Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmire nem tudok figyelni...

Semmire nem tudok figyelni vagy koncentrálni. Ez normális?

Figyelt kérdés
Pèldául ha iskolában kell egy hosszú szöveget elolvasni, bár olvasom, de közben teljesen másra gondolok, és nem emlékszem mi volt a szövegben. Ha házit csinálok egyszer csak azon kapom magam hogy meredek magam elé, és szinte nyitott szemmel álmodok. Ha anya magyaráz valamit ami nem érdekel, a mondanivalója közepe gyakran kiesik, csak azt veszem észre hogy már befejezte a monológját. Így nyáron nekikezdtem több könyvnek is, amik tetszettek, de max a feléig jutottam mindnek, aztán valahogy már nem érdekeltek. Ugyanígy a sorozatokkal. Eddig csak a Lostot tudtam befejezni, de a Trónok harcát, a Hősöket, a Vámpírnaplókat még az első évad vége előtt meguntam. Meg úgy általánosságban egy dolog akármilyen érdekes is az elején, szörnyen hamar unalmassá válik. Ha egy helyben ülök, önkéntelenül dobogok a lábammal, vagy "dobolok" a kezemmel, észre se veszem, csak ha mások megkérdezik, miért csinálom. Elaludni is csak nehezen tudok, mert eszembe jut hogy még ezt meg azt csinálok előtte, aztán ha lefekszem akkor is csak jár az agyam. 15 éves vagyok, és az egész olyan 2-3 éve kezdődött, eleinte még csak ritkán történtek ilyem dolgok, most meg egyre gyakrabban. Mi lehet ez? Vagy ilyet mindenki csinál?
2015. aug. 1. 13:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és ha meg is nézek egy filmet vagy neadjisten elolvasok egy konyvet (ilyen mostanában nincs) gyakran nem emlékszek a végére.
2015. aug. 1. 13:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelentsz, hogy kamaszodsz. A kamaszkor természetes tünetei amiket leírtál, mindenki átesik rajta. No para, el fog múlni!
2015. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!