Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok megváltozni?

Miért nem tudok megváltozni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem magam meg az életem.Sokat ki lehetett volna hozni belőle csak béna vagyok mindenhez meg teljesen motiválatlan.

Nem megyek iskolába se,mert nem hiszem el, hogy meg tudnám tanulni. Ezen a téren(is) komoly gondok vannak.

A szociális életem minimális.

Nagyon zavar az a sok minden amiben nem volt részem.

Nem, hogy nem tudok ismerkedni,csajozni,de nem is merek.

Sose volt barátnőm.

Tényleg nem tudok mit adni egy nőnek. Nem tudok mit felmutatni amiért érdemes lenne velem lennie bárkinek is.

Kezd nagyon kellemetlen lenni, hogy akkor sem tudnék mit kezdeni egy nővel ha az ágyon feküdne és csinálhatnék bármit.

Az egész párkapcsolat dolog nagyon kellemetlen számomra.

Ezen még a csajozást oktató tanfolyamok sem segítenek.

Ráadásul még a vallás is érdekel és ott nem lehet csajozni,d abban sem hiszek, hogy Isten bármiben is segítene.

A dilidokik sem segítenek.Vagy csak nem tudnak. Tapasztalat !!

Nem is tudom miért írtam itt le.Elkeseredés biztos.

Nem szeretem magam.



2015. szept. 2. 16:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ja,betöltöttem a 30at ! :-( Van még remény? Történhet még gyors változás,fordulat, hogy értelmes életem legyen?

Itt panaszkodom miközben másoknak sokkal nehezebb.

Kár, hogy ebből nem merítek erőt.

2015. szept. 2. 16:42
 2/20 anonim válasza:
Keress munkát minél jobbat h sok pénzed legyen az megoldhatja.
2015. szept. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is 31 évesen váltottam irányt, munkanélküliként. Most nyáron fejeztem be a kétéves képzést. Több mint 3 éve vagyok munkanélküli. Ami segített abban, hogy feltámadtam poraimból, az az hogy MEGTÉRTEM. :) Megtérésem előtt is már kereszténynek gondoltam magam, csak utólag jöttem rá h azt sem tudtam mi a hit. A hit Istenben való bizalom, minden körülmények között. Pont arra jöttem rá, amiben te nem hiszel Istennel kapcsolatban: a gondviselés létére. Ajánlom a Zsoltárok könyve olvasását. Illetve Jézus is tanította a gondviselést:

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Korábban sokszor feladtam dolgokat, mert rámjött a borúlátás, hogy mi van ha nincs értelme, a nehézségek, negatívumok eltántorítottak. Mióta megtértem, és megértettem az élő Istenben való hitet, nem adok fel semmit, a nehézségeket is elviselem. Átlagnál érzékenyebb és több problémával rendelkező vagyok, de az istenhittel felturbózva mégis erősebb vagyok már a nehézségeknél. (UI: hitem nem vakhit, 16 éves korom óta érdekel a világkép téma, s olvastam is ezt-azt, van összehasonlítási alapom).

2015. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A gondviselésben tényleg nem tudok hinni.

Nem fogom visszakapni,megkapni az elvesztett éveket, a meg nem szerzett tapasztalatokat Istentől sem.

Nem lesz önbizalmam és önbecsülésem attól ha hívő leszek.

Ráadásul nem is tudom mi kell hozzá a sok évet leszámítva.

Nincs ennyi időm.

2015. szept. 4. 09:40
 5/20 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem pedig hallgass a 3. Hozzászólóra, ugyanis, pont, hogy Istentől fogod visszanyerni az önbizalmad! Saját magamon is ezt tapasztaltam,miután megtértem!Isten nagyon szeret Téged, és az Ő szeretete egy kezdeményező, agapé szeretet, tehát, Ő csodálatosnak és szeretetre méltónak tart Téged, akkor is, ha Te magad szerencsétlennek tartod, aki semmire sem alkalmas. Isten szemében senki sem tévedés! És Ő azt szeretné, hogy Te boldog légy!Ő a legnagyobb bátorítód lesz, ha átengeded magad Neki, hidd el! Keresd Istent és Ő is keresni fog Téged!

Ne a vallásba legyél bele bolondulva, hanem Istent és Jézust kövesd! Sok vallásnak csak keresztény köntöse van, de igazából nem az! A kereszténység nem is egy vallás, hanem egy életszemlélet, melynek lényege, hogy Krisztust követed!



üdv. Dalma

2015. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva túl nagy megkötésnek tartom azt az utat.Meg hát, mint említettem nem tud abban hinni, hogy segítene pláne nem az önbizalom terén?

Hogyan? Mennyi idő alatt? Mekkora áldozatok árán?Ki akarom azt fizetni? Mindennek ára van...


Elcseszettnek születtem ! Leginkább arról szoktam ábrándozni, hogy én nem én vagyok,hogy másmilyennek születtem volna. Szar a jellemem, a személyiségem.

