Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás,...

Generalizált szorongás, benzodiazepinek -van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta elfojtó, szorongó ember vagyok, különböző okok miatt, dependens személyiségzavart diagnosztizáltak nálam, az utóbbi években pedig annyira úrrá lett rajtam a generlizált szorongás, hogy egy depresszióval társult szorongásos fázisban nagy hülyeséget is csináltam, amelyet most nem részleteznék...A lényeg,hogy azóta pszichiáterhez és pszichológushoz is járok.A depresszióra antidepresszánst szedtem, a szorongásra Xanaxot. Az előbbit szerencsére már elhagyhattam, de közben benzodiazepin (Xanax) függő lettem...


Nem túlzok, amikor azt mondom, a mindennapos, állandó szorongás fizikai kínjai közt élek: kezdve a görcsben lévő gyomortól a refluxon, a szívritmus zavarokon, elalvási és átalvási nehézségeken, a folyamatos "belső remegésen", szájszáradáson, keresztül a hasmenésig minden...


Minden stressz (a "pozitív és a negatív stressz" is) egyforma tüneteket okoz nálam, nem tudok különbséget tenni.Olyan helyzetek is indokolatlanul nagy stresszt okoznak, amelyeknek nem kellene, ráadásul tudatosul bennem,hogy nem kellene "stresszelnem", de képtelen vagyok uralni a fizikális tüneteket (főleg a hasmenés és a remegés kínos,ami már sokaknak feltűnt,illetve az,hogy nem bírok enni).Iszonyúan kimerít fizikálisan a szorongás, és úgy érzem, hiába próbálok küzdeni ellene,"elnyomni", "bemagyarázni magamnak", hogy "mi a fenéért kell emiatt a másnak semmiséget jelentő dolog miatt szorongani?" -képtelen vagyok rá:( Próbáltam relaxáló zenéket, de nem segít,mert jár az agyam közben.Az egyetlen dolog,ami képes feloldani a gyomorgörcsöt, képes ellazítani, és lehetővé teszi, hogy "nyugodtnak" érezzem magam,és tudjak aludni, az a Xanax. Hihetetlen megkönnyebbülés amikor beveszem, és ezt a megkönnyebbülést más úton eddig nem sikerült elérnem:( Emiatt képtelen vagyok elhagyni a Xanaxot, benzodiazepin nélkül nem tudok aludni, mindennap az estét várom, hogy bevehessem,és enyhüljenek a fizikai tünetek, feloldódjon a gyomorgörcs, tudjak enni,stb.:(


Ugyanakkor tudom, hogy ez nem megoldás,és nem lehet végleges, illetve tudom,hogy menyi kárt tudnak okozni a benzodiazepinek,és abba kellene mihamarabb hagynom.Viszont sokkalta jobban félek attól az érzéstől, hogy hogy fogom magam érezni Xanax nélkül, mint attól,hogy mennyi kárt okoz a szervezetemben...


Szeretnék hinni abban,hogy elhagyhatom egyszer, és,hogy a generalizált szorongás valahogy "leküzdhető".De régóta (több,mint 1 év) járok pszichoterápiára,és valahogy mégsem sikerül:(Túl sokat "agyalok előre" mindenen, és mindentől "félek",pedig alapvetően talpraesett embernek tartanak a környezetemben.


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszasan írtam.Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel,akiknek sikerül(t) féken tartania a szorongását,és/vagy abbahagyni a benzodiazepinek szedését.Kérlek,mondjátok, hogy ebből az állapotból van valamilyen kiút!:(Nektek hogyan sikerült?


Hálás lennék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat!


Köszönöm szépen!



2011. dec. 7. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen van kiut,en 4 evig erös nyugtatot szedtem,lorazepam 2,5 mg. tartalmut(nem tudom Mo. mi a neve),sokkal erösebb mint a xanax.Majd egy terapia utan,nagyon gyorsan abba tudtam hagyni,azota,aludni is tudok.Sajnos most bövebbre nincs idöm,es holnap vendeget varok,ha erdekel,irj privatot,hany eves vagy,nö,ferfi?Szivesen irok,csak ha jelentkezel.
2011. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Személyes tapasztalatom nincs, de ezen a fórumon ugyanezzel a problémával küszködő emberek vannak, itt talán találsz segítséget, hogy nekik hogyan sikerült.

2011. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ma 20:34: Köszönöm szépen a linket!!
2011. dec. 7. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen van kiút. Nekem is generalizált szorongásom, és depresszióm volt. Ugyanezekkel a tünetekkel, /és még sok más tünettel/ mint amiket te leírtál. Antidepresszánst kaptam rá, kettő félét és Xanaxot is. Jelenleg már több mint fél éve nem szedek semmi gyógyszert. Ha szorongásaid vannak, akkor még nincs itt az ideje, hogy leállj a benzodiazepinről. Azt érezni fogod, ha eljön az ideje. Nagyon erősen kell akarni a gyógyulást. Rajtad múlik, hogy sikerül-e meggyógyulnod. A gyógyszerek viszont segíthetnek. Tájékozódj a betegségről, és tegyél meg mindent a gyógyulás érdekében, nekem ez segített.
2011. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Elsö vagyok

Megdöbbenve latom,hogy jol lepontoztatok.Vegül is csak segiteni akartam.Igaz kerdeztem az evet es a kort,de szerintem ez normalis ha tudod kinek irsz.Semmi masra mint ismerkedes stb. nem gondoltam,evvel kapcsolatba,en mar nem epp fiatal vagyok,es boldogan parban..Az egyetlen amit veled kedves kerdezö meg akartam osztani,a tapasztalataim,es az en gyogyulasom.Ezeket Nemetorszagban es Ausztriaban szereztem,majd egy pszihologus ,jo baratnöm lett,aki sok mindent elarult,amit a klientnek sosem mondanak,vegül az en gyors gyogyulasom,ami 6 hetig tartott.Privatot azert akartam irni,mert egyszer megemliettem,vegül,jol lepontoztak,es lehurrogtak,hogy reklamozok.Mindegy,tanultam,es ez az eset lessz az utolso,hogy ezt a temat elolvasom es probalok segiteni.Neked pedig kedves kerdezö,mindezek mellett,kivanok mielöbbi talpra allast.

