Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alvásparalízis lett volna?

Ez alvásparalízis lett volna?

Figyelt kérdés
Feküdtem az ágyon, pihentem kicsit, már félálomban voltam szinte, mikor arra gondoltam hogy egy elzárt szobában vagyok, de valaki elkezd oda bejönni, a fülem szinte zúgott, mikor próbáltam mozogni éreztem hogy nem tudtam, nem is próbálkoztam többet, ez pár másodpercig tartott, utána minden lenyugodott.

2015. aug. 24. 17:41
 1/1 fogtunder ***** válasza:
Az alvásparalízis az a pont, amikor a környéki idegrendszered hogy úgy mondjam elalszik, és az izmaid is megpihennek. Ilyenkor az agyad ébren van, a szemedet tudod egyedül mozgatni, ritka esetben a szádat. A szó a paralízis szóból jött, ami annyit tesz, bénultság. Ebben az állapotban fekszel az ágyadon, a tested alszik és semmit nem tudsz mozgatni, nem érzed a tested. Csak látod magad körül a dolgokat, és általában mivel közel áll az álom határához, ezért ijesztő lényeket, különös szituációkat láthatsz. Ezektől nem kell félni, csak hallucinációk :) Elő lehet idézni, van, akinek nagyon jó élményt nyújt, van, aki nagyon tart tőle. Ez egyénfüggő :) Lehetséges, hogy neked is ilyesmi élményed volt, és ez teljesen természetes jelenség, nem kell tőle megijedni.
2015. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!