Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokhatnék le?

Hogy szokhatnék le?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ha szomorú vagyok, ha ideges, elkezdem a fejbőröm vakarni (ahol a hajam van) ez megy már lassan 2 éves. Mármint úgy vakarni, hogy véresre és mindig lesz seb, és egyszerűen megnyugtat az az érzés amikor lekaparhatom és miközbe ezt csinálom mintha semmi gondom nem lenne.

A szomorúság lelki bajok miatt vannak :(

Számomra ez olyan, mint másnak a cigi, vagy az alkohol, volt már olyan, hogy pár hétre letudtam "szokni" de aztán mindig újra elkezdtem vakarni, ezt úgy képzeljétek el, hogy minden nap kb 2x 3x tudom, mert ekkorra már lesz rajta seb.



2015. aug. 15. 01:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hajtogass helyette papírrepülőt!

Arra gondolok, hogy tanuld meg tudatosan felismerni, hogy mit jelent, amikor ideges vagy. Ilyenkor elmondod magadnak, hogy én XY vagyok, a nappaliban ülök, az előbb ezt és ezt csináltam, aztán ez és ez történt. Ettől feszültebbnek kezdtem magam érezni, a szívem gyorsabban ver, melegem van és mégis fázok. Ha ezt érzem, akkor csinálnom kell valamilyen bonyolult dolgot. Például hajtok egy papírrepülőt, de akkor olyan jót, hogy minden él pontosan a helyén legyen!


Ha tartósan másra figyelsz, a gondolataid nem hergelnek tovább (affektus augmentáció elmarad), és észreveszed egy idő után, hogy megnyugodtál. Természetesen ez csak egy stresszkezelési technika, a háttérben húzódó problémákat kell azonosítani és lehetőség szerint megoldásra törekedni, akár kompromisszumos megoldásokra is.

2015. aug. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értelek én, ez egy nagyon jó megoldás lenne, de az a baj, hogy sokszor nem az idegesség miatt kezdem el, hanem mert annyira lehangolt vagyok, és ilyenkor nemtudok semmit se csinálja csak vakarni. :/
2015. aug. 15. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!