Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a többszöri...

Mit gondoltok a többszöri öngyilkosság túlélőkről?

Figyelt kérdés

Szerintem ha valaki őszintén megakarja ölni magát, nagy valószínűséggel sikerülni is fog neki. S ha elsőre valami csoda folytán nem ment, de a szándék még ott izzik a szemében, akkor a második kísérlet lesz az utolsó is.


De vannak emberek, akik 14-15 alkalommal tették már meg. Akkor, most mi van? Szerintem csak beteg emberek, akik nem meghalni akarnak, hanem rátaláltak egy módszerre, amivel mindig a középpontban lehetnek. Nem akarok általánosítani, de szerintem szánalmas dolog.



2015. aug. 22. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szánalmas, inkább szánalomra méltó. Szerintem nem a középpontban akarnak lenni, hanem azt szeretnék, hogy valaki segítsen rajtuk. Persze szerintem legtöbbször igaz, hogy támogatást, útmutatást kaphat maximum, de neki kell saját magán segítenie. Ezt szerintem sokan nem fogják fel vagy nem fogadják el.
2015. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező tévedsz! Az emberek azt hiszik, hogy gyógyszer túladagolással vagy méreggel simán el lehet intézni az öngyilkosságot és a csoda menti meg őket. Pedig nem. Az emberi szervezet nagyon ellenálló az ilyen dolgokkal szemben. Más módszerekhez pedig nagy akaraterő kell. Még a kötél általi halál, ami nem is olyan ijesztő, de hogy valaki fejbelőjje, szíven szúrja magát vagy leugorjon a 20. emeletről ahhoz igenis nagy bátorság kell.
2015. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni kell rajtuk. Persze csak akkor fog menni, ha ők ezt el is fogadják.
2015. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De az 5. alkalom után csak rá jön, hogy is végezhetne magával, hogy tegyen túl a szervezete szívósságán.

Nem igaz? Nem hiszem, hogy vannak olyan esetlen emberek, akik nem képesek még magukkal sem végezni 5-10 próbálkozás után.

2015. aug. 22. 19:19
 5/14 szamo77db ***** válasza:
100%
Nálam sokkal okosabbak mondták, hogy az öngyilkosság a legtöbb esetben nem kőkemény halálvágy, hanem kétségbeesett segélykiáltás. Kár, hogy kevesen hallják meg!
2015. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy nem jutottál még olyan részébe az életednek, amikor már úgy érzed, hogy ténylegesen nincs más megoldás és még a halál is jobb lehet, mint az élet. Ahelyett, hogy szánalmasnak tartod őket és arra pazarlod az időd, hogy negatívan tekintesz rájuk, inkább abba fektethetnéd az energiád, hogy segítesz megelőzni az ilyen eseteket.
2015. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szamo77db ***** válasza:
Sajnos az élet hoz néha olyan helyzeteket, amiket sem elfogadni, sem megoldani nem tud az ember. És akkor marad az öngyilkosság. Ismertem valakit, aki ilyen helyzetbe került. Nem tudott mit lépni. Sajnos, befejezett lett a kísérlete. Ma is gyakran gondolok rá. Nagyon sajnálom. Próbáltam a lelkére beszélni, de kevés voltam.
2015. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Rokonomnak harmadik kísérletre "sikerült". Addigra komolyan "kiképezte" magát a biztos megoldást illetően.
2015. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem kell bemutatni az öngyilkosságot; voltam már olyan helyzetben, hogy ha lépek, nem lesz semmi probléma; de hanem, akkor vége lehet az egész szenvedésnek - nem léptem, de túléltem. Voltak veszteségek, de azok minimálisak. Szerencsésnek érzem magam. Eddig két embernek segítettem visszahátrálni. Amúgy mániákus depresszióban szenvedek, megtudom érteni az ilyen érzéseket.

De!: itt az olyan emberekről szerettem volna beszélni, akik 10-nél több alkalommal megkísérelték az öngyilkosságot, minden alkalommal ott volt mögötte mindenki, orvoshoz járt, segítettek neki ahogy tudtam - gyakran mondják, hogy örülnek, hogy túlélték - s ilyen körülmények mellett megpróbálkozik újra, újra és újra. S akár 15. alkalommal is ugyanaz a ramazuli játszódik le, ő akkor is megpróbálkozik vele sikertelenül

2015. aug. 23. 16:59
 10/14 A kérdező kommentje:
*tudtak
2015. aug. 23. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!