Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék megváltozni. Tudnáto...

Szeretnék megváltozni. Tudnátok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Rájöttem arra ,hogy borzasztó önző vagyok...és folyton csak önmagammmal vagyok elfoglalva,állandóan a saját érdekeimet nézem! A saját javamra manipulálom a körülöttem lévő embereket,és egyszerűen nem olyan vagyok amilyennek én szeretném látni magam! Szerintem megvan bennem a lehetőség,hogy helyrejöjjek.... de nem tudom hogy hogyan kezdjek neki,hogy mit csináljak hogy jobb ember lehessek! Jah és azt is gondolom hogy valamilyen szinten depressziós vagy kényszeres lehetek,mert sokat gondolkozom azon,hogy mi lesz ha egyszer megbolondulok,vagy hasonlók,és gyakorlatilag félek magamtól... nem érzem jól magamat a bőrömben,és szeretnék rajta változtatni.... csak kérlek azt ne írjátok,hogy menjek el pszichológushoz,mert jártam egy évet és nem ér semmit szerintem az egész...

2013. jan. 7. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Egy kis önismeret rád férne. Más az önzőség, azután a depresszió, és vegyük külön a kényszerességet is. Nem kellene mindent összemosni.
2013. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem egy önismereti csoport tenne jót neked. Vagy az emberi játszmák tanulmányozása Berne könyvében, még inkább egy ilyen csoportban.

Furcsán fog hangzani, de az élethez egy kicsi az "őrületből" is szükséges. Ha bevállalsz egy "udvari bolondot" magadban, azaz ezt a részedet is hajlandó vagy elfogadni, szeretni, kevesebb az esély az igazi őrületre. Divat manapság azt mondani, hogy fogadd el magadat, szeresd magadat! Igaz is, de könnyebb mondani, mint megtenni. Egyébként én is önző kislány voltam, aztán el kezdtem egy döntés alapján jótékonykodni, önkénteskedni. Ételt osztottam hajléktalan embereknek, rögtön hálás tudtam lenni a jóért, amiben vagyok. Egyébként bármi jó cselekedet mellett is dönthetsz. Mint akár vigyázni a szomszéd gyerekre, vagy vásárolni a szomszéd néninek. Egyébiránt pedig nem vagy rendben, meg én sem vagyok rendben, és ez így van rendben. Azaz mégis mindannyian szerethetőek vagyunk. Minden embernek vannak hibái, és vannak erényei. Értékesek vagyunk. Egyébként a változás első lépése az, ha el tudod fogadni a hibádat. Mindenkit szeretett már valaki feltétel nélkül az életben, legyen az az alap az életedhez, építs arra!

2013. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek hogy válaszoltatok! Igazán elgondolkodtató! :)

Jah és annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy az önzőséget nem anyagi vagy hasonló értelemben gondoltam,mert ilyen dolgokban nem vagyok önző! Inkább érzelmi téren! Tehát hogy a páromat teljesen ki akarom sajátítani,és pl ha elmenne szegény valahova nélkülem,mármint el is megy mondjuk, akkor egyszerűen nem vagyok képes békénhagyni,mert egyfolytában magamat sajnálom hofgy itt ülök és őrá várok,és nem tudom magam elfoglalni,és folyton hívogatomhogy mikor jön meg ilyenek.... de erre az sem megoldás hogy elmenjek vele,mert akkor meg ott ülök egy sarokban fapofával és azt várom mikor lesz már vége.... kivéve ha leiszom magam... akkor jól elvagyok....na de azért még sem lehet mindenhol inni..... szóval nem vagyok képes hagyni hogy jól érezze magát....pedig járna neki...és tudom is de egyszerűen kényszereme van rá hogy piszkáljam érte.... nem tudom,mennyire tudtam átadni a helyzetem :) így leírva....

2013. jan. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!