Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen megbolondultam?

Teljesen megbolondultam?

Figyelt kérdés

Sajnos valamitől totál ki vagyok készülve, és még az utcára is rettegek kimenni. Napok óta nem eszek, inni is csak nagyon keveset, és rettenetesen rosszul alszom, napi 4 órákat, állandó halálfélelmem van, félálomban meggyőződésem, hogy meghalok, és ettől félek, emiatt gyávának érzem magam.

Teljesen a múltban élek, gyakran nem tudom, milyen nap van, melyik év, hogy ettem-e már ma, hogy kivel mit beszéltem meg...

Tegnap reggel nagyon beteg voltam (alapból szívproblémáim vannak), nem tudtam eljutni az ágytól az ajtóig, és szemlátomást le vagyok fogyva.

A barátom szeretne még az idén esküvőt, de legkésőbb jövőre, a múlt héten már ruhát próbáltam, mégsem érzem jól magam, állandóan rajtam a pánik, félelmeim vannak, örök hangulatingadozásaim...

Két hete kezdődött ez az állapot

Mit tegyek?


21N


2015. szept. 9. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha te se tudod mitől készültél ki, az baj, nem ártana tisztában lenni vele. Viszont ha nem iszol, akkor attól tényleg olyan tüneteid lehetnek mintha begyogyóztál volna, szóval a tanácsom legelőször, hogy igyál!

Saját tapasztalat, én is nemrég egy ideig már a munkában is ájuldoztam, mire rájöttem a triviális megoldásra, hogy talán innom kéne...

2015. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pánikbetegséged van. Nekem nem volt soha, csak egy ismerősöm mesélt magáról és abból gondolom, hogy nálad is ez lehet. Ő kigyógyult belőle, de el kell menni vele orvoshoz.
2015. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
menj el orvoshoz
2015. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2015. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress meg egy klinikai pszichológust vagy egy pszichiátert, mert valószínűleg olyan betegséged van, amin pszichoterápiával és gyógyszerrel lehetne segíteni! Ne keseredj el, van megoldás a problémádra, teljesen biztos, hogy fognak tudni Neked segíteni! Ha ki tudod fizetni, akkor elsősorban magánrendelést ajánlanék, én is ezen az úton találtam legkönnyebben, leghamarabb segítséget. [link] Ezen az oldalon van egy olyan lehetőség, ahol beírhatod, hogy mi a problémád és a hirdetésedre pár napon belül jelentkezni fognak olyan szakemberek, akik tudnának veled foglalkozni. Legrosszabb esetben, ha nincs más megoldás, akkor menj el a háziorvosodhoz és kérj egy beutalót a területileg illetékes pszichológushoz. Ha nem akar adni (előfordulhat), akkor menj el a legközelebbi rendelőintézetbe vagy kórházba és mond meg a betegfelvételi pultnál, hogy egy pszichológussal szeretnél beszélni. De a kórházat, ha lehet, inkább próbáld meg elkerülni, járóbeteg ellátásra lenne jó, ha be tudnál kerülni. Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni és ne félj, ez olyasmi amin viszonylag könnyen kikezelhető, menj el bátran, rendbe fogsz jönni és utána megint minden jó lesz, megtarthatjátok az esküvőtöket. :-)
2015. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!