2015. szept. 4. 17:11
 7/20 A kérdező kommentje:
Utálom, hogy gyenge vagyok,kényes és életképtelen.
2015. szept. 4. 17:16
 8/20 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Pont, hogy akkor leszel szabad,erős, és boldog ha Isten és Jézus felé fordulsz! Jézus minden fájdalmad, tévedésed, rossz beidegződésed,függőséged, büszkeséged stb-det átveszi, tehát, mindent ami béklyóba köt Téged, és megakadályoz abban, hogy életed boldog legyen! Ha megtérsz Istenhez egy megtérő imával, Isten Szent Lelkével betöltekezel , és Ő onnantól kezdve elvezet Téged azokhoz az emberekhez, hivatásokhoz és minden fontos dologhoz ,ami által itt a Földön boldog lehetsz! Hidd el tényleg így van! Én sokszor voltam kétségbe esett, depressziós mielőtt megtértem volna , de mióta Jézus és Isten megmentett, már semmilyen béklyó nem szorongat!


Leírok Neked egy megtérő imát! Ha teljes szívből mondod el, Isten érezni fogja ezt, és megment Téged !


"Drága Jézus! Tudom, hogy bűnös ember vagyok, és hogy értem is meghaltál a kereszten! Nagyon bánom minden bűnömet, ezért kérlek óvj meg engem attól, hogy újra bűnbe essek! Kérlek szabadíts meg azoktól a béklyóimtólis, amik fogva tartanak! Legyél kérlek életem Ura, és vezess el engem arra az útra, ami nekem szántál!Csak a Te gyermeked szeretnék lenni!Köszönöm, hogy megmentettél! Jézus nevében, ámen!"


Címezheted az imát Istenhez is, vagy megszólíthatod mindkettőjüket, a lényeg, hogy szívből mond!

És miután megtértél azután is mindennap imádkozz, és olvasd a Bibliát! Mindenre választ kapsz, ha nem is azonnal, és Isten mindig segíteni fog Neked! Csak bízd Rá magad! Előfordul, hogy küld Neked valamilyen kisebb rossz dolgot, de azért teszi majd ezt, hogy egy nagyobb rossztól védjen meg! Tehát ne félj, Isten szeret Téged, és vezetni fog Téged!


üdv. Dalma

2015. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

„Nem szeretem magam meg az életem. Sokat ki lehetett volna hozni belőle csak béna vagyok mindenhez meg teljesen motiválatlan.

Nem megyek iskolába se,mert nem hiszem el, hogy meg tudnám tanulni. Ezen a téren(is) komoly gondok vannak.”


Ezt konkrétan hogy kell érteni? Kifejtenéd kicsit bővebben?


„Szar a jellemem, a személyiségem.”

Mindenkiben van rosszra való hajlam, önzőség, szeretetlenség, egy ember sincs aki igaz és bűntelen lenne. Legalább őszinte voltál, hogy bevallottad. Ez is jó kezdetnek.


„Őszintén szólva túl nagy megkötésnek tartom azt az utat. Meg hát, mint említettem nem tud abban hinni, hogy segítene pláne nem az önbizalom terén?

Hogyan? Mennyi idő alatt? Mekkora áldozatok árán?Ki akarom azt fizetni? Mindennek ára van...”


Az önbizalom problémán valóban nem segít, a hagyományos értelemben. Isten nem szereti a kevélységet, önhittséget, az alázatosságot szereti. Viszont olyan értelemben önbizalmat ad, hogy nagy nehézségeket és megpróbáltatásokat is ki tud állni az ember, anélkül, hogy embertelenné válna, elbukna, tönkremenne.


Olvasd el Platón: Szókratész védőbeszédét, ez egy rávezető az etikára. Ha elolvasod, megírhatod mi a véleményed.

2015. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves Dalma,


„Én sokszor voltam kétségbe esett, depressziós mielőtt megtértem volna , de mióta Jézus és Isten megmentett, már semmilyen béklyó nem szorongat! „


Ez örvendetes, hogy neked is tudott segíteni lelki problémákon az Istennel való kapcsolat.


„Ne a vallásba legyél bele bolondulva, hanem Istent és Jézust kövesd! Sok vallásnak csak keresztény köntöse van, de igazából nem az! „


Nem szabad ennyire elítélni a keresztény egyházakat, vannak ott is szép számmal, akik komolyan veszik a kereszténységet. A tröténelmi nagyegyházak sokat tudnak tenni azért, hogy eljuttassák az emberekhez az evangéliumot, építsék a hívőket (rádió, tv adások, evangélizációk, szeretetszolgálati tevékenység, templomok, könyvek kiadása, gyerekek képzése hittanból, stb.).

Fontos, hogy az ember ne egyedül legyen keresztény, hanem keresztény testvérekkel kapcsolatot tartson, hiszen így egymást tudják építeni, az ÚSZ-ben is szerepel, hogy a hívők egy testnek tagjai, nem szabad lebecsülni egyik tagnak a másikat, egymás hasznára vannak. (Most magam ellen beszélek kicsit, mert jelenleg még én se járok gyülekezetbe, de szeretnék bekapcsolódni a jövőben).

2015. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!