Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettentően félek a skizofréniá...

Rettentően félek a skizofréniától, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy rettentően félek a skizofréniától.Erről nem nagyon beszéltem eddig senkinek.Számomra ez a betegség jelenti a végét az életemnek.A helyzez az,hogy korábban is voltak már félelmeim betegség terén.Pl 2 éve a vakbélgyulladástól féltem,de totálisan.Most ez az egész attól kezdődött,hogy mióta megjelentek a kényszergondolatok,amitől nagyon rettegek.Járok pszichológushoz...szerinte ezt nem lehet nevezni még OCD-nek sem mert gyógyszert sem kaptam rá.Szerinte ahogy jött úgy múlik el.De viszont nekem van egy nagyon rossz szokásom,hogy utána olvasok mindennek a neten.Azt találtam,hogy akinek OCD-je van azaz kényszergondolatai annak nagyobb az esélye a skizofrénia kialakulásáraEttől én totálisan kiakadtam.Sajnos a kényszergondolataim is többnyire ezek,amik a skizofréniás egyéneknél vannak,pl megmérgezett étel,követnek ilyesmi...persze ezek mind azért jöttek mert annyira útánaolvastam és az agyam szépen alkalmazza rajtam.A családomban,rokonoknál senkinek sincs semmilyen mentális zavara.Erről,hogy félek a skizofréniától még a pszichológusomnak sem mondtam el.Viszont ami vigasztal,hogy elméletileg ez az állapot már jó karban tarható,olyannyira,hogy egyedüli életet is élhet valaki.Illetve az,hogy a pszichológusom a legjobb,szinte országszinten...már-már olyan betegeket is megyógyitott akikről más országban az orvosok totálisan lemondtak.Segitenétek nekem,hogy ne féljek a skizofréniától? Az iskolába is ez jár a fejemben...és igy nehezen tudok odafigyelni.

2015. szept. 25. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:
17/F
2015. szept. 25. 15:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológus nem tud segíteni, akkor mi hogy tudnánk itt az oldalon? Mondj el neki mindent őszintén, elvégre azért jársz hozzá!!

Magánvéleményem szerint szinte kényszeríted magad arra, hogy folyton találj okot, betegséget, amitől retteghetsz. Itt kellene a pszichológusnak leásni a mélybe, hogy miért ragaszkodsz mániákusan ezekhez a kényszerképzetekhez. Ehhez viszont őszintének kell lenned vele.

2015. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mondj el minent a pszihológusnak!

Azzal csak rontottál a helyzeten,hogy utána olvastál,mert ettől leszel beteg,hogy várod hogy az legyél...

Kicsinyes problémám volt nekem is,de azért leírom:mindenhol a 25-ös számot láttam,de már olyan szinten,hogy kiborított..akkor születtem,25% os akciók voltak a városban,annyi jött ki matek háziban...csak próbáltam nem rá gondolni és elfelejtenj,és sikerült..

Tudom hogy ez a két eset össze sem hasonlítható,csak tudd nem te vagy az egyetlen..

2015. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!