Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezeket a dolgokat...

Szerintetek ezeket a dolgokat mért csinálom? Esetleg ez egy betegség? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Minden érdeker ami körülöttem történik,szóval akik körülöttem vannak emberek és példáúl sokat tanulnak vagy keveset tvz-nek én felírom egy lapra és olyan akarok lenni mint ők, és ezt már unom hogy mindig halgatózok és amit meghallok másról felírom valahova és szabadidőmben megosztom a tesómmal hogy ki hova jár és ki mit csinált (ő pedig jót röhög rajtam)és ez nagyon aggaszt hogy én nem csinálom azt mint a többiek, példáúl ha valaki jár matek szakkörre a tanárhoz engem idegesít hogy nem járok.

És ha négyest kapok a dogára azzal könnyítem magam hogy a mellettem ülő is négyest kapot.

És általánosan viselkedek általában ,de ha valakivel megyek az utcán akkor magamra terelem a figyelmet mivel hülyeségeket csinálok és ha kell még emberekkel is kötekedek. és olykor ha magam megyek az utcán akkor is belerugok egy fába de ritkán csinálok egyedül ilyet.


2010. márc. 9. 21:29
 1/6 anonim válasza:
Lehet, hogy úgy érzed, keveset törődnek veled? De szerintem ne ilyen módon hívd fel magadra mások figyelmét, próbálj inkább beszélgetni, mélyebb, bensőségesebb kapcsolatokat kiépíteni.
2010. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a felírásos dolog kényszer betegségnek tűnik, persze lehet, hogym ég korai stádiumban van, így könnyen segítene rajta egy terápia. A kényszer betegség gyógyszerrel kezelhetetlen, viszont az idő múlásával egyre risszabb lesz, ismerek olyan személyt, akinek pl az a mániája, h mielőtt otthonról elindul valhová el kell mondania magában a miatyánkot 10X hibátlanul. Ezért van, hogy csak órákkal később tud elindulni, persze ez a kényszer btegség kései és nagyon kifejlett klasszikus esete.

Amúgy szerintem csak önértékelési zavaraid vannak, beszélj a szüleiddel, hogy adjanak kicsit több pozitív visszajelzést, dícsérjenek. Sose mész semmire, ha mindig másokhoz méred magad.

2010. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek
2010. márc. 10. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Dependens?
2010. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ilik rám ez a dependes kifejezés. Mit tudok a betegség ellen tenni? Ez kihatással van a szorgalmamra? akadályoz a tanulásban vagy valamiben?
2010. márc. 10. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a problémád, hogy Magadon kívül keresed a boldogságod. Valószínűleg az, hogy valaki matek szakörre jár, Téged azért zavar, mert elfoglalja magát, és van ami érdekli. Nem hiszem, hogy beteg lennél, bár ezt nehéz lenne megítélni csupán abból amit leírtál. Én inkább azt mondanám, hogy békétlen vagy, ami ugye belső elégedetlenségből fakad. A helyedben elgondolkodnék azon, hogy mi az ami érdekel, mi az ami motivációt adhat az életben. Miben érzed magad jónak? Mit csinálsz szívesen? Ezekre a kérdésekre kell választ találnod, és szerintem ha elkezdesz azzal foglalkozni ami érdekel, amiben sikered lehet, megszüntetheted ezeket a tüneteket
2010. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!