Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a generalizált...

Van kiút a generalizált szorongásból?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja tart a dolog és eléggé fárasztó. Az egész egy pánikszerű rohammal indult, azóta se nappalom, se éjszakám. Kattogok h mi a bajom, holott az életem rendezett. Annyi változás történt h egyetemista lettem, de mondanom sem kell h be se járok, nem tudok figyelni és tökre kivagyok. Voltam sztk-s pszichiáternél és 2 magán dokinál is. Mindegyik diagnózis azonos: GAD depresszív színezettel. Kaptam cipralexet, elkezdtem szedni, 10 napig felet, majd 2 3/4-et és aztán 3 egészet. De tegnap voltam egy másik dokinál, aki azt mondta hogyha ez nem hat akkor másik gyógyszerre van szükség, ami anafranil és ahogy néztem jóval erősebb a dózis. Ez már nekem kezd sok lenni, és nem merem elkezdeni. 19 évesen mégse kéne gyógyszereken élni. Tudtok vmi megoldást, leginkább olyan válasz érdekelne, akinek sikerült ezt leküzdenie. Félek h itt a vég és nem bírom tovább, aludni képtelen vagyok :(
2015. okt. 7. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos,csak páciens,a saját szempontomból tudom véleményezni a 2 gyógyszert: A cipralexet sokan nem bírják,2-3 hétig kell 10 mg on lenni a hatás kialakulásához,ezt nem könnyű kivárni. Az anafranil egy régi gyógyszer,de nagyon hatásos.Viszont a kezdeti mellékhatások nagyon kellemetlenek,és ugyanúgy kell a hatáshoz 2-3 hét általában. De hogy a kérdésre is válaszoljak,persze,hogy van. jelen esetben ki kell várni az anafranil hatását.A többi majd ezután következhet.Nekem pl. a Remeron vált be a gyógyszerek közül.
2015. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutához kell járni, és a gyógyszereket önmagában szedni hatástalan, mégpedig csak a tüneteket csökkenti, de nem oldja fel a görcsöt. A húsmegvonás is segíthet, és nem szedsz valami fogamzásgátlót, vagy egyéb gyógyszereket? Az is produkálhat GAD tüneteket.
2015. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Illetve a mellékhatásai. Szervi okok már kivannak zárva? Pajzsmirigy- hypothyreosis, anaemia, vércukorszint.
2015. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!