Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depresszió? Lentebb...

Ez már depresszió? Lentebb kifejtem, kérlek ne ítélkezzetek, nem könnyű, és egyre rosszabb.

Figyelt kérdés
Röviden szeretném leírni, hogy mi miatt gondolom magam annak. Már az óvodában furcsa, visszahúzódó gyerek voltam, nem játszottam, sokszor "bántottak" a többi gyerekek fizikailag, és mentálisan is. Az általános iskolában teljesen kiközösítettek. Ez idő alatt sokat megvertek, és már akkoriban egyre antiszociálisabb lettem, és kezdtem félni az emberektől. Mára úgy lépek ki a kapun, hogy előre megnézem van-e ember az utcán, ha nem muszáj el sem indulok. Sokan említették már, hogy egy pszihológus megnézhetne. A mostani sulimban nagy a követelmény, de jól tanulok, így kezdtem év elején azt érezni lehet vége a szorongásnak, és a tanulás elvonja a figyelmem. De a kudarcok érzékenyen érintettek, így az önbizalmam szinte eltűnt, nem érzek már igazi boldogságot. Szüleimnek, főleg anyának próbaltam megnyílni, de kinevetett és leszidott, hogy ne ostorozzam magam mindenert. Hónapok óta sírok, és a sporttal nem tudtam levezetni a feszültséget így azt a vágassal pótoltam. Anya megtudta és megfenyegetett, hogy elmondja apámnak, aki mellesleg csalja őt. (Ehhez semmi közöm de régen egy másik nővel való viszonya kiderült, és nagyon kiborultam, mert időre szétszakadt a család. Azóta "béke" van.) Visszatérve ez szintén nem esett jól, és most már itthon is félek lenni. Biztos furcsán hangzik, de hihetetlenül félek attól mások mit gondolnak rólam. Annyira próbálok megfelelni, ha nem megy akkor kínzom magam, és azt érzem, ezzel törleszthetek. Köszönöm annak aki ezt elolvasta, és kérlek attól, hogy 15 éves lány vagyok ne gondoljátok, hogy sima tini-hiszti, mert túl régóta tart, és nincsen semmilyen fiús / szigorú szülős problémám sem.

2015. júl. 30. 22:39
1 2
 1/17 anonim válasza:
Igen ez már az. És szerintem is el kellene menned orvoshoz. De amúgy teljesen veled vagyok. 14 éves vagyok és ugyan ezek a gondjaim vannak. Járok orvoshoz és nagyon sokat tudott segíteni.
2015. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És hogyan tudtál megnyílni egy idegen előtt? Nekem magyon nehéz volt anyának is nem hogy másnak. De köszi, ez kedves tőled.
2015. júl. 30. 22:50
 3/17 anonim válasza:

Hát..nehéz ügy,de nem megoldhatatlan!

1. Menj el egy pszihológushoz. Neki megnyílhatsz,gyakorlott ebben és még titoktartás is köti.

2. Menkeket el szüleiddel orvoshoz. Vérvétel és/vagy egy MRI vagy CT jó lenne mivel egy hormonálisbzavar simán okozhat ilyetelyet egy kicsi tumor idéz elõ. Most me ijedj meg! Nyugi ez normális. Az a jó ha kiderül. És a vérvétel a TSH(hormonok) kimutatja hogy melyik hormonból van túl sok vagy túl kevés.

3. Legyél barátokkal. Ha nincsenek akkor szerezz. Neked kell nyitni feléjük.

4.pasizz!!!! De most komolyan.


En ezeket tudnám ajánlani illetve gy teázus elbeszélgetõs estét a szüleiddel.

2015. júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Elõzõ vagyok bocsi! Csak az, hogy egy kicsi tumor okozhat hormonális zavart.
2015. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megpdóbálok mégegyszer beszélni a szüleimmel, köszi neked is második válaszoló, a 2. Az még necces, de lehet megnézetem. A barátságok nem mennek, félek mit mondanak rólam nem tudok megbízni bennük ugyan ez a fiúkkal.
2015. júl. 30. 22:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia. Nos a problémád régóta tart. Ez nem feltétlenül depresszió, inkább szorongás és szociális fóbia. Én is így nőttem fel. Én is éreztem ezeket, amiket most te. Ami az én esetemben pozitív volt az az, hogy a szüleim meghallgattak és segítettek. Rajtam is állandóan az uralkodott, hogy megfeleljek másoknak. Haveroknak, tanároknak, stb. Aztán egyszer széthulltam. Nem bírtam. Irány a pszichológus.

