Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is depresszios...

Szerintetek is depresszios vagyok? Doki antidepresszanst irt fol, de nem merem beszedni.

Figyelt kérdés
Egy hete kezdodott, egesz nap sirhatnekom van, mindig azon agyalok hogy mi lesz velem ha meghalok, semmi etvagyam sincs naponta orulok ha egy szelet kenyer lemegy illetve legszivesebben meghalnek, es ha emberekkel vagyok akkor is maganyos ak erzem magam. Sokszor panikrohamaim is vannak ilyenkor eros hanyingerem van, remegek es erzem erossen a szivveresemet. Szerintetek segitene az andidepresszans? Paroxat!

2015. okt. 5. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég hozzá nem értő orvosod van. Egy hét után nem állapítanak meg depressziót. Inkább pszichológushoz menj, mert a gyógyszerről nem lehet leszakadni. A pszichológus majd továbbküld pszichiáterhez, ha gyógyszert lát szükségesnek. Addig próbálj meg sportolni, táncolni, zenélni, állatozni vagy amit szeretsz.
2015. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen en is felek a gyogyszertol, probaltam mar szint emindem elfoglaltsagot ezert megis megfordult a fejemben hogy bevezsem. Egesz nap szinte panikolok.
2015. okt. 5. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltal pszichiaternel, megallapitotta a depressziot, megis itt, ismeretlen (hozza nem/alig erto) emberektol kersz tanacsot. Miert? Te is tudod, hogy baj van.

A Paroxat jo, en is azt szedtem de a betegseg nem attol fog elemulni. Az csak segit egy kicsit, hogy ne legy magadalatt. Magadnak fogod megoldani a problemaidat amikor a gyogyszer segitsegevel egy kicsit derusebben latod a dolgokat.

2015. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább pszichológussal próbálkozz először, bár az jó drága, vagy kineziológussal, hátha tanulsz valami használható relaxációs technikát.
2015. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két és fél évig volt "szerencsém" szedni egy coaxil nevű antidepresszánst. Na de ez nem jó kedvcsináló tabletta ahogy a pszichiáterek nevezik hanem olyan hatása volt nálam hogy elölte az érzelmeimet. Nem tudtam sírni, alig álmodtam valamit, nem éreztem ha dühös voltam két és fél éven keresztül tompaságot éreztem és olyan bágyadt, kókadt érzést. Már nem szedem két hónapja és mostanság van az hogy pár naponta sírok, elérzékenyülök egy romantikus filmen, tudok mosolyogni, odabújni a másik emberhez ha rosszkedvű megvígasztalni és vele együtt érezni. Szóval ha csak nem akarsz öngyilkos lenni akkor minek szednél be ilyen vackot? Inkább xanaxot szedjél vagy rivotrilt (frontint még mindig szedem mert az jó az antidepresszáns rossz) mert az óldja a szorongásodat és megnyugtat. Attól nem érzed úgy magad mint egy érzéketlen robot! :) Hidd el nem a levegőbe beszélek azt írtam most le amit tapasztaltam, pszichiáteremnek is elmondtam a véleményemet és azt mondta én szedtem és én érzem a hatását. Tehát nekem adott igazat Ő is!



Szóval szerintem ne szedjed a Paroxatot mert az rossz. Helyette xanax vagy valamilyen gyenge szorongásoldót vegyél be hidd el az is segít!

2015. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Orvoshoz mentél, mert rosszul voltál.. Ő megvizsgált, és gyógyszert írt neked, hogy szedd. Te meg erre itt hezitálsz a sok ostobával, akik nem is ismernek, soha sem láttak, és mégis lebeszélnek a gyógyszerről. A marhák.
2015. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos úgy ítélte meg,szedni kell.Az első 2 hét nehezebb lehet,de utána általában jobban érzi magát az ember.Ha nagyon rosszul érzed magad,nem kérdés,hogy be kell venni.
2015. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!