2011. dec. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tegnap 22:20: Szeretném,mindennél jobban a "gyógyulást",mert ez így nem élet...Az a baj,hogy nem is igazán tudom,hogy éltem-e valaha úgy,hogy épp semmin nem szorongtam...Ezért félek attól,hogy talán sosem tudom "megtanulni","ráérezni",hogy milyen felszabadultan, szorongás nélkül élni,és azt fenntartani,főleg így,hogy hosszabb ideje járok pszichoterápiára,és keményen próbálkozok megtenni mindazt,amire a pszichológus buzdít annak érdekében,hogy ez változzon (gyakran sikerülnek is valamilyen szinten),mégis állandóan szorongok mindig valami miatt.Mindig más miatt,minden új élethelyzet,minden új dolog új feszültséget generál:(Megkérdezhetem,hogy számodra mi jelentette az "áttörést"?Gondoltam rá,hogy sokat segíthetne nekem talán egy harmonikus párkapcsolat, de a szorongásom miatt megesett,hogy még annak a kialakulását is elszúrtam ("elijesztettem" az illetőt):(


ma 08:01 Szia,


Nem tudom,ki pontozott le,de én biztosan nem.Nem tennék ilyet senkivel, aki segíteni próbál.Sajnálom,hogy így történt!Nem írtam eddig,mert nem volt időm,de fogok majd, köszönöm,hogy felajánlottad a segítségedet!(egyébként 27 éves nő vagyok)


Köszönöm mindenkinek,szívesen fogadok minden további hozzászólást/tanácsot!

2011. dec. 8. 08:30
 7/11 anonim ***** válasza:
én is hasonlóval küzdök, szorongás...igaz nem minden helyzetben van jelen, de már eléggé kiterebélyesedett, és mondhatom gátol az életben, sokszor: nagyon is. Szeretnék egy pszichológussal beszélgetni dolgokról, de nagyon drága számomra:(
2011. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

VAN KIÚT! Tanulmányozd a következő oldalt:

[link]

2011. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de szerencsére pánikbeteg nem vagyok.Inkább személyes tapasztalatokat/tanácsokat szeretnék kérni.
2011. dec. 12. 22:27
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Elore is a bocsanat az ekezetekert. En valasz helyett egy kovetkezo kerdest fogok bedobni. Paromnak generalizalt szorongasos zavara vanm, amit elfelejtett.... kozolni az eskuvo elott.... Csak a cipralexet arulta el, mondom az biztos nem baj. Most bromazepamot (lexotanil 3 mg) es cipralexet szed, de azt mar het eve (amit azzal ment hogy de nem folyamatosan), es teljesen kuka tole. A napirendjet is teljesen felboritotta. Del korul bevesz egyett, es valahogy del es harom kozott elmegy aludni, este felkel. A baj az ezzel a cuccal hogy az urulesi ideje nagyon hosszu es (a velhetoen) tiszta pillanataiban is teljesen kuka immaron. Mivel az angolja nnyira nem jo, es en sem beszelem nagyon jol a nyelvet, nem tuntek fel azok a dolgok amik most hogy osszehazasodtunk es osszekoltoztunk ezzel egyutt mar szemet szurnak es zavarnak. Borzaszto memori-problemai vannak, semmit nem kepes megtanulni, nagyon egyszeru oswszefuggeseket sem lat at. Zenelunk mind a ketten (egyutt), de mar a zeneben is zavaro, mert csak az improvizacioban lehet vele egyuttmukodni, strukturakat, sorrendeket nem jegyez meg, borzaszto sok a konfliktus belole, foleg ha tobben zenelunk es penzert....Minden problemat letagad, a multkor eljutottunk odaig hogy engem kuldott orvoshoz, borzalmas pataliat csapott amikor azt mondtam neki hogy kerje ki olyan orvos velemnyet a gyogyszerrol akit egyikunk sem ismer. Azt is a lelkemre kototte hogy a tagabb csaladja elott titok, de ezt egy ido utan nem lehetett tartani, mert az o hazajaban elunk, es csak az o csaladjara tudok it6t tamaszkodni egy-ket barattol eltekintve. Arulo meg mindenfele szemet dog lett belolem. Haraalmas veeszekedeseink vannak, a valas majdnem kesz. Tudom hogy fuggo, ertem en. Megigerte hogy lassankent leteszi (orvos nelkul akarja), de szerintem csak hulyit, tobbszor a szemembe hazudott mar, egy szavat sem hiszem. Minden ismerosom azt mondja menekuljek, nade csak a ferjem..... Viszont alig ket honapja vagyunk hazasok, es az idegeim maris tropara mentek. Ti mit gondoltok?

2017. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!