Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zártosztályra olyan is bekerül...

Zártosztályra olyan is bekerül aki depressziós, és gondolatilag foglalkoztatja az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

És aki ilyen azt csak nyugtatózák,vagy le is kötözik ?

Nem provokáció,csak lehet depresszióm van,de félek elmenni megvizsgáltatni magam,mert félek hogy zártosztályra kerülők.Az hogy depresszióm van onnan veszem hogy több tünetet is észre vettem magamon.


2015. aug. 24. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el kivizsgáltatni magadat, nem fognak zártosztályra rakni. Ahhoz már nagyon súlyos tüneteket kellene produkálnod, de akkor nem így fogalmaznál, ahogy tetted, szóval ettől nem kell tartanod. Nagyon sok depresszióst foglalkoztat az öngyilkosság, mégse zárják őket be.
2015. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet elmegyek megnézetni magam,egy pár hete meg akartam tenni,de letettem róla.De zártosztályra sem akarok kerülni.Jó azt sem bírnám ha leszijjaznának,de az injekciózást nagyon nem bírom ki.Ha vért vesznek tőlem,nekem görcsbe áll a kezem.
2015. aug. 24. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Zárt osztályra az kerül, akit mentő visz be, mert köz- vagy önveszélyes.

Ha te önszántadból elmész a pszichológushoz/pszichiáterhez, nem fognak zárt osztályra rakni, nyugi. Esetleg a pszichiáter javasolhat befekvést a "sima" osztályra, de az rajtad múlik, hogy ténylegesen befekszel-e vagy sem.

2015. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi,majd meglátom.Úgy érzem megkénne magam vizsgáltatni,mert a depresszió több jelét is érzékeltem magamon.De félek egy kicsit.Sőt már az magamtól is az ögyilkosságal kapcsolatos gondolkodás miatt.De ha nem kezelem lehet csak rosszabb lesz.
2015. aug. 24. 17:47
 5/7 anonim válasza:
Általában azok kerülnek zárt osztályra, akik öngyilkosságot követnek el, őket ott szokták tartani pár hétig megfigyelésre. Én is elmentem, bipoláris affektív zavart diagnosztizáltak rajtam, adtak gyógyszert, amit szednem kellett és csókolom. Nyugi, nem fognak bent tartani. :)
2015. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én erős öngyilkossági késztetéssel a gyógyszerbeállításosokhoz kerültem. Igaz az orvosom mondta, hogy oda kerüljek és ne fel a zártra.


A zártra csak a tényleg nagyon komoly eseteket viszik. Persze ismerek olyat is, akit csak azért vittek oda, mert meg kellett figyelni, de nem volt köz- és/vagy önveszélyes.


Ha bárkit érdekel még valami, nyugodtan írjon rám.

19L

2015. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem,most leginkább csak gondolataimban vannak ezek a szuicid dolgok.Csak félek hogy bent tart ezért az orvos,mert ez pár hete cselekvésben is megnyilvánult,ha van kedved privibe mesélhetsz kicsit böveben hogy mit tapasztaltál.:)
2015. szept. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!