Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki hallott már olyanról,...

Valaki hallott már olyanról, hogy valakit akkora lelki trauma ért, hogy haja egy éjszaka alatt beőszült?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 21:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Olyat nem,hogy egy éjszaka alatt,de kb. 1-2 héten belül.Az illetőnek meghalt a 9 éves gyermeke.
2015. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Hallottam ilyenről, de csak valami filmben vagy könyvben, nem emlékszem, pontosan hol. Hogy biológiailag lehetséges-e, nem tudom.
2015. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk a volt fizikatanárunk mesélte, hogy reggel elköszönt a kolis szobatársától.

Mikor kora este ment haza, helyszíneltek, csak azt látta, hogy egy idősnek látszó, ősz valaki leugrott a koli tetejéről. A szobatársa volt.

Nincs okom nem elhinni, mert nem olyan nő, aki hazudik. Amikor mesélte is látszott rajta, hogy megviselte annak idején.

2015. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
69%
Olvastam ilyet, egy kislányról, akit bezártak a pincébe büntetésből. Néhány óra alatt megőszült.
2015. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Szovjet regényekben szokott volt szerepelni, hogy a hős kommunista asszony a gaz fasiszták kínzását tűrte, de amikor kivégezték a gyerekét, akkor megőszült. Biológiailag nem lehetséges, ugyanis a hajszálak már élettelen bőrfüggelékek, a bennük levő melanin festékanyagot csak kémiailag lehet elroncsolni. Természetesen a hajhagymákban megszűnhet a melanin termelődése és levegő foglalhatja el a helyét, de akkor az őszülés a haj növekedésével együttjáróan, a hajszál tövénél jelentkezik csak.
2015. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Egyik tanárunk mesélt valami sztorit, amikor süllyedő hajón munkások beragadtak, és mire sikerült kimenteni őket, addigra volt aki megőszült. Nem tudom, hogy igaz-e.


Jean Valjean a "tárgyalása" idején néhány óra alatt őszült meg, de ez ugyebár a valóságban nem történt meg.

2015. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
69%

[link]


...Az egy mûszak alatti õszülés viszont kamu


Merthogy míg az elõzõ feltevés tudományosan nem bizonyított, addig az azért biztosnak látszik, hogy egy rossz élmény vagy az erõs sokkhatás következtében bekövetkezõ hirtelen (8-10 óra alatt) õszülés, nem több mint egy hangzatos urban legend. Ugyanakkor valóban vannak bizonyos autoimmun betegségek, erõs vitamin- vagy vashiány okozta állapotok, amikor idõ elõtt ugyan, de nem egyik pillanatról a másikra történik az õszülés. A magyarázat pedig csak annyi, hogy az ilyen betegeknek általában már eleve erõsen hullik a hajuk, de csak a pigmentált hajszálak potyognak ki, ezért a fejbõrben már csak a korábban egyébként is meglévõ, megõszült hajszálak maradnak. ...

2015. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Skorpió87 ***** válasza:
74%
Azt hallottam, hogy a 2.világháború idején, a hullák ráestek valami úton-módon egy emberre, a hullák alá került és mikor a társak előszedték, akkor totál beőszült a sokktól. Biztos van benne valami !
2015. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

biofizikai képtelenség

rövid idő alatt csak úgy őszülhet meg valaki, hogy eleve volt rengeteg ősz hajszála és a stressz miatt kihullanak a színes hajszálai és az erősebb ősz hajszálak maradnak

a hajszálakból a szín ugyanis csak kemikáliák hatására megy ki

2015. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Én egy olyan történetet hallottam pár éve, nem tudom, hogy igaz-e, hogy egy emeletes házból kiesett egy gyerek, és az apja mire leért a halott gyerekéhez a földszintre állítólag megőszült...
2015. okt. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!