fogod látni. A Rorschach tesztet kétszer nem lehet elvégezni ugyanazon az alanyon.

2015. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem teszt volt,már úgy fogadott.:/

Eddig mind kedves volt.

2015. júl. 24. 22:21
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem ikszelt.Szó szerint írta lefele amiket mondok.Igez az a teszt volt Roasch.:)

Vagy lehet menzeszelt:)

2015. júl. 24. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt azért helyesbíteném, hogy kétszer nem lehet ezt a tesztet csináltatni valakivel. A szabály csak az hogy teljen el legalább 2 év. De velem 1,5év után is megcsináltatták kérdés nélkül, mikor egyszer kórházba kerültem.
2015. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Igen, igazad van csak nem akartam bonyolítani a mondatot. De ha vissza is küldik egy újabb tesztre a kérdezőt, akkor sem valószínű, hogy ugyanez a doki vizsgálja. Vannak más Rorschach szakértők is. Különösen nem, ha megkéri a pszihiáterét, hogy ne oda küldje...

2015. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!