Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó fájdalommal, magánnyal...

Állandó fájdalommal, magánnyal, bezártsággal - szó szerint, ugyanis tolószékkel nem tudom a 12 lépcsőt leküzdeni, ami a lakásomhoz vezet -, depresszióval,3 gyógyíthatatlan betegséggel létezni - én ezt nem nevezném életnek - van értelme? 31 évesen!

Figyelt kérdés
Egyes egyedül Apámnak tartozok ittmaradni. (De Ő is ki van borulva, mikor havonta 1x meglátogat és kénytelen az állapotommal szembesülni. Sztem Neki is jobb lenne, ha nem kéne látnia, ahogy szenvedek!?)
2010. márc. 7. 02:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én az első és második vagyok.. A sclerosis mutiplex tüneteit érzékeled pl rossz látás/nyelészavar/rosszul érthető beszéd?

Ezek gyerekkorban alakultak ki nálad? És a tolószék mióta van, ez egy 'mellékhatása' az egyik betegségnek? vagy csak később alakult ki?

Valamilyen otthonba azért nincs kedved menni, hogy más ne lássa a szenvedéseid? Mert ott ahol ápolónők vannak, ott tudnának szerintem segíteni, neki ez a dolguk és gondolom elég sok ilyet láttak.

Ezek szerint apukád szereted.. de úgy amúgy hiányzik a társaság? Dolgozol?


Tudom, sok ömlesztett kérdést írtam, ezért bocsi, csak érdekelne a helyzeted részletesebben is.


Ne haragudj, de miért kérdezed ezeket? Lényeges? Leírtam, hogyan élek. A kérdésemre még mindig nem kaptam választ: EZ ÉLET???? mert véleményem szerint csak szenvedés. finomabban fogalmazva: létezés. Ha egy állat ilyen helyzetbe kerül, 'humánumból' elaltatják. Az embernek miért kell szenvednie?

2010. máj. 6. 12:18
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvajánlót, megvizslatom. legalább elfoglalom magam. szeretek olvasni.
2010. máj. 6. 12:20
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlást, de messze lakom a IX. kerülettől.

Nőnek születtem, de most már teljesen mindegy. egy darab hús vagyok. (a mentősök is így viselkednek, no nem csak velem, a betegekkel általában...legalább is, akiket én ismerek, mert ez az Ő körzetük)

2010. máj. 6. 12:23
 14/18 anonim ***** válasza:
Ok, elnézést, ha nem válaszolsz akkor nem.. A te kérdésedre válaszolva: sokan vannak úgy hogy napjaikat olvasással, tv nézéssel stb töltik, persze tudom, hogy az nem hasonlítható a helyzetedhez. A lényeg, hogy te hogy érzed magad. Én pl rengeteg időt "ki tudok dobni" filmekre, könyvekre, és nem zavarna ha egész életemben avval kellene foglalkozni. Biztos le leszek hurrogva, de az én szemléletem szerint az öngyilkosság nem egy rossz dolog. A japánok felfogása szerint ez egy erény, amihez kevés embernek van bátorsága, bár ott mindennaposak az ilyen hírek, sőt az olyanok, hogy vki egész családjával együtt követett el öngyilkosságot. Mielőtt megtennék megpróbálnak mindent elintézni, hogy senkinek ne maradjanak adósai következő életükben. De ez csak érdekesség, a keresztény európa ezt nehezen érti meg.
2010. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jah és a mentősök brutalitásáról van tapasztalatom, sajnos igaz.. anyukám az ő kezeik között halt meg. Már előrehaladott volt a betegsége, de attól még bánhattak volna vele finomabban.
2010. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A mentősök és orvosok helyzete nem könnyű. Meg kell tanulniuk úgy kezelni az embert mint egy darab húst, máshogy egy picit is érzékenyebb ember nem tudná feldolgozni a munka közben látottakat.

Az élet? az élet szerintem addig értékes míg tudod értékelni a legapróbb dolgokat. Édesapád részéről: nincs annál rosszabb mint elveszteni a gyermeked, eltemetni, mikor még nem volt itt az ideje. Szeritnem amíg tudsz örülni a cicád dorombolásának, a halacskák úszkálásának, a napfelkeltének vagy lementének, vagy bárminek, addig itt a helyed.

2010. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jó akkor válaszolok a KÉRDSEDRE.

Nem ez tényleg nem élet.Persze nem tudhatom min mész keresztül,csak elképzelni tudom.De szerintem megértem a nagy elkeseredett kérdésed lényegét és egyetértek azzal,hogy ez tényleg nem élet,otthon vagy nem tudsz kimenni,nem barátkozol és sajnos nem tudsz csinálni semmilyen szabadidős tevékenységet.DE.Szerintem egy részben te is hibás vagy,elüldözöl mindenkit.Szerintem sokat dobna életeden ha kimozdulnál(rokonok barátok vagy bárki segítségével)ha mégiscsak találkoznál hozzád hasonlókkal,nem feltétlenül kell nekik is egy tucat betegségben szenvedniük elég ha tolószékesek,biztosan tudnának segíteni a felfogásod megváltozatásán.Meg az ember mindent könnyebben elvisel,ha van valaki ott;)

Szerintem próbálj meg kapcsolatokat ápolni:)

2010. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
akár interneten kerszetül is(én vagyok a felajánlós gyerek)
2010. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!