Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pániksyndrómával diagnosztizál...

Pániksyndrómával diagnosztizáltak pár éve, de nem lehet, hogy ideggyulladásom van?

Figyelt kérdés

Pánikrohamokkal kezelnek pár éve, és hát tényleg vannak néha kemény rohamaim de emlékszem amikor elkezdődött akkor egy pontot éreztem a fejemben az agyam közepén.

Amikor a roham elmúlt akkor nem éreztem ezt a pontot sem utána

Elkezdtem szednia Coaxilt mert azt irta fel a phszihiáter, ami hatott is mert azóta ha elkap a roham akkor a Coaxil egyből lenyomja csak kérdés az, hogy nem lehetséges, hogy emelett ideggyulladásom is van?

Honnan lehetne ezt kideriteni?



2015. aug. 9. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Vagy nem pánikrohamod van, hanem elvonási tüneted (a Coaxiltól) és csak azért érzed úgy, hogy hat, mert az elvonási tünet megszűnik, ha megkapja a szervezet az elvont szert.


"Ne állítsa le hirtelen a gyógyszer szedését, azt csak az adag fokozatos, 7-14 napon át történő csökkentésével lehet leállítani.


A gyógyszer nagy adagban, hosszú ideig történő szedése függőség kialakulásához vezethet."


Ezek a mondatok mind arra utalnak, hogy rá lehet szokni, innen kezdve ha nem szeded be, elvonási tüneted lesz, amit te pánikrohamnak gondolsz és nem elvonási tünetnek. És mivel hat a szer, azt gondolod, hogy tényleg pánikrohamod volt, pedig csak elvonási tünet. Kialakul az ördögi kör, mert a szer hat szerinted, ha beveszed jól vagy, ha nem veszed be, jön a pánikroham, ami nem az, hanem elvonási tünet.


Azért írom ennyiszer, mert a legtöbb embernek hiába magyarázom, nem érti meg.


Pedig ha megérted, hogy elvonási tüneted van, akkor arra is rájössz, hogy ez olyan mint a drog, le kell róla szokni és soha többé nem lesz pánikrohamod. Viszont csak fokozatosan szabad leállni a gyógyszerekről.


Én Valeriánával jártam így. Úgy szoktam rá, hogy észre se vettem. Azt se tudtam, hogy rá lehet szokni, hiszen gyógynövényecske. Érdekes, mióta soha többé nem vettem be, soha többé nem volt "pánikrohamom", ennek kb. 4 éve.


Azóta nem hiszek a pánikrohamokban meg egyéb hülyeségekben. Annál inkább a depresszióiparban.


Üdv!

2015. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ és örülök, hogy sikerült kigyógyulnod ebből a borzalmas már olykor a fizikát is tönkretevő betegségből


Nekem nincs rohamom ha szedem a gyógyszereimet de ha nem szedem akkor egy idő múlva rohamot kapok

Olyan mintha az egész agyam egy görcsben állna, leálltam a gyógyszerrel aztán már majdnem mindennap rohamom volt

Most szedem őket és nincs rohamom

Itt a kérdés az, hogy nem lehetséges e az ideggyulladás ténye illettve mi mutatná ki az ideggyulladást?

2015. aug. 9. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

1./ Az ideggyulladás általában igen erős fájdalommal jár. Vannak ERŐS fájdalmaid?


2./ Ha már kezelteted magad, miért nem terápiára jársz, amitől meggyógyulhatsz?

2015. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta, Ha egyéb panaszod van, mond el őneki.
2015. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:

Csináltass egy koponya CT.-t majd ha lehetséges egy EEG-t ha jól írom és az biztosan kimutatja ha ideggyulladásod van.

A pánikroham szerintem attól (is) kialakul hogy valamit akár évekig elfojtasz de mikor kicsit gyengül a fojtás elemi erővel tör fel. Érdekes hogy a pszichiáterek,neurológusok rámondják hogy agyi területi kommunikációs zavar, kell a gyógyszer de a kórboncnokok sosem találnak fiziológiai elváltozást ami ezt igazolná.

2015. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Nem nicseneke erős fájdalmaim csak rosszul érzem magam

Ahogy a fentiekben irtam azért gyanakszom ideggyuladásra mert amikor a pánikrohamaim elkezdődtek, éreztem egy pontot mindig a fejemben mintha az kissé nyomta volna az agyam

A Coaxil szedése a rohamokat meggátolja a mai napig de azt a nyomási pontot is elmosta ezzel egyenesen arányosan és azóta csak súlyosbodtak a rohamaim

Ezért gyanakszom ideggyulladásra de mivel nem vagyok a témában ismert igy nem ismerem a tüneteket sem

2015. aug. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!