Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olvastam, hogy az antidepressz...

Olvastam, hogy az antidepresszáns kezdetben felerősítheti a tüneteket. Egyem tovább ugyanígy?

Figyelt kérdés
Csak fél szemet kell ennem a Sertalinból. Első héten egész jól elvoltam. Most volt 2 hete hogy eszem, és majdnem olyan állapotba vagyok, mint amikor elkezdtem enni. Amúgy szorongásra, meg pánikbetegségre kaptam. Nem tudom számít-e de éppen menzesz előtt állok. Ez is okozhatja? Szerintetek egyem tovább így fél szemmel, vagy emeljem meg az adagod egy egészre?
2015. aug. 12. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Adagot csak akkor emelj, ha az orvos is azt mondja. ha fél szemet kell enned, akkor folytasd tovább ugyanígy. kell neki egy kis idő.
2015. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem ezt csak háziorvos írta fel amúgy. Azért kellett mert nem akart rám hatni semmi. Próbálkoztam gyöngynövényes dolgokkal, de nem túl jók,a nyugtatótól rosszul lettem, és ez maradt :/ direkt azért akarja a felet, hogy ne legyen az hogy nagy adag, hátha jó ez is.
2015. aug. 12. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos fel sem írhatná, hacsak a pszichiátered nem ad írásos engedélyt róla, hogy kiírhatja ő is. Szorongásra-pánikbetegségre pont jó amúgy, de nem vagyok róla meggyőződve hogy ezeket egy háziorvos adekvátan diagnosztizálni tudja. Menjél el egy szakorvoshoz.
2015. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb volna, ha pszichiáterhez mennél és nem a háziorvosod adna neked ilyesmit. Egyébként az antidepresszánsok igazi hatása általában 3-4hétnél előbb nem jelentkezik, szinte mindenhol azt mondják, hogy kell egy hónap, mire beáll a szer és tényleg segít. Szóval ha bízol benne akkor szedd tovább, de megérné egy látogatás a szakorvosnál. Egyébként a kezdeti tünet felerősítés kb az első 2 hétre jellemző. De nyilván a mellékhatások, azoknak az ideje és az hogy a szer később mennyire hat a szertől és az embertől is függ. Perpillanat még nem igazán tudhatod mennyire hatásos ez neked.

Csak tájékoztatásként, mert úgy tűnik nem vagy annyira jól informált a dolgokban és ezt sokszor nem mondják el az embereknek: ha pánikbetegséged és szorongásod van, az tünetileg elmúlhat a gyógyszer hatására, de meggyógyulni csak pszichoterápia segítségével lehet. Szóval a gyógyszer egy mankó, de érdemes emellett felkeresni egy pszichológust, vagy egy olyan pszichiátert aki terápiát is ad.

2015. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezen csodálkoztam id, hogy javaslat nélkül felirja, de sok embert ismerek, akik szintén így vannak.
2015. aug. 12. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Szabálytalanságot követ el az orvosod. Különben a szokás az, hogy egy hétig felet, utána egészet kell szedni. A fél az csak szoktatás miatt van. Teljesen természetes, hogy a megemelt adagtól rosszul leszel. Esetleg rosszabbul is, mint ahogy elkezdted. De ez az ára a gyógyulásnak. A fél szemtől nem fogsz gyógyulni sem...és az egész adagnak a hatását szokta a szakorvos valamilyen nyugtatóval oldani, amit személyre szabva kell szedni. Erre van a szakorvos.
2015. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mert az ilyen szerek felborítják az agyad védelmi rendszerét, pont azért, hogy átjussanak rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=vxZWrgPUZwU


https://www.youtube.com/watch?v=KuJL8tejBzY


Ezeket nézd meg szerintem!

2015. aug. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!