Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy ennyire érdekel...

Normális, hogy ennyire érdekelnek a sebek és a hullák?

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny, békeszerető, empatikus ember vagyok, utálnék másokat bántani, de mégis vonz a gore.

Óvodás - kisiskolás koromban mikor a TV-ben mutattak balesetet és ki volt cenzúrázva a halott nagyon zavart hogy nem mutatják.

Olyan 11-13 évesen rábukkantam olyan oldalakra amik direkt ilyen képeket osztottak meg, és hónaponként visszatértem rájuk.

Akkor menőnek éreztem magam hogy megmerek ilyet nézni, és volt hogy undorodtam és rosszul éreztem magam de túl kiváncsi voltam hogy ne nézzem.

Ha jól emlékszem 14-16 éves koromban nem néztem ilyeneket, maximum horror filmeket és animéket.

Aztán pár hónapja ismét rámjött, hogy megnézzem azokat az oldalakat.


A videókat általában nem merem megnézni, azokat túl durvának tartom, de a képeket úgy szoktam nézegetni mintha valami művészi fotók lennének..

Elgondolkozom hogy miért ölte meg magát az a valaki, mik vezették erre rá, örülök hogy nem velem történt az a baleset, mérges vagyok arra aki elkövette a gyilkosságot, ha van valami sztori is a képhez, vagy épp viccesnek találom, hogy milyen az arckifejezése van az embernek, elnézegetem a sebeiket, a testüket, a helyszínt...


Ez nagyon beteges?



2015. okt. 19. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Fujj ember.. Rákerestem a gore szóra,és majdnem hánytam..
2015. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, kit mi érdekel. Nem véletlenül népszerű a gore, a horror... Az embereket ez izgatja valahol, borzongva kevésbé unalmas az élet... Te is írtad, hogy gyerekként kíváncsi voltál s menőnek érezted magad. Ezek teljesen normális érzések. Én nagynéném orvosi könyveit néztem, na attól már enyhe sokkot kaptam, úgy a kiszáradt, napok óta vizet nem ivó s eleve nem valami remekül kinéző csecsemőnél hagytam abba, de voltak elég érdekes torzulások is...

A szörnyű betegségek azóta is érdekelnek, a durva gore azért nem az én világom. S főleg olvasok. A középkori kinzási módszerekről és a haláltáborokról elolvastam mindent, amihez hozzájutottam. Nem a szenvedés érdekelt, hanem hogy mire volt képes az ember... Engem is elgondolkodtat a dolog, ahogy te is írtad, hogy hat rád, nemcsak a gore maga vonz.

Amúgy a koponyákért, múmiákért s a vérért vagyok oda. Empatikus vagyok és a durva vizuális helyzetek azért tudnak zavarni, valamiért olvasni és elképzelni enyhébb.

De azért a kíváncsiság megvan.

Nem a saját érdeklődésem miatt gondolom, hogy ebben nincs semmi beteges. Ha álmodoznál, hogy milyen lenne, ha te lennél az áldozat vagy a gyilkos, az már más lenne. De hogy érdekel? Az ember kíváncsi fajta és a szörnyűségek is gyakran érdeklik.

2015. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
mi a gore?
2015. okt. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előttem lévőnek : A gore ilyen nagyon véres és sokkoló, testrészek meg fröcsőgös szarság, képek, vagy videók.

Belőlem semmit nem vált ki, de ha nincs gyomrod, vagy undort érzel, inkább ne keress rá.

2015. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!