Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarom van -...

Bipoláris zavarom van - bevételem viszont most nincs. Mit tegyek ezek után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pontosan 11 éve küzdök bipoláris zavarral. 4 évet dolgoztam key-account managerként, de három hónapja nincs munkahelyem. Igaz - én mondtam fel, mert már a reggelek is több szem nyugtatóval indultak... Sajnos a normális fázisokban is rettenetesen ideges vagyok. A mániás fázisban jön emellé, hogy alig tudok normális ember módjára viselkedni, depresszív fázisban meg csoda, ha tudok dolgozni. Sokszor leégettem magam a munkahelyen, hogy felnőtt nő létemre sírásban törtem ki egy csomószor, látványosan remegett a kezem (még a szemem is) stb. - és ezt már nem bírtam elviselni, hogy mindenki elmebetegnek néz, mert utalgattak is persze erre, meg folyton kibeszéltek.

Az álláskeresési segélyem most járt le, de nem találtam olyan munkát, amit tudnék is csinálni. Arról ne is beszéljünk, hogy volt időközben egy öngyilkossági kísérletem gyógyszerekkel, így a pszichiátrián töltöttem 3 hetet. Még mindig a depresszív fázisban vagyok. Annyi gyógyszert szedtem már, de nem látom a végét...

És akkor kanyarodjunk vissza a pénzhez: nincs ki segítsen; a felvilágosulatlan családom úgy áll hozzá, hogy nem vagyok beteg, csak rossz a gondolkodásom, és vessek magamra, ha már otthagytam a munkahelyet. Egy fityinget nem adnának, inkább dögöljek meg.

Egy rokonhoz költöztem át az albiból, mert ugye azt már nem fogom tudni fizetni...

Nem tudom, hogy a mentális betegeket az állam mennyire támogatja? TB-met kifizetik-e helyettem valamennyi ideig? Hol igényeljem? Mert 41 nap türelmi időm van még a TB fizetésig. Ez az egyik legfontosabb, mert gyógyszerek nélkül rosszabbodni fog az állapotom, egyszer már megtapasztaltam, mikor magam tettem le őket, és bár ne tettem volna!


Más ötletek, hogy mit tennétek a helyemben?

Jelenleg olyan állapotban vagyok, hogy 14-16 órákat alszok naponta, hányingerem van folyamatosan, szédülök... És hogy mondjak még egy "poént", a párom elhagyott + csomók vannak a csigolyáim közt, így álló munkát nem tudok végezni, még ülve is fáj. Igazi selejt vagyok. Ha látnátok, szerintem ti is ezt mondanátok. Azért van amikor az öngyilkosság már eléggé érthető és jogos, nem? Anno megölték az ilyen selejteseket. Én is hálás lennék, ha valaki megölne, mert ahhoz is béna és gyenge vagyok, pedig ez lenne a legjobb számomra, erre vágyom a legjobban. Hoppá, na ez vagyok én, jól elterelődtem....


Egyéb infó: Webfejlesztő a szakmám, de a 4 év menedzserkedésben elfelejtettem rengeteg mindent.


Kérek mindenkit, hogy kultúráltan álljanak hozzá a kérdéshez. Köszönöm! 25/N



2015. szept. 24. 14:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

KIEG.: Voltam azért egy állásinterjún, de azt mondták nem elég folyékony a németem, így most a németemet csiszolom, ezen kívül angolul tudok jobbára beszélni, és informatikai beállítottságú vagyok. Gondolkoztam az IT-Help-desken, mert oda ezek pont passzolnak, de egy ismerősöm aki ott dolgozik, azt mondta, hogy szerinte nem bírnám idegileg, tényleg ennyire idegölő az a meló?


Egy bipolárisnak milyen meló való egyáltalán?

