Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert csinalja ezt anya? Meg...

Miert csinalja ezt anya? Meg akarok halni

Figyelt kérdés
Regota jartam terapeutahoz aki diagnosztizalt nalam depressziot, szorongast, panikbetegseget es sajnos vagdosom is magam. Megbuktam evvegen es anyukam azt mondta nem fizeti tobbe a terapeutamat :( volt mar ongyilkossagi kiserletem is. Es most is meg akarok halni. Miert csinalhatja ezt anyukam? 19/L

2015. aug. 11. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, anyukád miért csinálja, de valószínűleg rájött, hogy ez a terapeuta semmit nem ér, ha régóta jársz hozzá és még mindíg megvannak a panaszaid.Csak felesleges pénzkidobás.A terapeuták egyébként lóxart sem érnek, többre mennél ha néha jól kibeszélgetnéd magad barátokkal, rokonokkal, valakivel akiben megbízol, vagy jó tanácsokat ad és figyel rád.Pánikom nekem is volt, sokáig.De magától elmúlt.Illetve én imák által gyógyultam.De bármi jó, ami a léleknek kellemes és bátorító.
2015. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem évek óta jártam csak olyan másfél éve. És sokat segített de sajnos évvégén meguktam így anyukám nem enged (talán ezzel büntet)
2015. aug. 11. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Hozzatok össze egy olyan ülést, ahol anyud is ott van és talán így megérti miért kell ez neked. Meg így a pszichológus is tud kommunikálni vele. Anyukádnak valószínűleg gőze sincs arról hogy mit jelent neked a terápia. Szóval beszélj a pszichológussal, mond el neki a szitut és vesd fel a ezt az ötletet, hátha ő is támogatja és tényleg összejön.
2015. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Felesleges. Meg akarok halni
2015. aug. 11. 23:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is. De attól még amíg lehet tenni valamit, addig egyetlen egy lehetőségre se mond hogy felesleges. Az élet lehetőségek tárháza. A halálban semmi lehetőség nincs. Amíg pedig van lehetőség, addig változás is van és amíg változás van addig jobb is lehet.

Ha esélyt se adsz anyudnak arra hogy értsen téged, akkor nem is fog érteni. Ha te nem tudod elmagyarázni neki vagy ő nem érti meg amit mondasz, akkor keresni kell egy olyan csatornát, ami működik. Meghalni azután is ráérsz, nem kerget a tatár. 19 évesen tudhatod már, hogy az élet nem mindig arról szól hogy mit akarunk és hihetetlen luxus a legegyszerűbb utat választani. Mielőtt megteszed, még nyugodtan próbálkozhatsz egy kicsit. Mert én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy te minden tőled telhetőt megtettél, ha egy ötlet felvetésre így reagálsz. És hülyeség azelőtt választani azt az opciót, ahol nincs változás, nincs tovább, nincs több lehetőség, mielőtt a valódi lehetőségeket kimerítenéd. Inkább beszélgess most egyet valakivel, szidd neki a világot és hajtogasd hogy milyen rossz, mert fontos hogy kiadd ezeket az érzéseket. Aztán lehet tovább próbálkozni.

2015. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19 évesen már felvetetheted magad pszichiátriai osztályra, ha valóban ilyen rossz a helyzet otthon, és főleg ha öngyilkossági gondolataid vannak. TB-re is kiutalhatnak pszichológust ilyen állapotban, és abba anyádnak nem lesz beleszólása.
2015. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!