Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia magánúton vagy...

Pszichoterápia magánúton vagy sztk alapon?

Figyelt kérdés
Van különbség? Félek itt is érezni az sztk / magánrendelés közti különbséget, mint a többi helyen. Ti mit tapasztaltatok?
2015. aug. 22. 17:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyan érdekel aki járt terápiára...
2015. aug. 22. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sztk rendelésen jutottam el ahhoz a pszichológushoz, akiről a legjobbakat tudnám nyilatkozni. Ő korrekt volt és szerintem ugyanolyan komolyan vette az ottani munkáját, mint a magánrendelését. De persze ez csak egy példa, valóban lehetséges az amitől félsz, de menj el, próbáld ki aztán ha nem válik be ráérsz magánt keresgélni! Veszteni nem vesztesz vele semmit.
2015. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy nagyon sok a rossz pszichológus, és gyakran fordul elő, hogy ha valaki kifog egy kóklert, akkor egy életre elveszti a bizodalmát a pszichológusokban, és akkor már többé senki nem segíthet rajta...

Magán úton lehetőség van választani, ajánlásokat kérni... Én próbáltam mindkettőt, először TB-alapon jártam (még régen). Picit segített, de rövidesen újra visszatértek a problémáim. Sok évvel később jutottam el újra terápiára, ekkor már magánban, és nagyon megfontoltan választottam terapeutát. Sokáig tartott leépítenie bennem azt a bizalmatlanságot, amit az előző terapeutám okozott, és nekem még szerencsém volt, mert legalább sikerült...

2015. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De honnan tudom meg hogy valaki jó vagy rossz? Egy vidéki kisvárosban élek, 3-4 pszichológus van a környéken. Klinikai szakpszichológusokat nézek csak,állítólag azok a legjobbak. Hol lehet megtudni a magánokról, hogy jó vagy rossz?
2015. aug. 23. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus, ha nem kiképzett terapeuta, nem is kezelhetne. A képzés is többféle lehet. A legmagasabban képzettek az integratív terapeuták, ők mélylélektani módszerekkel kezelnek (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni, stb.)
2015. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes érdeklődni, neten véleményeket olvasgatni. Fontos, hogy milyen módszerrel dolgozik, pl. a kognitív terápia a "legegyszerűbb", de nem feltétlenül a leghatékonyabb. A jó terapeuta a saját személyiségével van jelen a terápiában.
2015. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!