Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség? Skizofrénia, vagy...

Segítség? Skizofrénia, vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Hát megpróbálom megfogalmazni, félelmetes, ami mostanában történik velem. A férjem pedig nagyon aggódna, el sem merem mondani neki. Először is olyasmire gondoltam, hogy tudom irányítani a tudatomat, volt egy lelki betegségem, amelyből a gondolataim által már túlléptem, illetve meggyógyultam, a rengeteg fóbiákból...miután ez sikeres volt, rájöttem, hogy más dolgokra is tudok hatni, sokkal jobban éreztem magam a bőrömben, ha nem jelent volna meg a kényszer. Amint nem tettem, nem gondoltam át valamit, úgy éreztem, hogy a tudatom lefog hasadni, most ez egyenesen odáig fejlődött, hogy mindenre azt hiszem, kitudna hatni a tudatomra. Rengeteg régi, kevésbé kívánt emlék jut eszembe, és félek, hogy a tudatszintem ugyanaz lesz, mint pont akkor volt. Félek, hogy annyira hatni tudok a tudatomra, hogy egy mesevilágként fogom átélni, mármint olyan üzemmódba is betudom kapcsolni. És valóban, ha nem gondolom át a dolgokat, hogy minden rendben van, úgy érzem be is fog következni valami rossz, vagy a tudatom átkapcsol abba az üzemmódba. Mindent ellenőrzök, holott tudom, hogy a helyén vannak a dolgok, de az agyam egy dolgot képes többféle képen is látni. Egyébként olvastam már hasonló kérdéseket, hasonló problémákat itt, viszont egyedül érzem magam. Segítsetek. Lehet ez skizofrénia is? Mert néha elkap az az érzés, hogy valami természetfeletti erő manipulál, vagy csak hogy a tudatom képes ilyesmikre...mert ez nem normális. Plusz mindenféle árnyékokat tapasztalok, és el kell hinnem, hogy azok valóban valós árnyékok. Néha annyira kényszerítve érzek bizonyos dolgok átgondolását (mert ha nem, valami rossz fog történni), hogy ha hívnak telefonon, nem tudom és nem akarom felvenni, csak miután befejeztem a gondolkodást, vagy vissza sem szólok, csak elmeredek a semmibe, elég ijesztő látványt nyújt, de mindenesetre ezt nem akarom!
2015. szept. 14. 00:29
 1/2 TR75 ***** válasza:

Ez szerintem inkább valamiféle kényszeres zavarnak tűnik.

[link]

2015. szept. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek erkölcsileg rossz gondolataim, sem olyasmi, hogy ártani tudnék valakinek, a rendet szeretem, de nem takarítok folyamatosan, és kezet sem mosok kényszeresen...
2015. szept. 14. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!