Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pszichológus akihez...

Van olyan pszichológus akihez ingyen el lehet menni?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeségnek hangzik,de nagyon szeretnék változtatni dolgokon.17 éves vagyok és hát elég sokszor jár öngyilkosság a fejembe,de nem nagyon tudom ezt kivel megbeszélni.Pénzem nincsen szóval ha ilyen szuper szakembereket tudtok mondani akiknél 3000 egy alkalom vagy nem tudom mennyi akkor mindegy .

2015. júl. 28. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

- iskola pszichológus

- család gondozóban is van ingyen szakember elvileg

- pszichiátriai gondozókban szokott lenni pszichológus is, de akkor valószínűleg a pszichiáterrel is beszélned kell

- ha találsz olyan alapítványt, ami ezzel foglalkozik, valószínűleg ők is tudnak ingyenesek lenni (pl.: nap-kör)

- meg egyébként az ilyen ifjúság segítő szervezeteknél is lehet ingyenes szakember


Egyébként egy pszichológus manapság 5000 alatt nagyon ritkán található magánban. És mivel 17 éves vagy így elvileg elláthatnak a szüleid tudta nélkül, gyakorlatilag viszont nekik az lesz az elsődleges érdekük, hogy beavasd a családodat. Egyébként ha elmész a háziorvoshoz, ő ennél is kézzelfoghatóbban megmondhatja hogy szerinte hová fordulhatsz ott ahol te laksz.

2015. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmész a háziorvoshoz, ő pedig tovább küld a lakóhelyed szerinti kórházba pszichológushoz és ott TB alapon teljesen ingyenes.
2015. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Betegség, tünet, gyanú esetén mindig a háziorvosnál kell kezdeni. Ő útbaigazít, elindít, megmondja hova menj. Ezért van.
2015. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jo csak most lemegyek a háziorvoshoz akit egyébként sokszor látok mert nem egy nagyvárosban élek és csak ugy oda mondom hogy ki akarom magam nyirni?Ez kb egy éve van és eddig ugy senkinek nem mondtam el.Ezért nem tudom ezt elképzelni hogy csak ugy beállítok egy ilyennel egyszerűen nem menne ezért akartam pszichológust.A házi orvos itt olyan hogy nen is foglalkozna vele vagy nem venné komolyan
2015. júl. 28. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Hibás gondolkodás mód a gondolatolvasás. Én azt mondom, hogy még ha kis város is, nem ismered a háziorvosodat és gőzöd sincs hogy mit szólna. Tudod én jó sok emberrel eljátszottam ez a gondolatolvasást és titkoltam rengeteg mindent. Néha igazam volt, mondjuk az esetek 20-30%ában, de többnyire inkább meglepett, hogy az emberek mennyire normálisan tudnak reagálni. És mindemellett nem tartom magam rossz emberismerőnek, csak a gondolatolvasás negatív töltetet ad az elképzeléseidnek általában. Olyanról még nem hallottam, hogy valaki pozitív reakciót képzelt volna oda, ha elmondja hogy öngyilkossági gondolatai vannak (és így mennyivel szebben és normálisabban van megfogalmazva, mint hogyha azt nyomod az ember képébe, hogy ki akarod csinálni magad...). Pedig létezik jó reakció. Tudod az milyen? Olyan hogy meghallgat, olyan hogy komolyan vesz, de azért nem akar rögtön zárt osztályra küldeni, mert bízik benned, hogyha ma vagy annyira erős hogy segítséget kérj, akkor holnap nem fogsz kiugrani az ablakon. És mindamellett hogy komolyan vesz, segítséget is próbál nyújtani, ami jelenesetben az volna, hogy elmondja a lehetőségeidet. Ha nem nagyvárosban laksz akkor az ő segítsége még sokkal többet számíthat, mert a lehetőségeid száma sajnos kevesebb. De ha jó orvos és ha te normálisan közelítesz felé (kérlek ne mond neki így szó szerint hogy ki akarod csinálni magad... az öngyilkossági gondolatok és a halálvágy azért szép kifejezések, mert kulturáltan tudod más értésére juttatni hogy mennyire szarul vagy így az kevésbé ijed meg tőled és jobban bízik benned. de ha figyelemfelhívás és ijesztgetés a célod, csak nyugodtan...) én biztos vagyok benne, hogy segíteni próbál majd. Egy esélyt megér nem? Vagy annyira jó a helyzetet, hogy úgy gondolod, ha nem is próbálsz segítséget kérni, akkor is helyre jössz? Mert én az írásodból nem ezt látom. Sajnos mi nem lakunk ott ahol te és még a település nevét se tudjuk, szóval ennél konkrétabb segítséget tőlünk nem kaphatsz. Esetleg beszélgethetünk, ha szeretnéd.
2015. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gondolkozási hibákról ez ugrott be:

https://www.youtube.com/watch?v=qq-pNUxQQhI


Egyébként az hogy mennyire vesznek komolyan, tényleg nagyon múlik azon is, hogy hogyan fejezed ki magad. Hihetetlen mennyit tud számítani a megfogalmazás, a hangsúly, a megjelenés.... bármi ami része annak a szituációnak. Ugyanaz az ember kiröhöghet hogy csak viccelsz és komolyan is vehet attól függően hogy mit és hogyan mondasz.

2015. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es egy butaság. Betegség tünet alapján nem azonnal a háziorvosnál kell kezdeni. Ha fáj a herém nem a háziorvoshoz megyek, hanem az urologushoz. Ha fáj a fülem a fülészhez. Ha fáj a mellkhasom és a szívkörül éreznék valamit akkor kaardiologushoz. Érted? Felesleges a háziorvoshoz rohangálni. Akkor megyek oda csak ha lázas vagyok és meg fáztam, máskor nem.
2015. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, a logikád csak azért nem jó, mert nagyon sok szakrendelésre beutaló kell, amit a háziorvostól kell megszerezni.


Kérdező, ha gondolod, felhívhatod valamelyik segélyvonalat is, pl. [link]

Lehet, hogy ők is tudnak segíteni abban, hogy a lakóhelyedhez közel tudj ingyenes ellátásban részesülni.

2015. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!