Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó halálfélelmem és...

Állandó halálfélelmem és betegségtudatom van. Van ötletetek, miket lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Vannak valódi problémáim. Kicsit gyengült a látásom az elmúlt időkben, nagyon kellemetlen frontérzékenység gyötör (ha jön az eső, ájulás kerülget, alig fogom fel a környezetemet) és az ízületeimmel bajok vannak. Többek között ezek miatt nagyon sokszor szédülök, viszont ez kivált belőlem néha pánikrohamot, és egy állandó szorongásos állapotot is. Halálfélelmem van.

2.5 éve tart, néha hullámzik, de valamennyire mindig velem van. Nem jó így élni :\


Mostanában valeriánát szedek és igyekszem sokat sportolni, de az utcára kimenni számomra nagyon rossz érzés (persze, ha muszáj, nyilván ki tudok menni, de szeretek a fal mellett sétálni, mert rettegek az elájulástól/eldőléstől). A mozgás és a valeriána talán egy picit segít, de nagyon nem.


Fiatal koromban szedtem antidepresszánst, mert szorongtam az iskolában. 19 éves koromra tettem le, azóta nem nyúltam ilyen gyógyszerekhez, mert már a gyógyszerektől is szorongok. Tippek?



2015. aug. 4. 03:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
És egyébként mivel foglalkozol? Mit olvasol?
2015. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

hogy hogy mit olvasok?


egyetemre járok, idén diplomázok.

2015. aug. 4. 11:22
 3/21 anonim ***** válasza:
hát hogy mivel foglalkozol normálisan? mit olvasol? milyen zenét szeretsz? mi leszel?
2015. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
zenész vagyok.
2015. aug. 4. 11:47
 5/21 anonim ***** válasza:

Akkor megfigyelted, hogy ha zenélsz, vagyis elmélyülten foglalkozol valamivel, nincs probléma?

Más műfajban vagyok, és tapasztalom, rajz közben nincs semmi probléma. És ha megyek az utcán - figyelek a fákra, az útra, a házakra, az emberekre, az égre, a madarakra. Minden érdekes, szemlélődve menni - csak a figyelmen múlik. A figyelmem vagyok. Eldőlök? Na és? majd felkelek, segítenek is, ha arra járnak. Meghalok? egyszer át kell lépni, igen. Akkor már lehet hogy olyan mélyre jutottam a megismerésben és a kifejezésben, hogy mint Bach ezt kérni is fogom.

https://www.youtube.com/watch?v=1O6U4uw_KdQ


Addig viszont tenni kell a dolgunkat. Mindig "itt és most " egy jelenlétben felismerhető, mi a dolgom. Ha hagyom a múlttudatot (ábrándozás, duális gondolkodás, belső monológok, párbeszédek) akkor az elvon a jelentől, elhal a figyelmem - valójában élő halott vagyok. Azt mondta egy zenmester: Ne hívd meg teára a gondolataid. :)

Bátorságosnak, hősiesnek kell lenni. A lét tragikus. A probléma sok embernél, hogy ezt a környezet most nagyon lehazudja: a reklámokkal, a fogyasztói szellemtelenséggel, a médiákban. Ezeket ki kell szűrni, hazudnak, és ártanak. Szembe kell nézni a feladataimmal és heroikusan végezni. Az igazságot keressük mi itta földön emberek, mindannyian. Csak vannak ördögi erők, amelyek szétforgácsolni, szétdobálni (diabolosz egyik jelentése) akarnak. A nagy művészek segítenek, hogy ezt legyőzze az ember. A műalkotás befogadásakor ott van az ember tudatállapota, ami a keletkezésekor az ihlet volt (katarzis). Ez kiemel, mint a nagy tradicionális népmesei hőst: a jótettek, a jószívűség erőssé teszi a gonosz sárkány legyőzésekor.

Ez az, amiről József Attila ír:

Te jól tudod, a költő sose lódit:

az igazat mondd, ne csak a valódit,

a fényt, amelytől világlik agyunk,

hisz egymás nélkül sötétben vagyunk.

[link]

A fényről szerettem volna szólni neked.

aa

2015. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Akkor megfigyelted, hogy ha zenélsz, vagyis elmélyülten foglalkozol valamivel, nincs probléma?"


nem.


mivel én zenélésből élek, ha fellépésem van, egy idő után egyre rosszabbul vagyok koncert közben. szédülök, émelygek, halálfélelem gyötör.


már túl vagyok azon, hogy "ha nem figyelsz oda, nincs baj". de van, állandó rosszullétben élek évek óta.

2015. aug. 4. 13:09
 7/21 A kérdező kommentje:

egyébként 2 évvel ezelőtt elkezdtem járni pszichológushoz. fél évig folytattam, minden terápia végén közölte, hogy egyre jobban haladunk, én pedig hétről-hétre egyre rosszabbul éreztem magam, miközben minden alkalom 12 ezer (!!!) forintba került.

utána egy darabig szedtem frontint, de az csak letompított, továbbra sem éreztem jól magam, cserébe viszont koncentrálni sem tudtam semmire és mindig elaludtam reggelente. úgyhogy az sem segített.

2015. aug. 4. 13:11
 8/21 anonim ***** válasza:
és a szédülésnek nincs orvosra tartozó oka? vérnyomás? A rossz pszichológus csak a pénzt viszi, elhagyható, szerintem a gyógyszer/vegyszer is. Egy tudatai transzformáció kell, arról próbáltam írni. Ezek legyőzhetőek. Goethéről mondják, hogy tériszonya volt. Goethe nagyon tudatos elme volt. Elhatározta, hogy ilyen tudatalatti maszatokat nem hagy magában, a tudat fényével átvilágítja az egész tudatát. Világosság, megvilágosodás. Egy toronyba ment fel naponta, mindig magasabbra, lenézett. És tudatosította a tapasztalás élményét. A népmesék tanulsága: a világban jelen van a gonosz, de legyőzhető. Ez a hatalmas erőt adó művészi alkotás kimarad a gyerekek életéből. És nagyon nehéz később pótolni. Nagy műalkotásokkal lehet. Bach. Rilke, József Attila, Rembrandt. Kit szeretsz? kit értesz ha szól hozzád?
2015. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
+"ha nem figyelsz oda, nincs baj" -ezt nem írtam! Pont, hogy oda figyelek, hogy nincs baj. A szemlélődő séta: figyelek. Hagyom átáramolni magamon a létet. Az szédülés, émelygés, de a jó érzelmek, élvezkedés is önérzés, nem egy éber éllapot, hanem tudatot (szellemet, a valódi "ént") a test magához rántja, és maga alá akarja gyűrni. "te figyelj, itt vagyok, a test, szolgálj engem,+ -mondaná, ha szólni tudna, ez a jó és a rossz önérzésnél is így van.
2015. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"és a szédülésnek nincs orvosra tartozó oka? vérnyomás?"

voltam kardiológusnál, volt 24 órás vérnyomásmérésem, de elvileg nincs baj.


a szédülés egyébként rohamokban is jelentkezik, olyankor sokkal rosszabb, de van egy állandósult rossz érzés, mintha homályos lenne az egész világ körülöttem.


cukorbetegséget még nem vizsgáltattam.

2015. aug. 4. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!