Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szorongok, pszichológus...

Nagyon szorongok, pszichológushoz forduljak?

Figyelt kérdés
Visszahúzódó személyiség vagyok,de kisebb társaságban nagyon jól fel tudok oldódni és sokszor megnevettetek másokat. De mostanában a suli miatt ritkán találkozom barátokkal,családtagokkal és már beleszoktam a magányba... Nem szeretnék magányban élni, de afelé halad az életem. Nagyon sokszor előfordul, hogy "beszélgetnék" valakivel, de ha ő beszél hozzám folyton arra gondolok, hogy "fenn kell tartanom a beszélgetést, mondj valami érdekeset! mondj valami vicceset! mondj bármit! csak mondj már valamit!!" azon szorongok,hogy nem tudok emberekkel beszélgetni és végül emiatt tényleg nem tudok beszélgetni. Ha a nyári gyakorlatomról (ami megköveteli,hogy tornát diktáljak kb 15 fős felnőtt vagy idős csoportoknak) hazajövök szinte érzem a feloldódást,fellélegzem. De a nap kb 12 órájában még arra is figyelnem kell, hogy megfelelően vegyem a levegőt annyira idegeskedem... Orvoshoz forduljak? Gondoltam, hogy megemlítem a házi orvosomnak. 22/l

2015. aug. 11. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felmerült benned az orvoshoz fordulás kérdése, akkor érzed hogy valami nincs rendben, és segítség kéne. Menj el egy pszichológushoz, ha látod hogy rossz irányba halad az életed, még nem késő visszafordítani.
2015. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz ha súlyos az állapotod akkor pszichiáter!
2015. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted! Szerintem valamilyen szintű szorongás van a háttérben, amit kezelni kell. Először mindenképp pszichológust ajánlok, hiszen egy jó pszichoterápia csodákra képes és megfelelő diagnózist is ad. Az esetleges pszichiáter és gyógyszeres kezelés eldöntése ráér később, amikor már érzed, hogy mi és mekkora a probléma. Viszont ebben az esetben sem szabad elhagyni a pszichoterápiát, mivel az a kulcsa az egésznek, nem a gyógyszer. Ne a háziorvoshoz menj, hanem keress ingyenes vagy magán pszichológust a közeledben. Kitartást kívánok!
2015. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!