Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen üresnek érzem magam,...

Teljesen üresnek érzem magam, orvoshoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés

Alig érdekel valami, nem izgatnak a világ és az emberek dolgai, szinte semmiről sincs véleményem... Az érzelmi világom két részből áll, vagy feszült vagyok, vagy nyugodt. Nem tud semmi izgalomba hozni (jó értelemben), nem vágyok semmire, vagy ha igen, pillanatok alatt elengedem a dolgot, nem vagyok ideges, vagy ha igen, másodpercek alatt eljutok odáig, hogy felesleges így éreznem. Ma anyukám felidegesített, de mire felvettem a papucsom, hogy lemenjek hozzá és a szemébe mondjam, elmúlt az egész és nem is értettem mi akartam előtte. Van néhány dolog ami érdekel (eleinte már-már megszállottan), de egyáltalán nem vágyok arra, hogy valami újat alkossak a témában, diskuráljak, vagy vitázzak róla valakivel. Tökéletesen megelégszem azzal, hogy elolvasom a már meglévő információt és elmélkedek rajta magamban. Ezen kívül azt veszem észre, hogy mostanában már ezek a dolgok sem váltanak ki belőlem különösebb érzéseket. Képtelen vagyok rávenni magam, hogy bármit is tegyek a hobbimért az olvasáson kívül. Nem értem ezt az egész életet, hogy miért güriznek és szenvednek ennyit az emberek olyan dolgokért ami nekem csak nyűg és tök unalmas. Igazából a legtöbb emberi dolog hidegen hagy (párkapcsolat, buli, gyerek, házasság, barátok stb). Ennek ellenére amikor nem a problémáimon gondolkozom akkor egy vidám, pozitív lány vagyok és nem akarok megváltozni. Az zavar, hogy minden ember körülöttem más, és hogy így nem jutok előre mert szó szerint 0 motivációm van, minden csak nyűg. Azt hittem, hogy az egyetemen majd talán jobb lesz, de igazából semmi sem változott. Bejárok, nem érzem magam rosszul, van pár ember akivel jóban vagyok és tényleg kedvesek, de ahogy hazajöttem, máris hatalmas nyűg, hogy foglalkoznom kell az egésszel.

Gondoltam arra, hogy azért vagyok ilyen, mert:

a, nagyon rossz alvási és étkezési szokásaim vannak, de egy csomóan sokkal rosszabbul élnek és mégsincs ilyen bajuk

b, meghalt a kutyám aki nagyon fontos volt, de igazából már előtte is ilyen voltam, sőt őt is elhanyagoltam, annak ellenére, hogy szerettem

c, évek óta fogamzásgátlót szedek, de igaz, hogy mostanában rosszabbak lettek a "tünetek", viszont már jóval a gyógyszer előtt jelentek meg....

Már lassan a saját életem unom. De ha egyszer semmi más sem izgat vagy vonz?? Ennek ellenére kényszerítsem magam végig a szokásos emberi dolgokon minden nap? El nem tudom képzelni, hogy ha kényszerből megcsinálom azt ami untat és szenvedés, attól hogy lesz nekem jobb. Legszívesebben egész nap csak ellennék a saját fejemben. Orvoshoz kéne mennem? Mégis mit tudna velem csinálni?


2015. okt. 4. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
érdektelen lettél. ez baj.. eleinte még lehet így szórakozni, de majd ha hónapokig eltart ez az állapot (tudom nem látod az érem másik oldalát pl. tenni valamiért, motiváltnak lenni, jönni-menni) akkor rájössz, hogy mennyit vesztettél és időt pocsékoltál. segíteni tudna egy szakember is, de lehet felesleges. magadnak kell össze szedned az életed. nincs célod, ahogy írtad motiválatlan vagy és semmi nem érdekel. ez rossz.. észrevétlenül el fogod hanyagolni magad és senki nem fogja megkérdezni tőled mi van veled... sem a barátaid sem senki mert nem veled foglalkoznak. majd amikor beüt a baj és már hajat mosni sem lesz kedved vagy levágni a körmöd, esetleg kimozdulni a házból a boltba, hogy ne kiflin és kenyéren élj akkor fognak szólni az emberek vagy kibeszélni a hátad mögött, hogy na mivan ezzel a gyerekkel. szóval találj magadnak vmit amit rendszeresen csinálsz minden nap. pl. 20 perc meditáció a hét minden napján este vmi zenére. 20 perc futás.. például. (nem kell nagy távokkal kezdeni) és így tovább bármi.. sétálni egyet a közeli plázában/ parkban. ruhákat nézegetni vagy csak elmenni biciklizni minden nap másfelé. ha vannak barátaid már koránt sem olyan rossz a helyzet. hívd el őket valahova és menjetek együtt szórakozni, kocsmázni bármi. lehet most mindent borúsan látsz és lehet nincs párkapcsolatod ezért hisztizel vagy lázadsz ilyen formában, hogy "téged semmi nem érdekel". de biztos van, ami mozgat ne akarj átesni a ló túl oldalára, hogy össze szedd magad. inkább kezdd el minél hamarabb.
2015. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
és a pszichológust sem javasolnám, mert ő megértene téged. csak képzeld el ,hogy ezt a bejegyzést akár dolgozó emberek is olvashatják, akik másnap 12 órában reggel 6-kor amikor te jó esetben ébredezel már munkában vannak és nincs idejük ilyeneken rágódni, mint te. felteszik maguknak a kérdést ,hogy mit meg nem tehetsz magadnak jó dolgodban "nem érdekel semmi".. szóval vedd észre milyen jó neked, hogy egyetemre járhatsz.. mellette pedig kereshetsz vmi munkát és építheted a karriered ne legyél gyerekes. előző voltam
2015. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Évek óta így érzem magam, szóval ez így nem igazán talált be. :) Az is teljesen hidegen hagy, hogy mások mit súgnak a hátam mögött, szóval ez nem igazán motiváló tényező.

A családommal nagyon jól elvagyok, de velük sem igénylek sok időt. Eljárni, barátkozni, pasizni meg pont azért nem járok mert nem élvezem ezeket, unalmasnak tartom. Minek csináljak olyan dolgokat amiket nem élvezek?

2015. okt. 4. 20:08
 4/4 anonim válasza:
Én is teljesen ugyanígy vagyok de ha sportolok valamit mindig sokkal jobban érzem magam legalább arra a napra.
2015. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!