Ezt tedd te is. Mindenképp menj el szakemberhez. Ez nem jelenti azt, hogy bolond vagy, a pszichológus nem "dilidoki", azért van, hogy SEGÍTSEN. Az sem jelenti, hogy gyógyszerrel fognak tömni és zombi leszel. Beszélgetni fognak, meghallgatnak.

Mit gondol más rólad? Én is így voltam. De tudod mit? Leszartam, hogy mit gondolnak.

Ehhez persze segítség kell. Nagyon fiatal vagy, menj szakemberhez. Az ilyen esetek mély nyomokat hagyhatnak amik kihatnak a további életedre. Ami jó a dologban, hogy a betegséged (igen, ez egy betegség) gyógyítható, rendbe jöhetsz de ezért TE kell lépést tegyél. Hidd el tudom, hogy mennyire nehéz ilyenkor lépni. Nem volt könnyű de meglásd az első beszélgetés után jobb lesz.

Ami még nagyon fontos: egyáltalán ne szedj be semmilyen gyógyszert amit nem az orvos írt. Az otthoni nyugtató meg efféle baromságok nem fogják a dolgot megoldani. LÉPNED KELL.

2015. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki milyen diagnózist ragasztana erre, bennem több is felmerült, de nem vagyok szakember, nem foglak bélyegezni, akkor sem ha te pont ezt kérded. És nem, nem vagyok benne biztos, hogy ez depresszió, de lehet akár az is. De te nem jutsz előrébb akkor sem ha azt mondom az.

Bennem az írásod alapján az merült fel, hogy szerintem sosem sajátítottad el igazán, hogy hogyan kommunikálj jól másokkal, hogyan legyél közösségben. Ez egy olyan dolog amit többnyire nem tudatosan, de megtanulunk. Másoknak pedig küzdeni kell azért, hogy megtanulják, mert valami félrecsúszott. Én úgy érzem az általad adott infók alapján, hogy minden forrása az, hogy nem tudsz rendesen kommunikálni. A baj az, hogy bizonyos szempontból a szüleid se tudnak, szóval nem annyira furcsa hogy te se, hisz az otthoni közegből jössz. Ez az egész nem a te hibád, de ha a problémát felismered, onnantól már neked kell tenned a változásért. Mindenképp keress fel pszichológust, és nem azért mert depressziós vagy, hanem mert meg kell tanulnod kommunikálni, társas légkörben lenni és ebben egy szakember rengeteget segíthet. Továbbá ott lehetne egy biztonságos légkör amit senki sem vesz el tőled.

Anyukádnak próbáltad már a pszichológus gondolatát is felvetni? Egyébként amikor a vagdosásod kiderült és hogy anyád ezzel tart sakkban... Nem mondtad, hogy nem jó kedvedből csinálod, és hogy próbálja már elképzelni, hogy mennyire fájhat a lelked, ha ilyesmit csinálsz? Egyébként meg mondja el apádnak. Talán ő értelmesebben reagál és rájön, hogy nem szidás, hanem segítség kell. De te is jelezd nekik nyugodtan, mondd hogy le akarsz állni, de problémáid vannak és egyedül nem kell, csak vigyenek el egy pszichológushoz és megoldod és nem lesz több ilyen. Vagy ha a szüleid nem segítőkészek, akkor a suliban próbálj egy tanárral, esetleg az ofőddel beszélni és ő segíthet a szülőknek a megfelelő üzenetet közvetíteni, talán csak tőled nem akarják meghallani, az ilyesmi előfordul. Az a legegyszerűbb, ha mindent tagadnak és nem beszélnek róla, de egyben ez a legrosszabb döntés is és te ettől szenvedsz a legjobban (mondom úgy hogy az én szüleim is ezt csinálják, csak picit másképp). Nem félj elismerni hogy baj van és hogy segítség kell, attól nem vagy rossz ember. Sőt bátor és erős vagy, hogy küzdesz és változtatni akarsz. Kitartás!

2015. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A legrosszabb ez egyszerűen nem tudom leszarni, hogy mit gondolhatnak.
2015. júl. 30. 23:01
 9/17 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, bocsi elírtam: "problémáid vannak és egyedül nem megy"
2015. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es.

Jó eséllyel igazad van, közösségben nagyon nem vagyok jól, beszélgetés maximum interneten megy.

Köszönöm azt hogy mindenki ilyen jó válaszokat írt. Segített. Sikerült elhatároznom magam, hogy beszélek inkabb apával. Hátha ő segít.

2015. júl. 30. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!