2015. szept. 24. 15:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A TB-det az a város önkormányzatának a Nav kirendeltségénél tudod elintézni, egy évre állapítják meg hogy jogosult vagy-e rá,de ha egy éven belül nincs változás akkor hosszabbítható. Ha nincs kereseted, vagy a neveden értékesebb dolog (ház, autó stb.) akkor ne félj megkapod. A többiben én érdemben nem tudok neked segíteni, mert én meg pszichopata vagyok (hát nah...)Az én álláspontom szerint nincs olyan helyzet az életben ami annyira bonyolult lenne hogy rá kéne paráznom, engem meg ezért utálnak a munkahelyemen (én vagyok a másik véglet)Én is selejt vagyok, nekem a fejemhez is vágják, de soha sem ölném meg magam, de szerintem te se, mert a gyógyszerrel történő öngyilkossági kísérlet alapból hát... komolytalan. 25 évesen meg pláne ne írd le magad véglegesen.14-16 óra alvás brutális, amihez hányinger és folyamatos szédülés társul, szerintem ez arra utal hogy nem gyengén vagy túlgyógyszerezve. Ha a családodra nem számíthatsz segíts magadon, ha meg sem próbálod, és a nyugtatót eszed semmi sem fog változni. Egyébként ha sok gyógyszert veszel be egyszerre előfordulhat hogy fordított hatást váltanak ki, azok pedig pont olyanok amiket leírtál annál a résznél, hogy mit érzel a munkahelyeden.
2015. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem, hogy az első munkahelyemen dolgoztam együtt egy olyan lánnyal akinek hasonló problémai voltak. Pesten egy étteremben. Nyilván nem pincért csináltunk belőle és állítottuk ki sírva a vendégek elé remegő kézzel, de a konyhán ügyes volt, főleg ha egyedül dolgozott, és nem nyaggatta senki. Nem támadta meg a saláta sem :D Csak azért hozom fel a példáját mert még jól is keresett, legalábbis albira meg kajára biztos jutott (gondolom gyógyszerre is)Szerintem a betegséged alapból összeférhetetlen azzal amit eddig csináltál, már ne haragudj. ja. a gyógyszerezéssel meg nem szívatni akartalak, én is tolom keményen, csak azért arra figyelj hogy ne forogjon körülötte az életed.
2015. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz!


El is felejtettem, hogy kiírtam ide kérdést azért csak most válaszolok. Most normál fázisban vagyok ilyenkor már "csak" 12 órákat alszom + most el is szörnyedtem, hogy milyen kérdést írtam ide ki... Egy regénnyel...

A hányinger és a szédülés is javult kicsit, de még nem az igazi. Pénteken megyek orvoshoz úgyis, megkérdezem tőle, hogy nem sok-e a gyógyszer.

Én is úgy gondolom, hogy a key account menedzserkedés nem fér össze a betegségemmel, de jól kerestem vele, így képes voltam állandóan nyugtatózni magam, de a végén már az is kevés volt. Valami adminisztrátori munkára gondoltam, pl. ha számlákat iktatnék egész nap, azt el tudnám képzelni, annál sem kell emberekkel foglalkoznom. Írtam már egy listát, hogy milyen munka lenne nekem való, de valahogy sosem válaszolnak, ha elküldöm az önéletrajzomat, gondolom nagyon sokan pályáznak az ilyen nyugis munkákra. Vagy azt hiszik, mert menedzser voltam, ezért sokat akarok majd kérni, vagy ilyesmi.

2015. szept. 28. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Vállalj alkalmi munkát, és csináld amikor éppen tudod. Szedd össze magad, a nők meg ezt nem nagyon fogják eltűrni.
2015. okt. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy selejt. A társadalom a selejtes, mert nem biztosít neked olyan munkát, ami gyógyszer is lenne egyben, mert biztonságérzetet és megélhetést ad.

Más. Valószínűleg a gyógyszerektől vagy rosszul, de annyira rászoktattak, hogy teljesen abbahagyni lehetetlen. Most kellene egy igazán lelkiismeretes pszichiáter, aki beállítja az optimális gyógyszerfajtát és dózist.

2015. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
5. Milyen nők??
2015. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Azok a nők, akiknek a kérdező szerint minden álma kellene hogy legyen, hogy őmellette játsszanak ápolónőt.

A társadalomnak nem az a dolga, hogy a bibikés lelkeket istápolja, ha azok mindent megtesznek azért, hogy bibikések is maradjanak.

Nekem különös, hogy egy webfejlesztő ennyire mafla legyen, ez tipikusan az a szakma, amiért kapkodnak. Az is furcsa, hogy nem alap az önképzés. Meg sok minden furcsa.

2015. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jah várj, sztornó... az egy másik kérdés volt, itt a kérdező is nő. Elnéztem, bocsi.

Viszont a munkájával kapcsolatban továbbra is ügyetlennek tűnik.

2015. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, mit is mondhatnék a hozzászólásaidhoz. Örülök, hogy te nem vagy bipoláris. Segítő szándékod 0. Csak beszólni akartál. Ha tényleg tudnád, mi a helyzet velem, elszégyellnéd magad.

Mafla vagyok, mert 4 év alatt elfelejtettem a szakmámat? Ha tanultál volna webfejlesztést, akkor tudnád, ha ennyi időt kihagysz, akkor újra kell kezdeni az egészet, az min. 1 év tanulás!!! De nekem munka kellett, ami idő közben meg is lett.

2015. dec. 2. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!