Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy valaki ennyire...

Létezik, hogy valaki ennyire összeomoljon néhány sikertelen vizsga után?

Figyelt kérdés

A menyasszonyomról van szó. Karácsonyra adtam neki ajándékba a lehetőséget, hogy kezdje el a jogsit, és én fizetem minden költségét. Nagyon örült neki, nagyon lelkesen kezdte el az egészet. Minden vizsgája elsőre sikerült, kivéve a vezetés. Rengeteget járt vezetni, nagyon nagyon meg akarta csinálni, de nyár végére 3x is megbukott. Az oktatója sosem mondta neki, hogy még ne menjen inkább vizsgára sőt buzdította, de azok alapján amiket mesélt róla, a felét rosszul tanította meg neki, vagy hiányosan. Minden egyes vizsga után mintha egy darab elveszett volna belőle, de most az utolsó után, hogy ki is nevette a vizsgabiztos, annyira megrogyott, hogy hetekig csak sírt, nyugtatókat szed különben sokszor pánik szerűen tör ki hisztérikus zokogásban, és nagyon ritkán van kicsit jobb kedve. Ha viszont egyik pillanatról a másikra mégis újra eszébe jut, megint kiborul, de sokszor már csak bezárkózik, és nem hajlandó beszélni róla. 2 hónapja nem vezetett, teljesen értéktelennek érzi magát, bármit csinálok. Már fogalmam sincs, hogy mit tudnék csinálni. Lassan el akarja kezdeni megint, egy másik oktatónál, hogy újra visszanyerje az önbecsülését, de nem tudom, hogy ilyen állapotában menni fog e.

Fogalmam sincs, hogy mire biztassam, vagy hogy segítsek neki. Szerintetek?


2015. szept. 1. 12:09
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Kerestek egy másik oktatót, és vesz még pár órát. Mondjuk szerintem ezt min. a második sikertelen vizsga után meg kellett volna lépni. Keressetek olyat, aki vizsgáztat is.
2015. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés, bár nekem már 15 éve, hogy ezt átéltem nőként. Persze nem tudom mennyit számít a nem, mert a srácok is ugyanúgy tudnak agonizálni, ha kudarcélmény van.

A lényeg, hogy nekem is nehezen sikerült a vizsga, már nem is tudom hányadikra, és nem azért mert annyira béna voltam, hanem annyira vizsgadrukkos. Nem koncentráltam eléggé a feladatra, csak arra, hogy teljen már le az idő. Itt is hozzátartozott, hogy a végére már nem volt szimpatikus az oktatóm, néha azt éreztem, hogy nem érdekli, hogy levizsgázok vagy sem.

Nem szabad ennyire tragikusan felfogni, és ne nyugtatókkal oldja meg, hanem tegyen rendet a fejében.

Szerintem az a legjobb, ha minél kevesebb szünettel folytatja egy másik oktatóval, és visszanyeri az önbizalmát. Túl sokáig sem érdemes húzni a következő vizsga kitűzését, mert valószínűleg már mindent tud amit tudni kell, csak lelkileg kell felkészülnie rá.

2015. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmikép ne adja fel,az oktatók 80% a bunkózik.mondd meg neki hogy keressen a környezetében csak 3 olyan embert akinek van jogositványa és ha nekik sikerült neki is sikerülni fog!és meritsen erőt a rossz élményből!hogy legközelebb sikerülni fog!én is rengeteg plusz orát vettem.elsőre megbuktam.de nem adom fel
2015. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!