Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól mennyi idő...

Antidepresszánstól mennyi idő után lettetek teljesen jól?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, h mire szedtetek, milyen gyógyszert? Mennyi idő után kezdett hatni, és mennyi idő múlva voltatok teljesen jól?
2015. szept. 10. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi idő után, csak rosszabbul lettem, úgyhogy le is álltam vele. Terápiától lettem jól.
2015. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz lehet, h jó a terápia... De hogyan szünteti meg a terápia a depresszió fizikai tüneteit! Állandó álmosság, fáradtság... Ez kizárt, h csak pszichoterápiával rendbejon.
2015. szept. 10. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

A depresszió fizikai tünetei a lelki problémáktól jönnek.


Az antidepresszánsok csak megpróbálják ezeket a tüneteket elnyomni, ez csak igen ritkán sikerül, viszont akkor egy csomó sokkal komolyabb mellékhatás jön elö, amivel még rosszabbul leszel. (Pl. az antidepresszánst szedök közs sokkal magasabb az öngyilkosságok száma, mert az ezzel szembeni gátlást is lecsökkenti a szer.)

2015. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem szünteti meg a terápia a fizikai tüneteket, még ennél sokkal cifrábbakat is! Én pánikbeteg is voltam, és az is elmúlt teljesen a terápiától.

De továbbmegyek: családomban olyan ember is van, aki rákból gyógyult fel azáltal, hogy a LELKI okokkal kezdett el foglalkozni. Természetesen orvosi kezelést is kapott, de az orvosai nem sok esélyt adtak neki, mégis teljesen felépült.

2015. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha enyhe depressziód van, akkor elég a terápia is, de súlyos depressziót muszáj gyógyszerezni. Ha te úgy érzed, hogy szükséged van a gyógyszerre ahhoz, hogy kikelj az ágyból, akkor szedd nyugodtan. Pár hét alatt be kell állnia, ha utána még rosszabbul vagy, vagy komoly mellékhatások jelentkeznek akkor beszéld meg az orvosoddal, hogy váltsatok.
2015. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szorongás, pánikbetegség, Serlift.

Első 2 hét cudar, 4. után már jobb mint a szedés előtt, kb a 10. körül pedig eléri a közérzet a maximumot, ami kb 95%.

Azokra ne hallgass, akik sose szedték és így osztják az észt, azok mind gyógyszerellenesek, nulla tapasztalattal.

Sőt még azokra sem, akik csak egyfélét próbáltak és mivel az nem vált be feladták. Csak az SSRI-knek 5-6 főbb típusa van, kb 99%, hogy legalább az egyik hat.

A lelki izézést meg hagyjuk. A tüneteket a nyugtató nyomja el, az antidepresszáns a magasabb szerotonin szintért felel, ez pedig kémia keményen. A legtöbb embernél semmiféle lelki ok nincs, a többinél is csak azért, mert 10 emberből 7-et ért már ilyen olyan nagyobb trauma az életében és ha még pánikbeteg is lesz, akkor ráfogják arra. Az nem zavarja őket, hogy az ilyen traumások döntő többsége mégsem lesz pánikbeteg.

2015. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégis azt mondják, hogy a leghatékonyabb terápia a kombinált terápia. Pszichoterápia mellé antidepresszáns, azt mondták az a legjobb, leghatékonyabb terápia.
2015. szept. 11. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem elég a 95% is...
2015. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg az a leghatékonyabb. A terápia fontos, azért is, hogy kijöjj belőle, és azért is, hogy később ne essél vissza. Ahogy feljebb is írtam, enyhed depresszió esetén sokszor önmagában is elég a terápia. De egy bizonyos ponttól kezdve már kell a gyógyszer is.
2015. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!