Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen drágák a pszicholó...

Miért ilyen drágák a pszichológusok?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem egyet, hogy 10ezer forint vele 50 perc. Hát komolyan mondom a pofám leszakad. Ennyiért állítólag már normálisabb prostik is vannak, akik egyéb szolgáltatást is nyújtanak, aztán meg csodálkoznak ha inkább oda mennek a férfiak...

#ilyenavilágonnincs #hogyvanképük
2015. aug. 19. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ha valakinek szüksége van rá úgy tudom az állam állja.

de ha valakinek magánrendelője van akkor az egyéni dolga,hogy mennyit kér el.

ha szerinted egy prostituálthoz menni jobb,akkor menj oda.

de egyébként biztosan vannak olcsóbb pszichológusok,de kérdés,hogy miért akarsz menni?

2015. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Menj beutalóval a rendelésre.

Ingyen van, nem kötelező pénzt adnod.

Hogy annyit is ér? Az igaz!

2015. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem akarok menni, prostihoz sem mentem soha. Csak hallottam róla, hogy rengeteg prosti mondja, hogy sokan nem is a dugás miatt mennek hanem főleg azért, hogy kiöntsék a lelküket. Persze közben meg is pakolja, de közben igyekszik elmondani a problémáit az ügyfél.
2015. aug. 19. 14:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért mert a h*lyékből nagyon jól meg lehet élni. Persze hogy sokat kérnek attól aki oda jár. Gyere el hozzám, és én fele annyiért is végighallgatom a problémáidat.
2015. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha nem akarsz egyikhez sem menni, akkor miért probléma ,hogy ennyit elkérnek?
2015. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert kíváncsi vagyok rá. Egyébként sose lehet tudni kinek mire lesz később szüksége.
2015. aug. 19. 14:25
 7/12 anonim ***** válasza:
mondom,hogy akinek van szüksége tényleg rá az mehet ingyen. kisebb bajokra ott a lelkisegély.
2015. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A többi orvos is drága, ha maszek alapon keresed fel.

Tudod, mennyit kér egy jó nőgyógyász??

Ennyit, és nem is vagy ott 50 percig. (HálIstennek!)

2015. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak a prosti nem fogja helyrehozni az életedet.

Egy prostiba beleengedsz egy patront, és ennyi. A kanosságod elmúlik, lehet még egy kis grátisz trippert is kapsz, de az elrontott házasságod nem jön helyre, a munkahelyi stresszel nem fogsz tudni megküzdeni, és ugyanúgy depressziós maradsz. És akkor még csak az enyhébb helyzeteket soroltam fel, amivel egy pszichológust felkereshetsz.

Ha pedig valakinek pár tízezrest nem ér meg, hogy onnantól rendes élete legyen, de más hülyeségekre ennek a többszörösét kiadja, az az ő egyéni problémája. Igen, drágák a pszichológusok, de manapság milyen szolgáltatás olcsó? Ha a számítógéped bedöglik, egy egy órás javításért 10-20 ezret elkérnek. Ha az autódban valamit javítani kell, ennek a többszörösét otthagyod. De egy sima bakteriális megbetegedésnél is a gyógyszerek majdnem annyiba kerülnek, mint egy óra a pszichológusnál.

2015. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki terapeuta legyen, kb. egy évtizeden keresztül tanul, közben saját terápiára, csoportba kell járnia (ez kötelező része a képzésnek, és ez sincs ingyen). Milliókat öl bele a képzésébe, amit gyakorlatilag megelőlegez azért, hogy másokon segítsen!

Aztán ott a rendelő fenntartása... az óradíj egy jelentős része erre megy el, mert hát nem lehet ugye az utcán meghallgatni valaki személyes problémáit, ahhoz megfelelő térre van szükség, annak bérleti díja van, rezsiköltsége van, stb.

Aztán képzeld el, hogy napi 4-8 órában feszült figyelemmel kell hallgatnod a problémásabbnál problémásabb pácienseket, együttérzést nyújtani, érdemben reagálni rájuk úgy, hogy segítse a tudattalan folyamatok felszínre kerülését. (Ugyanis ez a terápia lényege, nem az, hogy valakinek kibeszélem a problémáimat, mert attól még nem oldódnak meg! A pszichológusnak nagyon intenzíven kell ahhoz koncentrálni, hogy tudja, mikor mit mondjon, ráadásul óriási felelősség van rajta, mert ha a páciens valami bűncselekményt követ el, vagy öngyilkos lesz, akkor a terapeutáját is előveszik!)


Szóval jelentős anyagi és lelki teher, óriási felelősség. Ezt fizeted meg. Tudod, ha egy barátoddal leülsz beszélgetni, akkor is fizetsz valamivel: az időddel, a barátságoddal, azzal, hogy a kapcsolat kölcsönös. Ha nem azt nyújtod a barátodnak, amire vágyik, akkor nem lesz a barátod. A pszichológusnál az egyoldalú elfogadást "fizeted meg", azt, hogy anyád, apád, a legjobb barátod, sőt, néha a szerelmed is egy személyben (persze átvitt értelemben), és semmit nem vár cserébe (érzelmileg).


Egyébként vannak olcsóbb terapeuták is.

2015. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!