Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már egyszer belekerültél a...

Ha már egyszer belekerültél a magyar egészségügy malmába, feltétlenül ledarálnak?

Figyelt kérdés
Először csak depressziós voltam, azután lettem paranoiás,később átmeneti pszichés zavar, majd szkizoaffektív zavar került a kórlapomra. Hogyan tudom bebizonyítani, hogy a dilidokim téved, ha azért nem állnak szóba az ilyen betegekkel, mert állítólag nincsen betegségtudatuk?

2015. aug. 19. 15:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szedjed csak te, mert neked kell.
2015. aug. 22. 20:11
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem vártam 10-es, belőled süt a rosszindulat!
2015. aug. 22. 20:15
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Jó, akkor leírom teljesen tárgyilagosan, rosszindulat nélkül:


Szedned kell a gyógyszert, mert paranoid vagy.

Honnan tudom, hogy az vagy? Nos, kiderült már az eddigi leírásaidból. Szerinted a volt főnökhelyettesedtől kezdve a pszichiátereden keresztül az üzemorvoson át az itteni válaszadókig mindenki egy idióta majom, aki csak azért született erre a Földre, hogy neked keresztbe tegyen és tönkrevágja az életedet. A volt munkahelyeden állításod szerint 10 évig kellett a munkatársaknak mindenféle kacifántos terveket szőniük ellened, mert egyszer elkövettél egy elég nagy hülyeséget (amiért mellesleg ott helyben kirúghattak volna, de nem tették. Szerinted miért? Azért, hogy élvezhessék a 10 évig tartó szervezkedést? Ugyan már, ember...).


Felnőtt férfi vagy, fel kellene már fognod végre, hogy a SAJÁT ÉRDEKED, hogy együttműködj az orvosokkal. Ha jó kapcsolatot ápolsz a pszichiátereddel, akkor megbeszélheted vele a gyógyszerváltást vagy az adag módosítását. Sőt, ha megbízik benned, talán azt is megengedi, hogy szép fokozatosan leállj a szerről, persze felügyelet alatt.

Elmondjam mi lesz, ha nem kezelteted magad? 1) Közeljövőben: kirúgnak a munkahelyedről. 2) Valamikori jövőben: zárt osztály. És ott a kutya se fogja kérdezni, hogy akarod-e a gyógyszert vagy sem.


Felejtsd el az eredeti kérdésedet, mert értelmetlen. "Hogyan tudom bebizonyítani, hogy a dilidokim téved" - értelmetlen a kérdés is. Variációk: "Hogyan tudom bebizonyítani a kardiológusomnak, hogy nincs szívritmus-zavarom", "hogyan tudom bebizonyítani a bőrgyógyásznak, hogy nincs futószemölcsöm", "hogyan tudom bebizonyítani a háziorvosnak, hogy nem vagyok influenzás". Az orvos feladata a diagnosztika, a tünetek alapján. Felesleges őt győzködni.

Ha nem szimpatikus a mostani orvosod, átmehetsz egy másikhoz, vagy legalábbis kikérheted egy második orvos véleményét. Semmi nem tiltja.

De csak azért ne tegyél fel kérdéseket gyakorin, hogy aztán mindenkibe beleköthess, aki megpróbál kirángatni az álomvilágodból.

2015. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Részben igazad van, mert azt már beláttam, haitt teszek fel egy ilyen kérdést, körülbelül annyit ér, mintha egy kocsmába beállítanék, és ott a részeg embereknek tenném fel. 2. Aki annak idején megkegyelmezett, és aki ebbe

nem nyugodott bele, nem ugyanaz az ember. Előtte bárhol dolgozam, mindenkivel jól kijöttem, és most is szeretnek a kormányhivatalnál. Ha lesz rá módjuk hosszabbítanak, csak nem ők a munkaadóm, hanem a TÁMOP. Odahaza senkivel nincsen konfliktusom. A gyógyszert a feleségem dobja ki a szemétbe, mert nem akarja, hogy egész nap kába legyek. Ha ő nem lenne, akkor szedném, és egész nap aludnék, amíg meg nem halok, és nem is tudnék semmit sem dolgozni a kábulattól, de nem érdekelne, mert olyan lennék, mint egy dorgfüggő, és szép lassan beletörődnék, hogy le vagyok írva, már nem kellek sehol senkinek. Annak dacára, hogy otthon mindig találnak nekem dolgot, mindenhol mindent meg tudok javítani, tudok varrógéppel varrni, értek az elektronikához, valamennyit a számítógéphez, kőműveskedem, a cukász meg a pék is én vagyok idehaza, a korom miatt nem olvassák el sehol a pályázataimat, ez van.

2015. aug. 24. 08:34
 15/17 A kérdező kommentje:
Azért azt szeretném tudni, ha egyszer volt a paranoia, miért változott át ő szerintük skizoaffektív zavarra? Egyáltalán mi is az? Csak azért találták azt ki, hogy a skzofrénia elleni gyógyszer felírását alátámasszák valamivel? Miért kell minden egyes kórlapra más és más diagnózist írni? Még egyszer megjegyzem a feleségem dobja ki a gyógyszert, nem én.
2015. aug. 24. 09:15
 16/17 A kérdező kommentje:
"Szerinted a volt főnökhelyettesedtől kezdve a pszichiátereden keresztül az üzemorvoson át az itteni válaszadókig mindenki egy idióta majom," A volt főnököm rendes volt, mert figyelembe vette, hogy azelőtt 20 évig rám semmiféle panasz nem volt. A később,protekcióval felvett új emberek ezt nem akarták megérteni, azok akkor ismertek meg engem, amikor a baj történt. Ez volna a paranoia? Annak előtte mindekivel jól kijöttem, távolabbi munkahelyen dolgozók mondták meg nekem, kik szövetkeznek ellenem. Ezen én akkor még csak mosolyogtam, de beigazolódott, hogy igazat mondtak.
2015. aug. 24. 09:47
 17/17 A kérdező kommentje:
Szóval, ez ahhoz túl bonyolult, hogy itt két mondatban elintézzük. A PSZICHIÁTEREK MEG NEM ÁLLNAK SZÓBA A BETEGGEL, arra őnekik soha nics idejük, csak a rosszabbnál rosszabb gyógyszereket írják, és még arra sem veszik a fáradságot, hogy megmagyarázzák, hogy ez nekem miért kell?
2015. aug. 24. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!