Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki vagyok idegileg borulva!...

Ki vagyok idegileg borulva! Mit tegyek? Csak olyan írjon aki empatikus és megértő

Figyelt kérdés

Ki vagyok borulva idegileg. Alapból bulimiás vagyok és mellette szorongásos beteg eddig úgy volt hogy elmúlt a betegségem de ezen a héten már volt vagy tizenöt hánytatásom és folyamatosan zabálnom kell. Szégyellem magam. Hétfőn lementem a sarki gyrososhoz este ettem egy tál gyrost de még éhes voltam és amik ott voltak hagyva asztalon félig megevett tálak mindet megettem. Mások meg hülyének néztek joggal. Ez a testi problémám a másik az hogy mostanság mindenki csak bánt engem. Nagyon rossz kedvem van emiatt. A munkahelyemen összevesztem a főnökömmel mert meggyanusítottam hogy szándékosan több munkát ad nekem és ehhez mérten kevesebb bért. Pedig többet dolgozok mint bárki más a boltban de a főnökasszonyom ezt nem díjazza. Azon gondolkodtam talán utál engem. Aztán otthon ordítoztam testvéremmel mert vele élek én dolgozok Ő is de semmit nem segít be a házimunkában egy lusta disznó!!! Még ő bőgött tegnap amiért összeszidtam. Most kb úgy érzem magam mint egy idegroncs a vérnyomásom felment 190/110-ra mindjárt elmegyek sürgősségire csak azt szeretném megkérdezni hogy mit tegyek addig is?? Szörnyen rosszul érzem magam és feszült vagyok, antidepresszánsomat se szedem már mert nincs kedvem és csomó mellékhatása van például úgy szédülök tőle meg hányingerem van hogy hihetetlen. orvos azt mondja nem ettől Ő nagyon okos könnyen beszél amikor nem ő szedi!! Pont ezért félek visszamenni pszichiáteremhez pedig vissza kéne mert rosszul vagyok testileg is de főleg lelkileg!

Most mi a teendő?? Menjek vissza pszichiáteremhez vaqgy mi?



2015. aug. 5. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nyugodj meg, kérlek. Vegyél nagy levegőket, ha kell, sírd ki magad. Nagyon sajnálom, ami veled történik, én is hasonló helyzetben vagyok. Az írásodból nekem az jött le, hogy súlyos depresszióban szenvedsz. Ez esetben csakis olyan személyek tudnak segíteni, akik tényleg közel állnak hozzád, megbízol bennük. Az orvos ilyen állapotban csak még jobban felhúzza az embert.

Nem tudok valahogy kontrollálni az evésrohamokat? Az rengeteget segítene. Ha hirtelen úgy érzed, megint rád tör, gondold át kétszer is, mit akarsz csinálni.

Csak akkor egyél, ha éhes vagy! Én régen óriási unalom-evő voltam, most ha úgy érzem, ennem kell, de nem vagyok éhes, akkor vizet iszom.

Ha szeretnél, írj nyugodtan! :(

2015. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bulimiához nem tudok hozzászólni (még soha nem tapasztaltam), de a többihez igen.

Mikor hagytad abba a gyógyszer szedését? Milyen fajta volt? Lehet, hogy az elvonási tünetek miatt vesztél össze az emberekkel (nekem ez volt a Rivotril abbahagyásakor).

Ha félsz visszamenni a pszichiáteredhez, az baj, azt jelenti, hogy nem vagytok egy hullámhosszon. Normális esetben meg kellene bíznod benne. Keress másikat, szükséged van rá.

Nem akarlak megbántani, de az írásodból az jön le, hogy eléggé öntörvényű vagy, nem szívesen hallod meg a másik ember véleményét. Olvastam már itt pár bejegyzést, de nálad aztán tényleg érezni, hogy tombol benned a feszültség. Ezt így hosszú távon nem fogod bírni, meg kell változnod. Így nem tudsz objektíven gondolkozni. Pl. nem hiszem el, hogy mindenki csak bánt téged. Részben igaz lehet, de biztos vannak körülötted normális emberek, csak te ezt nem veszed észre, mert beszűkült a tudatod. Add fel azt a nagy egódat, keress helyette kisebbet, ahol másoknak is van hely. Fogadd el, hogy nem lehet mindenben igazad, párszor tévedsz te is (most is azt teszed).

Elcsépelt dolog, mondhatnám, hogy a sportolás jól kiegészíti a pszichoterápiát, és megnyugtat valamennyire, de nem tudom, hogy lenne-e türelmed elkezdeni.

Sajnálom, hogyha néhol keményen fogalmaztam, de segíteni szeretnék.

2015. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!