Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tőnkre tette az anorexia a...

Tőnkre tette az anorexia a kapcsolataimat, hogyan csinálhatnák mindent vissza?

Figyelt kérdés

19/l

Az anorexia elött rengeteg barátom volt, szerettem velük moziba vagy cukrázdába menni. Minden héten összeröppentünk. Anyummal kb a lrgjobb barátnők voltunk. A leghelyesebb srác volt a barátom, annyira szerettem. Mindig mellette voltam, a legrosszabb pillanatban is. Sajnos az anorexia tönkre tett. Történt egy szörnyű dolog..(arról nem beszélek)

És magamat hibáztattam, úgy gondoltam hogy ha nem eszek az jó kínzás lesz. Csak közben mintha elfelejtettem volna szeretni. Egyre butább, nem törődöm lettem. A barátommal is csak úgy egyik pillanatban szakítottam, a szüleimmel állandóan veszekszek. A barátaim meg már csak voltak...

Nagyon bánok mindent, de az is bánt hogy nem voltak akik segítsenek nekem ebben az egészben...:((((

Hogyan tudnák újra jóban lenni velük, vissza akarom kapni a barátomat is


2015. szept. 26. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Igénybe vettél orvosi segítséget? Mert ha nem, akkor ideje. Nem szégyen az, vannak olyan problémák, amikkel az ember segítség nélkül nem tud megbirkózni.
2015. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Még megvan az evészavar? Jársz terápiára? Ha már nem vagy nagyon mélyen benne, simán lehetnek barátaid, egyszeruen csak járj el ugyanúgy társasagba, ahogy elotte. Mostmár elmehetsz pizzázni, bulikba, ha nem aggodsz a kajálás miatt. Nálam ez volt a fontos tényezo, hogy minden osszejovetelnél enni/inni kellett, inkabb sehova nem mentem. De ahogy javult az állapotom egyre tobbet mozdultam ki, lettek barátaim.

Mióta vagy jobban? Hogy érzed, baj lenne ha enned kellene társaságban?



*tudnÉk

2015. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Molesztáltak:(((((

Igen 2 évig kezelt orvos semmi eredménnyel.:(

Fejezzem be a hisztit ha te annyi mindenen keresztül mentél volna mint én te is a padlón lennél. Végülis csak molesztáltak, a többiről meg nem is beszéltem..ez ugye semmi mert mindenkivel megesik az ilyen ugye...

Még mindig tart, de próbálok talpra álni

2015. szept. 26. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne orvoshoz menj, hanem testképzavarokban jártas pszichológushoz. Tudok ilyet, ha érdekel, írj rám.
2015. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
90%
Mindenképpen kérj segítséget, ezt egyedül nagyon-nagyon nehéz feldolgozni. Csak úgy csinálhatod vissza, ha foglalkozol a problémával és megpróbálod megoldani.
2015. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Hagyd abba a hisztit, tanulj meg helyesen beszélni, és egyél rendesen. Ennyi.


Vagy folytasd az önsajnálatot, és tedd tönkre még jobban az életedet. Ez a két lehetőség van; válassz.

2015. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

8as, ez nem ilyen egyszerű...olyan trauma érte, amit még mindig nem dolgozott fel.



kérdező, akkor nem jó pszichológushoz jártál eddig, esetleg újat kellene keresni, aki segít feldolgozni. mert alapvetően az az ember cseszte el neked a dolgokat, nem az anorexia. az anorexia csak ennek a hozománya volt. hidd el, nem vagy hibás, ne büntesd magad más fas.sága miatt. ééés pszichológus

2015. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szép kis barátod lehetett, ha ilyen esetben nem tett semmit.
2015. szept. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!