Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak egy pszichológu...

Mire számítsak egy pszichológusnál ha elmennék hozzá szociális fóbiával?

Figyelt kérdés
Idegen társaságban szinte egyáltalán nem tudok beszélgetni, az új munkahelyemen nem is szólok senkihez, csak ha nagyon muszáj. Ha emberek előtt kell beszélnem hányingerem van, remeg a kezem, és megnémulok. Hogyan tudnánk ezen egy pszichológussal együtt javítani, mire számítsak? Lenne értelme egyáltalán?

2015. júl. 8. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Evvel tökéletes elmenni egy pszichológushoz. :) Ne félj tőle, beszélgetni fog veled, esetleg a múltadról, megpróbálja majd kideríteni miért van ez. Segíteni fog. Én is járok pszichológushoz (én pánikos vagyok, nagyon erős szorongással) és nagyon szeretem. Ugyan az én bajomhoz ő már kevés, most fogok pszichoterápiára menni, ráadásul minden nap... de mellette a pszichológushoz is fogok járni és ha rendbe jövök utána is. :) Nagyon megszerettem és szeretem megosztani vele, mi történt velem éppen. Egy pszichológus nagyon jó lelki társa lehet az embernek. Hajrá!! Veszteni valód nincs!
2015. júl. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
A szociális fóbia kemény dolog. Jobb, ha mélylélektani terápiára (KIP, ego-state, regresszió, stb.) kiképzett terapeutánál kezded, gyorsabban túljutsz rajta.
2015. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tomhiddleston válasza:
ismerős szitu...nekem is szociális fóbiám van, most akarok dokihoz menni. Viszont ha idegen emberrel kell beszélnem, akkor remegek, izzadok, elpirulok, gombóc van a torkomban, a szívem meg ki ugrik a helyéről. Nem tudom, hogyan fogok vele beszélgetni, de mindenképp megyek.
2016. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Udv sikerult meggyogyulnotok? Nekem is szocfob van
2020. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!