Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elhagyom hirtelen az...

Ha elhagyom hirtelen az antidepresszánsomat mire számítsak?

Figyelt kérdés

Már két éve szedek napi három szem antidepit és most tegnap se vettem be egyet se mert már egész jól, sőt kiválóan érzem magam. Viszont ennek nincsenek káros következményei pl: nem lesz mellékhatása? Mert úgy tudom csak a szorongásoldók hirtelen elhagyásának vannak mellékhatásai és attól lehet függőségi állapot az antidepresszánsoktól nem függhet az ember!


Szóval összességében tehát a kérdésem az lenne hogy lehet valamilyen mellékhatása ha már nem szedem az antidepimet és ilyen hosszú időn át szedtem eddig?


2015. júl. 27. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha hirtelen abbahagyod az antidepresszans szedeset akkor ugynevezett elvonasi tunetek lephetnek fel. egyenenkent valtozo. lehet eros izzadas, remeges, indulatkitoresek, ongyilkossagi vagy masnak arto gondolatok. rendkivul veszelyes amit csinalsz kerdezd meg az orvosodat. en 21 eve szedek antidepresszanst, jol erzem magam, de ha abbahagynam nagy valoszinuseggel visszaterne az eredeti allapotom amiben nem tudnek normalis eletvitelt vezetni.

Igen, hozza lehet szokni, ezert sem szabad hirtelen leallni vele. az hogy jol vagy nem azt jelenti hogy meggyogyultal hanem hogy a gyogyszered jol mukodik. amig az orvosod nem tanacsolja hogy allj le szedd rendesen ahogy eloirtak. amikor leallitanak valakit azt is fokozatosan teszik elobb harmaddal kevesebbet majd felezik stb. nem szabad hirtelen abbahagyni, mert eletveszelyes lehet a kovetkezmenye.

2015. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Amikor az en parom "buggyant" meg, elzavartam orvoshoz. Felirtak neki valamit, amitol meg hulyebb lett. Raszoltam, hogy ne szedje mar az a sz4rt, mert elviselhetetlenebb mint annak elotte. Erre abbahagyta a gyogyszert es meg katasztrofalisabb lett a helyzet, mert egy igazi zombi lett.

Rohantunk vissza az orvoshoz, hogy most akkor csinaljon mar valamit es csokkentett adagokkal szepen lehoztak a gyogyszerrol.

2015. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen elvonási tünetek, plusz szervi tünetek is jelentkezhetnek
2015. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen nagy hülyeséget csinálsz.

Pár nap múlva nagyon szarul leszel. Várjuk a beszámolót.

2015. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Én is izgatottan várom az eredményt. Olyan rosszul leszel, mint még soha. Írjál azért nekünk. Ha tudsz.
2015. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

rettenetes mennyire felelotlenek az emberek sajat magukkal. ha cask annyit tesz a kerdezo hogy elolvassa a tajekoztatot szigoruan figyelmeztetik hogy nem szabad hirtelen leallni es be kell tartan amit az orvos tanacsol.

remelem nem hagyta abba mert akkor lehet hogy nem latjuk itt (se) tobbet a kerdezot.

2015. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha véletlenül elfelejted egy nap bevenni, az nem baj, de ha abba akarod hagyni, akkor azt meg kellene beszélned a kezelőorvosoddal, ugyanis a terápia kölcsönös bizalmon alapul. Valamit ezeknek a gyógyszereknek a szedését nem egyik napról a másikra szokták abbahagyni, hanem az adagot fokozatosan csökkentve 1-2 hónap alatt. Ha egyből abbahagyod, akkor ne csodálkozz a durva testi vagy pszichés tüneteken. Persze ezek idővel elmúlnak, de minek szenvednél feleslegesen.
2015. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, jól vagy?
2015. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!