Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek is szoktak ilyen...

Nektek is szoktak ilyen érzéseitek lenni, vagy én kezdek becsavarodni teljesen?

Figyelt kérdés

Bipoláris zavarban szenvedek, gyógyszert nem szedek rá, eddig nem volt annyira zavaró a dolog, hogy kelljen... viszont mostanában időről-időre furcsa gondolataim támadnak.


Ne nevessetek ki, az egyik legjellemzőbb:

Nemrég az arcomat vizsgálva belegondoltam, hogy milyen formájú lehet a koponyám. Azóta akárhányszor eszembe jut, olyan igazi, "kézzsibbasztó" késztetést érzek rá, hogy egyszerűen letépjem az arcom, és megnézzem, mi van alatta...


Gyakran agresszív késztetéseket érzek... nem komolyakat, senkit nem akarok megölni, de pl. tegnap csak úgy rámjött, mennyire meg kéne csapkodni a férjem a táskámmal. Az ütlegelés sokszor eszembe jut, ha nagyon muszáj, inkább csak viccelődve megpaskolom a párnával, ezzel nem ártok senkinek... de kezd aggasztani, nem fog-e elfajulni ez a dolog.

Eddig csak a stressznek tudtam be, de egyre gyakoribbak, és egyre erősebbek az ilyen hülyeségeim. Természetesen mindig vissza tudom fogni magam, de kezdek félni, nem változik-e a dolog, ha nem stresszről, hanem tényleg őrületről van szó?


A pszichiáter szerint személyiségzavarom van, eddig megvétóztam a dolgot, merthogy nem viselkedem őrülten... Talán mégis igaza van? Menjek vissza mielőtt valami durvábbat teszek?


2015. aug. 24. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavarban szenvedsz, ez egy idegrendszeri betegség. Úgy néz ki mostmár kezd gondott okozni, szóval vissza kellenne menni az orvoshoz és újra szedni a gyógyszert.
2015. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Azzal tisztában vagyok, hogy mi a lényege, a maga problémáit hozza is, jó régóta küzdök vele.

Ilyen még sosem volt.

2015. aug. 24. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem inkább kényszerbetegségnek tűnik - persze a doki jobban fogja tudni.
2015. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint már nem normális :(

Sajnos csak magamból tudok kiindulni...

Ebben az esetben visszamegyek a dokihoz.

2015. aug. 24. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez egy mániás fázis kezdete, csak most új tünetekkel indul.

De ezt csak a bipolárisból kiindulva mondom. Amúgy rengeteg minden lehet.

De igen, a pszichiáterhez érdemes volna visszamenni.

2015. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!