Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feküdjek be a pszichitriára?...

Feküdjek be a pszichitriára? Szerintem attól sem lesz jobb. Lent

Figyelt kérdés
Igyekszem röviden: 27 éves nő vagyok,egy kis faluban élek vidéken, egy éve szakított velem a párom, rá egy hétre elvesztettem az állásomat is, és kénytelen voltam visszaköltözni anyámékhoz. Mikor gyerek voltam apám engem is meg anyámat is folyton vert, a fejemet is, egyszer annyira, hogy azótafolyamatosan szédülök, ha vízszintesben kerülök. Ezen kívülmindig mondta, hogy én basztam el a z életét, mert megszülettem és kénytelen így együtt lenni anyámmal. Azt is mondta, hogy úgyse viszem semmire, meg amúgy is csak egy hülye nő vagyok aki majd elbassza egy férfi életét. Örökké csak veszekedésre és ordítsára emlékszem, amióta csak az eszemet tudom. Testvérem nincs. Most se jobb, csak már nem ver. Anyám mindig tűrt nem láttam mást, csak azt, hogy áll ilyenkor egy helyben meg sír. Máskor meg hirtelen nagyon szerették egymást, meg engem is, körbeugráltak engem is meg egymást is, aztán megy minden előről. Nem egyik hétről a másikra, hanem naponta képes ez változni. Elvégeztem egy sulit, amit utálok, csak apám kedvéért.Sose szerettem a szakmámban dolgozni ( jogi suli, de csak papírtologató voltam eddig, de a jog se érdekel..) -de tavaly óta munkát se sikerlt találnom. Nem is bánom..nincs erőm semmihez, de van, hogy feldobott leszek, utána vissza nullára. A legjobb barátnőm tavaly férjhez ment, elköltözött, már ő sincs mellettem. El kellene innen szabadulnom, de képtelen vagyok rá, úgy érzem én már soha nem leszek senkinek se elég jó.Mindig apám hegyként magasodó kioktató képe van előttem, hogy engem úgyse fog senki szeretni. Hát, nem is szeretett eddig senki, csak anyám a maga módján, én se szeretem magamat. Ez csak a jéghegy csúcsa,, de ha mindent leírnék nagyon hosszú lenne. Pedig képes voltam lediplomázani, két nyelvbl is nyelvvizsgát tenni..de most már sokszor egy mondatot nem tudok elmondani, van hogy sírásba török ki,és félek emberek közé is menni. Kezdem teljesen feladni, sokszor öngyilkos gondolataim vannak. A memóriám meg...bentfelejtem a kulcsot a zárban, a tejet a kenyereskosárba teszem, a szívem pedig egyideje már össze vissza ver, vagy nagyon dobog. Félek pszichiátriára menni, a gyógyszerektől. Össze kellene szednem magam, de nem megy. Szeretnék önerőből kilábalni ebből. Sokszr megfogadom, hogy többet nem panaszkodom, de nem bírom elnézni azt se, hogy anyám is szenved, vele néha tudok őszintén beszélgetni, de mindig csak azt mondja, mennyi mindent máshogy csinálna, csak nemrég jött rá, hogy apám teljesen elnyomta őt is meg engem is. Sajnálom, kicsit össze vissza lett az írás, és még tudnék írni, de félek, hogy így is hosszú lett...
2015. aug. 15. 21:25
 1/10 A kérdező kommentje:
egyébként apámat se akarom hibáztatni,szörnyű gyerekkora volt, neki is megvan a teher, ami miatt ilyen beteg lett...persze ha már gyereket "csinált", hogy az ő szavával éljek, talán tisztsségesen fel kellett volna neveljen, nem úgy, mint annak idején őt az ő anyja...de én már nem akarom ezt továbbvinni, meg mentegetni se akarom...azt szeretném, hogy nekem legyen esélyem még normális életet élni...
2015. aug. 15. 21:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Segítek, ha megengeded. Írj rám és beszélünk
2015. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Az apád egy rühes patkány,értem én hogy a tiéd és megpróbálod kimagyarázni ,hogy miért viselkedik úgy de menekülj onnan jó messzire és rendezd az életed,egy pszihologust keress aki jó esélyel kibeszélteti veled ezt a mizériát ,aztán ,ha szükséges csak akkor kell valami gyógyszeres ,antidepis bogyokák.
2015. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj tanulni valami olyat, ami érdekel. Elmész máshová, új embereket ismersz meg, fiatal vagy...és megváltozhat az életed. Ki nem bolondulna bele a magányba és a montón életmódba?
2015. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne barátnőm, magamhoz vennélek, egy időre Pesten, amíg talpra állsz. De így csak annyit tudok javasolni, hogy kezdj új életet. Tanulj, dolgozz, vállalj el bármit, ami kiszakít ebből a környezetből. Erős nő vagy, akit az élet kovácsolt. Bízz magadban, és sikerülni fog.
2015. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Külföldre költözésen nem gondolkodtál? Én is nagyon magam alatt tudok lenni sokszor. Én Németországban élek,ha gondolod segítek. 34f
2015. aug. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, privát üzenetre nem szeretnék válaszolni, főleg mivel a saját nevemet adtam meg anno regisztrációkor, és bár nem egyedi de nem is tucatnevem van...mindenesetre köszönöm mindenkinek a bíztató válaszokat, tippeket.

Szeretnék külföldre menni, picit beszélek is németül. ( angolul jobban) Viszont anyukámat nem szeretném itthagyni...ő az egyedüli nekem, és neki is én vagyok egyedüli.

2015. aug. 16. 01:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Elsőként mindenképpen el kellene költöznöd otthonról, ha még nem tetted meg. Ez a környezet csak leszívja az életerődet, persze hogy nem érzed magad erősnek.

Ha már elköltöztél, csökkentsd a hazajárások számát.

Keress egy munkát és állj a saját lábadra, diplomával és nyelvvizsgával azért biztos nem annyira nehéz! Ha kell akkor menj messzire, anyádhoz haza tudsz járni így is, de már nem vagy gyerek hogy kötelezően rohangálj haza minden hétvégén. Anyádat nem tudod megvédeni apádtól úgysem. Esetleg ha már jobban összeszedted magad anyagilag, magad mellé vehetnéd őt is, feltéve hogy beleegyezik.

Amúgy a NANE-től szerintem kérhettek segítséget, ha mást nem, valamilyen lelki támogatást biztosan tudnak adni, vagy más helyet ajánlani. Egyébként pedig TB-re van pszichológus a nagyobb kórházakban, oda is bejelentkezhetsz. Sok sikert!

2015. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Küldesz képet magadról? Nincs semmi hátsó szándékom, csak érdekelsz.
2015. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, valamennyire meg is oldódott a dolog...volt általános iskolai osztálytárssam kint dolgozik külföldön, tegnap írt nekem, hogy van hely mellette..fél éve írtam neki, ha tud valamit írjon, és épp most lett...azt hiszem, ez az amire vártam, jövő héten kezdek is. Szobalány-pincér leszek, és többszörösét fogom keresni, mint itthon a jogi végzettségemmel.

És még egyszer köszönöm szépen mindenkinek a bíztató szavakat.

Azt hiszem tényleg erre vna most szükségem kiszakadni innen, és elengedni a múltat.

2015. aug. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!