Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég furcsa kérdés. Mit tudok...

Elég furcsa kérdés. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Csak egyetlen álmom volt mióta élek: lovam hátán boldogan vágtatni. 12 éve ezen érzésre áhitozom csupán. Nem kell nekem barátok, szeretet hisz Tőle mindent megkapnék. Mindent mi szép, s jó.

Teljesült hát álmom 18.születésnapomon. Szép álom volt egy beteg lóval, aki végül túlnőtt rajtam, s már féltem Tőle. Úgy határoztam szeretnék helyette egy nyugodtabbat miután felgyógyítottam. Ha akkor tudom, hogy soha nem ülök többé lovon eszembe sem jut eladni Őt...

Találkoztam egy csodás angyallal, akit megkaptam volna helyette.

Apa azt mondta várjak nyárig és Ők még hozzá adnak a meglevő pénzemhez, hogy tudjak egy jó lovat venni. Ellenkeztem, hogy nekem ő kell. Ekkor azt mondta csak felesben tarthatnám, de felszerelésem nem volt. A nyáron akartam dolgozni, hogy legyen rá pénzem... Így elhittem neki az egyességünk után, hogy nyáron lesz lovam újra. Teltek-múltak a hónapok. Minden reggel, délután és lefekvés előtt nézegettem az eladó lovakat. A tetszetősek adatait kiírtam várván a nagy napot, amikoris felkerekedünk és lovakat nézünk. Csak vártam és vártam...

Közben a szüleim vettek egy félkész házat, amin már dolgoztak a megbízottak, hogy lakhatóvá tegyék. Csak egyetlen baj volt. Nincs pénzük apának és anyának a befejezésre. Nekik adtam kölcsön a lóból maradt pénzem és lemondtam a dicső paripa gondolatáról. Ám a házat eladták. A pénzem a semmibe veszett... Többé senki nem emlegette fel, ahogy a ló ötletet sem. Apa kapott bónuszt a cégtől és így felmertem hozni a ló témát. Elhajtottak, hogy nekem nem kell semmi ilyen...


Most itt fekszem a porok porában, szenvedve, naponta többször sírva, éhező szívvel, mely szeretetre vágyik. Semmim sincs, semmim mire szükségem lenne. 6 hónapja nem ültem lovon. Álmomban gyötrődöm csupán. Mindenben a lovakat látom. Ha meghallok egy kellemes dallamot az Ő vágtatásuk jut eszembe. Minden lóra utaló tárgyat a szobámban elrejtettem a szekrényeimben. Az összes szalagot, serleget, könyvet...

Csak gyötröm magam minden átkozott napon. Tehetetlen vagyok



2015. júl. 30. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szép, ahogy leírtad..

Az viszont nem volt szép a szüleidtől, hogy nem kaptad vissza a pénzed, amikor eladták a házat.

Kölcsön adtad, tehát visszajár.

Remélem teljesül álmod, de nem baj, ha tudod, hogy lehet embert is szeretni. Addig is vehetnél magadhoz egy kutyust, majd meglátod, milyen szeretetgomdóc, és a lovaddal is megfér majd :)

2015. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Embert szeretni a sok csalódás árán csöppet nehézkes. Emberben bízni lehetetlen...

Kutyát sajnos nem tarthatok, mert a körülmények nem lennének számára ideálisak és a házirend is ellene van a dolognak. Egy teknősöm van és sokszor úgy érzem Ő a legjobb barátom. Egyébként hálás jószág és ha az ember szán rá időt egészen nevelhető, csak ez sem egy helyes életmód.

2015. júl. 30. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs hely ahol lovagolhatnál? Tudod, ahol fizetsz és lovagolhatsz.
2015. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Undorító ez a leírásod olyan csöpögős, felszínes megjátszott az egész hogy hihetetlen. Nem hiszem el miért kell így írni meg érezni!! Tuti hisztrionikus személyiségzavarban (is) szenvedsz.


Amúgy a kérdésre a választ nem tudom mert nem is raktál ki kérdést!

2015. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

12 évet lovagoltam lovasiskolában. Megkedveltem egy lovat és általában az lett a vége, hogy eladták vagy kiöregedett. Olyan mintha az embernek folyton elvennék a legjobb barátját.

Most mondtam ki először a problémát, illetve írtam ki magamból. Hónapok óta csak kerülgetem a témát. Bocsánat, ha nyálasra sikeredett..

2015. júl. 31. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
# 4: ezt cáfolom. Én gyógyult hisztrionikus vagyok, de sose írtam ilyen csöpögősen... igen, persze, vannak teátrális érzelmi megnyilvánulások ebben a személyiségzavarban, de a hisztrionikusok emberektől (főleg ellenkező neműektől) várnak megerősítést. Mégpedig sokat.
2015. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha Magyarországon laksz, úgy nehéz segíteni. De tudok egy helyet Szlovákiában, ahol tudsz lovagolni. Nincs messze Győrtől. Ha szeretnél jönni én várlak. Segíteni szeretnék rajtad. Ismerős a helyzeted. 12 vagyok.
2016. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!