Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Férfiaknál is előfordul a...

Férfiaknál is előfordul a bipoláris depresszió?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nekem ez van(19 éves lány vagyok amúgy), bár nőknél talán nem valami kirívó, mármint nekünk amúgy is jobban ingadozik a hangulatunk. De nehezen tudom ezt elképzelni fiúkról vagy férfiakról.
2015. okt. 10. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Peeersze, az élet ilyen full negatív, csak egy-két ember tud megnevetetni.
2015. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze. Nem nem kérdése.
2015. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bipoláris depresszió nem a rinyálásról szól. Képzeld el hogy reggel felkelsz (ha sikerül, kimászol az ágyból), és csak a sötétség vesz körül, mert ha fény van a lakásban akkor szédülsz, rossz a közérzeted, és félsz attól, hogy esetleg kárt teszel magadban. Ha pedig valaki felhúzza a rollókat (mert csak jót akar- egy kis világosságot az életbe), akkor olyan dührohamba jössz, hogy elkezded ütögetni a falat, sírógörcsöt kapsz, és hozzájárul a bűntudat is, mennyire gyáva vagy (rosszabbik esetben ezt a hangok mondják a fejedben). Ha a nyugtatód jutna eszedbe, megint csak a sírás kapna el, mert tudatosul benned újra, hogy beteg vagy, és gyógyszereken kell élned...visszafekszel inkább az ágyba, mosakodni sincs kedved, mert minek...nem tudsz beszélgetni a veledélőkkel, mert beléd kötnek, vagy az élet szépségeiről beszélnek, és elhívnak egy sétára is...ha elmész, akkor nem bírsz, esel össze, és az ételre rá sem bírsz nézni, lehet a korház lenne a megfelelő, mert ellátást kapsz, de nem, erre nem gondolhatsz, mert újra tudatosul benned a betegséged...de mégis, milyen jó neked, tulajdonképpen hazamész, nem kell kórházban lenned, megnézhetsz valami jó filmet is, egy picit elmosolyodsz... Elmész megöleled édesanyád, testvéred, barátod, férjed...futni lenne kedved, mert olyan jó az élet, az érzések, és egyefene, hogy itt-ott rossz a kedved, hat is a gyógyszer, stb. csak eközben eszedbe jut, hogy ez nem tarthat sokáig, és megint magadba esel, az ízek nem régiek, a zenét képtelen vagy átérezni, nem akarsz enni, nem bírsz tanulni, nem bírsz beszélgetni, mégha van is miről, és lenne is kedved. Reménykedsz egy jobb időszakban, annyi mindent megtennél szívesen, csak nem megy.

Ez az enyébb formája a bipoláris depressziónak, a jó hangulat néha 2hónapig tart, és 10 hónapig rossz...vagy a hangulat 10 percenként változik. Persze ez megy mindennap, és igen....a pszichózisos epizódokat már nem is írom.

2015. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a bipoláris depresszió azért egy "kicsivel" több, mint hangulatingadozás. nagyjából hasonló arányban fordul elő a két nemnél.
2015. okt. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy bipoláris férfi vagyok és utálom mert OLYAN JÓÓÓ! :D


Na, viccet félretéve, a bipolaritás komoly betegség (ráadásul nálam a mániás/depressziós epizódok nagyon lassan váltják egymást, ezért későn ismerték fel) nem hangulatingadozás.


Szerintem azért tűnhet úgy, hogy több nő bipoláris, mert a nők hamarabb fordulnak orvoshoz, szednek gyógyszert, amíg a pasik inkább egyéb "öngyógyításba", a legtöbb esetben mértéktelen alkoholfogyasztásba kezdenek ha lelki bajuk van.

2015. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jelen! F
2015. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#3 Ez egy nagyon túlzó jellemzés, én egyáltalán nem így élem meg.
2015. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!